Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil sneller excuses aan opgesloten jongeren jeugdzorg

Kamer wil sneller excuses aan opgesloten jongeren jeugdzorg

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet excuses maakt aan jongeren die schade hebben opgelopen in de gesloten jeugdzorg. Een motie van de SP die daartoe oproept, is aangenomen. Demissionair staatssecretaris Maarten van Ooijen (Jeugdzorg) wil eerst een onafhankelijk onderzoek naar de misstanden voordat er excuses zouden volgen, zei hij vorige week in een debat. Maar de Kamer roept los van zo'n nieuw onderzoek op tot excuses.

De partijen wijzen erop dat er al meerdere onderzoeken zijn gedaan waaruit is gebleken dat jongeren op een gesloten jeugdafdeling niet altijd veilig waren en niet de zorg en steun kregen die nodig en gewenst was. Zo was er sprake van intimidatie, vernedering of geweld tijdens hun verblijf. Sinds 2008 zijn ook veel jongeren in jeugdgevangenissen geplaatst terwijl ze geen strafbare feiten hadden begaan. De overheid droeg volgens de Kamer verantwoordelijkheid voor het stelsel van de jeugdzorg en is daarmee verantwoordelijk voor de schade die deze jongeren hebben opgelopen.

Ook een motie van SP-Kamerlid Sarah Dobbe waarin ze oproept om specialistische jeugdzorg niet meer te laten aanbesteden, is aangenomen. Het is niet verplicht om jeugdzorg aan te besteden, maar het gebeurt wel op grote schaal en dat leidt volgens de SP tot onwenselijke concurrentie en onrealistische tarieven. Commerciële jeugdzorginstellingen dragen volgens Dobbe bij aan de ellende in de jeugdzorg. De kwaliteit van de zorg schiet al jaren tekort, er zijn lange wachtlijsten en er is een groot personeelstekort.

Meer uit Politiek

Kabinet ziet geen acute dreiging voor Aruba, Bonaire en Curaçao

DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.

10 uur geleden
Ministerraad stemt in met besluit stroomstootverbod veehouderij

DEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.

11 uur geleden
Heinen optimistisch over oplossing gebruik Russische tegoeden

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.

13 uur geleden
Tielen: goed dat advies er is om minder vlees te eten

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.

14 uur geleden
Stikstofrekengrens verhogen 'hele klus' voor Wiersma

DEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."

14 uur geleden
Van Marum: nieuw kabinet moet minister van Digitale Zaken krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.

14 uur geleden
Minister maakt grappen over doodsbedreigingen tegen Hoofdpiet

DEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".

15 uur geleden