Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil sneller excuses aan opgesloten jongeren jeugdzorg

Kamer wil sneller excuses aan opgesloten jongeren jeugdzorg

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet excuses maakt aan jongeren die schade hebben opgelopen in de gesloten jeugdzorg. Een motie van de SP die daartoe oproept, is aangenomen. Demissionair staatssecretaris Maarten van Ooijen (Jeugdzorg) wil eerst een onafhankelijk onderzoek naar de misstanden voordat er excuses zouden volgen, zei hij vorige week in een debat. Maar de Kamer roept los van zo'n nieuw onderzoek op tot excuses.

De partijen wijzen erop dat er al meerdere onderzoeken zijn gedaan waaruit is gebleken dat jongeren op een gesloten jeugdafdeling niet altijd veilig waren en niet de zorg en steun kregen die nodig en gewenst was. Zo was er sprake van intimidatie, vernedering of geweld tijdens hun verblijf. Sinds 2008 zijn ook veel jongeren in jeugdgevangenissen geplaatst terwijl ze geen strafbare feiten hadden begaan. De overheid droeg volgens de Kamer verantwoordelijkheid voor het stelsel van de jeugdzorg en is daarmee verantwoordelijk voor de schade die deze jongeren hebben opgelopen.

Ook een motie van SP-Kamerlid Sarah Dobbe waarin ze oproept om specialistische jeugdzorg niet meer te laten aanbesteden, is aangenomen. Het is niet verplicht om jeugdzorg aan te besteden, maar het gebeurt wel op grote schaal en dat leidt volgens de SP tot onwenselijke concurrentie en onrealistische tarieven. Commerciƫle jeugdzorginstellingen dragen volgens Dobbe bij aan de ellende in de jeugdzorg. De kwaliteit van de zorg schiet al jaren tekort, er zijn lange wachtlijsten en er is een groot personeelstekort.

Meer uit Politiek

Sjoerdsma weet niets van "schaduwdeal" naast akkoord met PRO

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) zegt niet op de hoogte te zijn van een "schaduwdeal" binnen de coalitie naast de overeenkomst met PRO over extra geld voor ontwikkelingshulp. Volgens ingewijden zou D66 het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme gaan steunen in ruil voor steun van de VVD voor het akkoord met PRO.

3 uur geleden
Kabinet zint niet op alternatief voor AOW-plan, zegt Vijlbrief

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal niet aandringen op een alternatief voor de snellere stijging van de AOW-leeftijd, een maatregel die onder druk van oppositie en vakbonden is geschrapt. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) duidelijk gemaakt in een Kamerdebat over de ruzie tussen kabinet en bonden over de sociale zekerheid.

4 uur geleden
Ouwehand mist benodigde 'maximale energie' voor partijleiderschap

DEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand had niet meer de energie die nodig is om de Partij voor de Dieren te leiden, zei ze kort nadat ze die rol had overgedragen aan Christine Teunissen. Donderdag maakte Ouwehand bekend dat ze stopt als partijleider.

5 uur geleden
Partijen willen opheldering over 'schaduwdeal' van Sjoerdsma

DEN HAAG (ANP) - De oppositie wil opheldering over een "schaduwdeal" tussen de coalitiepartijen die zou zijn gesloten bij het akkoord over de begroting ontwikkelingssamenwerking met PRO. In ruil voor 380 miljoen euro extra voor minister Sjoerd Sjoerdsma zou diens partij D66 de wet gaan steunen die verheerlijking van terrorisme strafbaar stelt.

5 uur geleden
Jetten: eerst deal over sociale zekerheid, dan praten over geld

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil pas praten over aanpassing van de financiƫle afspraken uit het coalitieakkoord als er een inhoudelijke deal is met de sociale partners en de oppositie over de sociale zekerheid. Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd in een Kamerdebat over de botsing tussen kabinet en vakbonden over de voorgenomen bezuinigingen.

5 uur geleden
VVD botst met Kamer over bezuinigingen sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - De VVD is gebotst met zowel linkse als rechtse partijen over de bezuinigingen van het kabinet op de sociale zekerheid. VVD-Kamerlid Ingrid Michon-Derkzen betoogde dat de maatregelen op bijvoorbeeld de uitkering voor arbeidsongeschiktheid (WIA) eraan bijdragen dat meer mensen aan het werk gaan, maar dat stuitte op verzet bij verschillende partijen.

7 uur geleden
D66: alternatief voor bezuinigingen mag buiten sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is bereid te praten over bezuinigingen op andere terreinen dan de sociale zekerheid, als alternatief voor de ingrepen die het minderheidskabinet onder druk van de vakbonden van tafel heeft gehaald. Dat heeft Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis, na veel aandringen vanuit de oppositie, gezegd tijdens een Kamerdebat.

8 uur geleden