Kamer wil taakstraf in plaats van celstraf bij niet betalen boete
DEN HAAG (ANP) - Wie een boete niet betaalt, moet ook een taakstraf in plaats van een gevangenisstraf kunnen krijgen. Dat staat in een amendement dat D66-Kamerlid Joost Sneller van plan is in te dienen. Een woordvoerder van die partij bevestigt na berichtgeving van RTL Nieuws dat ook VVD, NSC en CDA het voorstel ondertekenen. Songül Mutluer (GroenLinks-PvdA) steunt het ook, meldt haar partij, en daarmee is een meerderheid van de Tweede Kamer voor de wetswijziging.
Op dit moment staat nog in de wet dat de rechter een zogeheten vervangende hechtenis moet geven aan mensen die hun boete niet betalen. Dat is duur en ineffectief, vindt Sneller. "Iemand die een boete niet kan betalen, heeft vaak al problemen en dan maakt een celstraf die problemen alleen maar groter." Daarnaast wijst hij op de krapte die in de Nederlandse gevangenissen heerst.
Voor elke 25 euro boete kan een rechter maximaal een uur taakstraf opleggen, staat in het voorstel, dat volgens D66 nog niet definitief is. De langst mogelijke 'vervangende taakstraf' zou 240 uur worden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) is "in beginsel positief" over haar eigen voorstel voor een landelijk huurregister. Donderdag publiceerde ze het voorstel, maar van de reacties laat ze nog afhangen of ze het register daadwerkelijk invoert.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is zeer ontstemd omdat een datakluis met tientallen miljoenen documenten die betrekking hebben op het toeslagenschandaal jarenlang buiten beeld is gebleven. Onder meer de regeringspartijen D66, CDA en VVD hebben daar in een debat met partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) opheldering over gevraagd.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) wil nog niets zeggen over mogelijke maatregelen die het kabinet voorbereidt om de gevolgen van de oorlog in Iran voor Nederlanders te verzachten. Er lijken maatregelen voor honderden miljoenen euro's te worden voorbereid, maar Jetten zei dat de plannen eerst nog besproken moeten worden in de ministerraad.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid heeft geschrokken gereageerd op het nieuws dat een man in een elektrische rolstoel in Utrecht in brand is gestoken. "Dit gaat alle grenzen over."
2 dagen geleden