Kamer wil strengere regels tegen verstorende demonstraties
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil strengere regels tegen demonstraties die de orde verstoren. Een reeks moties die aanscherpingen voorstellen, kreeg steun van een meerderheid.
De Kamer wil bijvoorbeeld voorkomen dat de drie nationale herdenkingen worden verstoord. Het gaat om de dodenherdenking van 4 mei, de oorlogsherdenking op 15 augustus en de Holocaustherdenking op de laatste zondag in januari. In de motie staat dat herdenken op 4 mei "boven demonstreren" moet gaan.
Met een aangenomen motie van NSC en VVD vraagt de Kamer het kabinet om te kijken welke "praktische en juridische belemmeringen" in de weg liggen om schade van demonstraties op de daders te verhalen. Verder wil de Kamer een aparte strafbaarstelling van blokkades van belangrijke infrastructuur, en een onderzoek naar de inzet van camera's met gezichtsherkenning bij bijvoorbeeld snelwegbezettingen.
Een Kamermeerderheid steunde ook een motie van Joost Eerdmans om de status van Algemeen nut beogende instelling van klimaatbeweging Extinction Rebellion in te trekken. Organisaties met zo'n ANBI-status krijgen belastingvoordelen. Intrekken is "niet mogelijk op basis van de feiten zoals die nu voorliggen", zei justitieminister David van Weel vorige week.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Lokale lijsttrekkers zien de kwaliteit van de gemeenteraad achteruitgaan. Dat werd duidelijk tijdens een debat met zes lijsttrekkers in Nieuwspoort, in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart. "If you pay peanuts, you get monkeys", zei Richard de Mos van Hart voor Den Haag daarover.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voorlopig geen wetgeving uitwerken om de pensioenleeftijd sneller te laten oplopen. Ministers hebben maandag in een gesprek met vakbonden FNV, CNV en VCP aangeboden om dit voorstel "in de ijskast" te zetten, zeiden de bonden na afloop.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in op de uitnodiging van Frankrijk om te praten over nauwere samenwerking op het gebied van nucleaire bewapening. Dat schrijven de ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is op dit moment niet mogelijk om Nederlanders die het Midden-Oosten willen verlaten wegens de oorlog in Iran te repatriëren, meldde minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) maandagmiddag. Het luchtruim is namelijk gesloten. "Als je mensen naar huis wil brengen, wil je dat wel op een veilige manier doen. Op dit moment zijn die opties er nog niet en we kijken hoe snel we dat voor elkaar kunnen krijgen", aldus de CDA-bewindsman.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft "begrip" voor de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran, maar ook zorgen over mogelijke escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) maandag gezegd. Hij noemde de machthebbers in Iran "een moorddadig regime", dat een bedreiging vormt voor zowel buurlanden als de rest van de wereld.
8 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Politieke partijen die bereid zijn om samen te werken met het minderheidskabinet zijn 'lichtpuntjes' voor Rob Jetten. Dat zegt de nieuwbakken premier en D66-leider zaterdag op een partijcongres in Nieuwegein. Hij schetst dit als contrast met de afgelopen jaren van veel geruzie in de politiek.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheid van Nederlandse militairen in het Midden-Oosten heeft de "hoogste prioriteit", laat minister Dilan Yeşilgöz van Defensie weten. Het aantal Nederlandse militairen in de regio is beperkt. Ze zijn onder meer voor missies in Irak, Israël en de Golfstaten.
2 dagen geleden