Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil plan van kabinet om schuldenaar sneller te helpen

Kamer wil plan van kabinet om schuldenaar sneller te helpen

DEN HAAG (ANP) - Mensen met grote schulden moeten sneller in een traject terechtkomen waarin zij worden geholpen en de schulden worden gesaneerd. Een groot aantal partijen in de Tweede Kamer vraagt het kabinet om met een plan hiervoor te komen.

Maar al jarenlang stromen minder mensen door naar zo'n programma, terwijl er nog steeds veel huishoudens in de schulden zitten. Dat traject kan bovendien jaren duren.

Daarom moet het kabinet met een plan komen om de toegang tot het schuldsaneringsprogramma eenvoudiger te maken en te kijken of de duur ervan niet kan worden verkort tot bijvoorbeeld anderhalf jaar, om schuldenaren zo sneller te kunnen helpen. D66-fractievoorzitter Rob Jetten diende hiertoe een motie in, namens de coalitiepartijen en een flink aantal partijen van de oppositie.

Daarnaast kwam vanuit de Tweede Kamer de oproep om werk te maken van een schuldenfonds. Uit zo'n fonds kunnen schulden worden opgekocht, waardoor mensen in de schulden niet met allerlei verschillende schuldeisers te maken hebben. Op voorstel van onder meer ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers vraagt de Kamer het kabinet om zo'n fonds op te richten, in overleg met partijen als SchuldHulpMaatje en de vereniging voor schuldhulpverlening NVVK.

De ChristenUnie stelde vorig jaar samen met de PvdA al eens voor zo'n fonds op te richten. In de aanloop naar Prinsjesdag kwam het plan ook al eens ter sprake. Er is in de begroting geld opzijgezet voor de aanpak van schulden, het opkoopfonds is een van de manieren om de probleemschulden de wereld uit te helpen.

Meer uit Politiek

Van Weel hoopt op aangifte Albert Heijn na cyberincident

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel hoopt dat Albert Heijn alsnog aangifte doet van een vermoedelijke hackpoging begin deze week. Donderdagavond werd bekend dat het supermarktbedrijf, dat nog altijd kampt met de naweeën van het beveiligingsincident, dat nog niet heeft gedaan. Het bedrijf heeft ook nog niet verteld wat er precies is voorgevallen.

1 uur geleden
Steun van SGP voor begroting verder weg na motie van afkeuring

DEN HAAG (ANP) - De kans dat de SGP de begrotingen van het kabinet en het belastingplan gaat steunen, is een stuk kleiner geworden nadat SGP-Kamerlid Diederik van Dijk een motie van afkeuring indiende tegen zorgminister Sophie Hermans. Van Dijk vindt het betreurenswaardig dat de VVD-minister een proef voor late abortussen laat doorgaan.

17 uur geleden
JA21 niet dichter bij kabinet na gesprek over asiel met minister

DEN HAAG (ANP) - JA21 is niet dichter bij het kabinet gekomen tijdens een gesprek tussen Joost Eerdmans en asielminister Bart van den Brink. Ze zeiden allebei dat het een goed gesprek was, maar JA21-partijleider Eerdmans zei dat hij alleen voor het belastingplan van het kabinet stemt als de dwangoptie uit de spreidingswet niet wordt uitgevoerd. "Anders moeten ze over links."

21 uur geleden
D66 eist plan voor herstel leed slavernijverleden

DEN HAAG (ANP) - D66 wil van binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) horen wat zijn plannen zijn om het door het slavernijverleden ontstane leed te herstellen. Mpanzu Bamenga (D66) maakte tijdens een debat over het slavernijverleden duidelijk daadkracht te missen bij de minister. VVD en CDA toonden zich afwachtender en wezen vooral op het belang van erkenning.

22 uur geleden
Kabinet sluit steun voor zieltogende zeehondenopvang nog niet uit

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Silvio Erkens (Dierenwelzijn) begrijpt de zorgen over het noodlijdende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC). Hij sluit nog niet uit dat het kabinet bijspringt, maar maakt wel onderscheid tussen het redden van het centrum zelf en het behoud van de onderzoeks- en opvangfunctie voor zeehonden. Dat heeft de VVD-bewindsman gezegd in een Kamerdebat.

1 dag geleden
Premier Jetten vindt VS vaker een onvoorspelbare bondgenoot

BRUSSEL (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de Verenigde Staten "steeds vaker een onvoorspelbare bondgenoot dan we in het verleden gewend zijn geweest. Ik denk dat we als Europa soms heel duidelijk moeten maken dat we het niet eens zijn met keuzes van de Amerikanen", zei hij voorafgaand aan overleg met EU-leiders in Brussel.

1 dag geleden
Karremans hoopt 2,3 miljard te besparen bij infraprojecten

DEN HAAG (ANP) - Door minder regels en standaardisatie hoopt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) 2,3 miljard euro te besparen op infrastructuurprojecten, zegt hij in een gesprek met de Telegraaf. Hij maakt vrijdag bekend welke projecten doorgaan.

1 dag geleden