Kamer wil strengere regels tegen verstorende demonstraties
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil strengere regels tegen demonstraties die de orde verstoren. Een reeks moties die aanscherpingen voorstellen, kreeg steun van een meerderheid.
De Kamer wil bijvoorbeeld voorkomen dat de drie nationale herdenkingen worden verstoord. Het gaat om de dodenherdenking van 4 mei, de oorlogsherdenking op 15 augustus en de Holocaustherdenking op de laatste zondag in januari. In de motie staat dat herdenken op 4 mei "boven demonstreren" moet gaan.
Met een aangenomen motie van NSC en VVD vraagt de Kamer het kabinet om te kijken welke "praktische en juridische belemmeringen" in de weg liggen om schade van demonstraties op de daders te verhalen. Verder wil de Kamer een aparte strafbaarstelling van blokkades van belangrijke infrastructuur, en een onderzoek naar de inzet van camera's met gezichtsherkenning bij bijvoorbeeld snelwegbezettingen.
Een Kamermeerderheid steunde ook een motie van Joost Eerdmans om de status van Algemeen nut beogende instelling van klimaatbeweging Extinction Rebellion in te trekken. Organisaties met zo'n ANBI-status krijgen belastingvoordelen. Intrekken is "niet mogelijk op basis van de feiten zoals die nu voorliggen", zei justitieminister David van Weel vorige week.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver is niet onder de indruk van het standpunt dat Rob Jetten (D66) als premier inneemt over de situatie in de Gazastrook. "Dit had Dick Schoof ook kunnen zeggen, zij het dat de heer Jetten dat veel eloquenter doet", aldus de leider van GroenLinks-PvdA bij het debat over de regeringsverklaring.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) heeft niet expliciet gezegd dat minister van Buitenlandse Handel en zijn partijgenoot Sjoerd Sjoerdsma naar China kan voor handelsmissies. De vraag is relevant, omdat Sjoerdsma in dat land nog op een sanctielijst zou staan. "Hij kan een belangrijke rol vervullen", zei Jetten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oekraïne zou volgens een aangenomen motie van de Tweede Kamer dit jaar 2 miljard euro extra steun krijgen. Maar dat gaat niet meer gebeuren, bleek donderdag tijdens het debat over de regeringsverklaring. Het geld is "opgelost" in steun voor de komende jaren, aldus premier Rob Jetten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie nieuwe Kamerleden gaan meehelpen bij de parlementaire enquête over de coronacrisis. Dat zijn Dion Huidekooper (D66), André Poortman (CDA) en Annelotte Lammers (Groep Markuszower), maakte Kamervoorzitter Thom van Campen donderdag bekend. D66'er Henk-Jan Oosterhuis gaat juist uit de commissie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kans is klein dat pogingen om de hypotheekrenteaftrek verder af te bouwen op iets uitlopen, zei premier Rob Jetten in het debat over de regeringsverklaring. "Er is geen ruimte om daar de komende tijd heel uitvoerig over te filosoferen. Of ja, er is altijd ruimte om te filosoferen, maar de kans dat daar dan uit wordt gekomen is echt beperkt."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - X komt niet naar de Tweede Kamer voor een gesprek over sociale media. "Dat u niet op onze uitnodiging ingaat om het gesprek aan te gaan, vinden wij teleurstellend", schrijven Kamerleden die een grote meerderheid vertegenwoordigen in een brief aan het sociale platform van techmiljardair Elon Musk.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een flink deel van de oppositie vindt dat premier Rob Jetten een "valse start" heeft gemaakt in de samenwerking met de Tweede Kamer, door in hun ogen te halsstarrig vast te houden aan de AOW-plannen. Onder meer GroenLinks-PvdA, de ChristenUnie, PVV, 50PLUS, DENK, SP en Volt vinden dat Jetten zich meer richting de Kamer moet bewegen, omdat zijn kabinet meerderheden moet blijven zoeken.
8 uur geleden