
Kamer wil schuldenpardon
DEN HAAG (ANP) - Mensen met hoge schulden moeten hulp krijgen door in ieder geval een deel van hun schulden bij de overheid kwijt te schelden. Het gaat dan om de verhogingen die zijn opgelegd omdat de oorspronkelijke schuld niet wordt terugbetaald. Die verhogingen vergroten het probleem en zijn in feite toch niet te innen, aldus partijen in de Tweede Kamer.
Coalitiepartij CDA en oppositiepartij SP willen een onderzoek naar de voorwaarden waaronder zulke oninbare verhogingen kunnen worden kwijtgescholden. Volgens hen is er een meerderheid voor het voorstel.
CDA en SP vinden het "vanzelfsprekend" dat schulden worden afgelost. Maar voor een deel van de mensen met hoge schulden zijn de bedragen door de opeenstapeling van verhogingen na verloop van tijd zo hoog geworden, dat ze feitelijk oninbaar zijn.
CDA-Kamerlid René Peters benadrukt dat de overheid zelf een van de grootste schuldeisers is, van de Belastingdienst via verkeersboetes tot gemeenten. "Sommige mensen willen wel, maar kunnen niet betalen. Daar moeten we schoon schip maken."
Volgens SP-Kamerlid Jasper van Dijk worden sommige mensen door de overheid genadeloos uitgeknepen: "Verhoging op verhoging dient geen enkel doel."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz is opnieuw de lijsttrekker van de VVD bij de landelijke verkiezingen op 29 oktober. Partijvoorzitter Eric Wetzels maakte dat maandag bekend aan de leden. Tot zondagavond was het mogelijk om andere kandidaten voor te dragen bij het hoofdbestuur, maar Yeşilgöz was de enige kandidaat.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky spreekt dinsdag de Tweede Kamer toe. Dat staat in een agenda die de Kamer maandag heeft gepubliceerd. Zelensky komt naar Den Haag vanwege de NAVO-top. De Tweede Kamer had hem uitgenodigd om ook een bezoek te brengen aan het parlement.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woonminister Mona Keijzer gaat de regels voor nieuwe gebouwen aanpassen om woningbouw goedkoper te maken. De gevolgen zijn onder meer dat plafonds en deuren lager mogen zijn, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer. De BBB-minister wil ook dat steilere trappen mogelijk worden en dat een nieuwe norm om de hoeveelheid daglicht te berekenen achterwege blijft.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) wil niet vooruitlopen op mogelijke maatregelen tegen Israël, nu uit onderzoek blijkt dat er indicaties zijn dat Israël mensenrechten schendt. Daarmee overtreedt Israël de voorwaarden voor het associatieverdrag met de EU.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66 wil dat vluchtelingen buiten de grenzen van Europa asiel aanvragen. Zo kunnen mensen die geen kans maken op asiel eerder geweigerd worden. De partij verandert hiermee van standpunt over asiel.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De leden van Volt hebben zoals verwacht Laurens Dassen opnieuw gekozen tot lijsttrekker voor de Tweede Kamerverkiezingen eind oktober, maakt de partij maandag bekend. De partijleider was door het bestuur voorgedragen en was de enige kandidaat. De Nederlandse tak van de pro-Europese partij Volt heeft 17.000 leden, die tot en met zaterdag hun stem konden uitbrengen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof rekent er nog altijd op dat de Amerikaanse president Donald Trump naar Nederland komt voor de NAVO-top. Nederland heeft in ieder geval geen afzegging ontvangen, zei hij zondag. Daarvoor wordt wel gevreesd nu de Verenigde Staten Iran hebben gebombardeerd en zich mogelijk moeten opmaken voor vergeldingsaanvallen door dat land.
1 dag geleden