Kamer wil speciaal tribunaal voor Russische agressie in Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil een speciaal tribunaal om daar de mensen te berechten die verantwoordelijk zijn voor de Russische agressie in Oekraïne. De kans dat zo'n tribunaal - dat in Den Haag zou moeten komen als het aan de volksvertegenwoordiging ligt - er komt, lijkt niet groot.
De motie van D66, VVD, CDA en Denk kreeg donderdag bij de stemmingen een ruime meerderheid. In onder meer de Baltische staten wordt ook gepleit voor zo'n tribunaal waar de Russische president Vladimir Poetin en zijn politieke medestanders zouden kunnen worden vervolgd.
Het kabinet laat het voorstel door het ministerie van Buitenlandse Zaken onderzoeken. Maar volgens premier Mark Rutte wordt het een "lang en moeilijk" traject. Zo'n tribunaal zou ook niet het Internationaal Strafhof (ICC) mogen ondermijnen. Rutte denkt dat er nu ook niet veel internationale steun is.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft in het debat over de regeringsverklaring hard uitgehaald naar minister Eelco Heinen (Financiën). De VVD-bewindsman zei voor aanvang van het debat dat hij het nieuwe stelsel voor het belasten van rendement op vermogen (box 3), dat nog voor behandeling in de Eerste Kamer ligt, met spoed toch weer wil aanpassen.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) gaat "zo snel als mogelijk is" cijfers publiceren over benodigde opvangplekken voor asielzoekers. Dat zei hij tegen het ANP voordat het debat over de regeringsverklaring begon. Zijn voorganger Mona Keijzer deelde de cijfers nog niet, ook al moest ze dat volgens de wet voor 1 februari doen.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet maakt "grote keuzes om los te trekken wat vastzit". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd in de Tweede Kamer, waar hij woensdagochtend de regeringsverklaring aflegde. Hij erkende daarin dat samenwerking de enige manier is voor het minderheidskabinet om noodzakelijke hervormingen erdoor te krijgen.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Na een haastige stemming in de Eerste Kamer zijn op de valreep "grote uitvoeringsproblemen" voorkomen die de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) voorzag. De organisatie die asielaanvragen verwerkt, registreert daarvoor biometrische gegevens zoals vingerafdrukken.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe namen dat de komende gemeenteraadsverkiezingen op het stembiljet staat, is iets gedaald vergeleken met 2022. Dat blijkt uit een analyse van de definitieve kandidatenlijsten van de Kiesraad door het ANP. Van in totaal 61.549 mensen was 59,1 procent (36.357 kandidaten) vier jaar geleden niet verkiesbaar.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De met kunstmatige intelligentie gemaakte stemhulp Keus is offline gehaald na kritiek. Dat is een goede zaak, reageert de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). "Dit is een gevaarlijk experiment als het om verkiezingen gaat: je beïnvloedt de kiezers en het democratisch proces."
20 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Alle BBB-fracties in Friesland vinden dat de partij "terug naar de kern" moet. De fracties in de Provinciale Staten en het waterschap (Wetterskip Fryslân) hebben samen met de BBB'ers in de acht Friese gemeenten waar de partij meedoet aan de raadsverkiezingen een statement gepubliceerd over de ontstane "onrust" over de koers van de BoerBurgerBeweging. Oud-vicepremier Mona Keijzer verliet de BBB omdat niet zij, maar Henk Vermeer boegbeeld Caroline van der Plas opvolgt als partijleider in de Tweede Kamer.
20 uur geleden