Kamer wil snellere uitbetaling bij letselschade
DEN HAAG (ANP) - Slachtoffers die recht hebben op bijvoorbeeld smartengeld moeten veel sneller uitbetaald worden. Ook voor andere vormen van letselschade moet de verzekeraar sneller over de brug komen. Dat vindt een groot deel van de Tweede Kamer. De VVD ziet ook de problemen, maar wil nog niet direct aan wet- en regelgeving.
Slachtoffers van bijvoorbeeld een ongeluk kunnen de veroorzaker aansprakelijk stellen en een claim indienen bij diens verzekeraar. Maar de uitbetaling van het geld gaat soms zo traag dat het slachtoffer al overleden is voordat het geld is uitgekeerd. Het duurt vaak lang om de aansprakelijkheid vast te stellen en vervolgens te bepalen waar het slachtoffer recht op heeft.
Onder meer de PVV, SP, PvdA en het CDA laken deze trage aanpak. Verzekeraars hebben onderling afgesproken zaken binnen twee jaar af te handelen, maar lang niet iedereen houdt zich daaraan. De partijen willen dan ook een einde aan deze zelfregulering.
Tuchtcollege
Ook zou er een tuchtcollege moeten komen waar mensen met klachten terecht kunnen. Daarnaast willen meerdere partijen dat er een wettelijke termijn wordt vastgelegd waarbinnen de verzekeraar moet uitbetalen als blijkt dat iemand recht heeft op smartengeld.
Jeroen van Wijngaarden (VVD) wil wel kritisch kijken naar het beroep van schade-expert, omdat dat nu een vrij beroep is en er dus geen officieel toezicht op is. Ook moet er "een einde komen aan de vrijblijvendheid" van de zelfregulatie. Maar een wettelijke basis daarvoor ziet de VVD niet zitten.
Attje Kuiken (PvdA) vindt dit "toch te makkelijk". Ze wil dat de VVD stopt met het geloof dat het probleem zich vanzelf oplost. "Stap over die naïviteit heen."
De roep om trage verzekeraars te straffen klinkt al langer. Een jaar geleden pleitten de SP, PvdA en het CDA voor boetes of dwangsommen voor dralende verzekeraars. Ook zou het stelsel minder complex moeten, waardoor de afhandeling sneller gaat.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - De asielzoekers die donderdagnacht niet terechtkunnen in het opvangcentrum in het Groningse Ter Apel, worden overgebracht naar het nabijgelegen Gieten. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Domplein in Utrecht is donderdagavond rond 18.30 uur gevuld met honderden mensen die een demonstratie voor solidariteit bijwonen. Dat ziet een ANP-verslaggever. De sfeer is gemoedelijk. De demonstratie is een initiatief van De Straat Op, een samenwerkingsverband van verschillende organisaties zoals DeGoedeZaak, Extinction Rebellion (XR) en de Dolle Mina's.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geen van de personen die zich nog op het Nederlandse cruiseschip Hondius bevonden toen het aanmeerde in Rotterdam is besmet met het hantavirus. Ook vertonen zij geen klachten, meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) donderdag in een brief aan de Kamer.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gevangeniscellen dat nodig is, blijft de komende jaren stijgen, schrijft het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) in een prognose. Bijna alle cellen in Nederland zijn al bezet. Er is alleen geen tekort door noodmaatregelen.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vier jonge mannen uit Utrecht moeten op 14 en 15 september voor de rechter verschijnen voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. Daarop stonden namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij seksuele, grove en beledigende opmerkingen. De lijst ging in maart 2024 rond op internet en in groepsapps, aldus het OM.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona heeft "een strijd moeten leveren" om documenten los te krijgen over de besluitvorming tijdens de coronapandemie. Dat heeft commissievoorzitter Daan de Kort (VVD) gezegd tijdens een persconferentie. De enquêtecommissie begint volgende week met haar openbare verhoren.
12 uur geleden