
Kamer wil plan om openbare zwembaden in publieke handen te houden
DEN HAAG (ANP) - Openbare zwembaden moeten in publieke handen blijven en daar moet het kabinet samen met gemeenten een plan voor maken. Een meerderheid in de Tweede Kamer steunt een oproep daartoe van GroenLinks-PvdA en SP en gaat daarmee in tegen het advies van verantwoordelijk minister Conny Helder.
De linkse partijen wijzen erop dat het aantal openbare zwembaden de afgelopen decennia is afgenomen, terwijl de bevolking bleef groeien. Intussen is het aantal kinderen zonder zwemdiploma tussen 2018 en 2022 verdubbeld. Het is aan de overheid om te zorgen dat er voldoende geschikte zwembaden zijn, aldus de Kamerleden Mohammed Mohandis (GroenLinks-PvdA) en Michiel van Nispen (SP).
De Kamer stemde eveneens in met een voorstel van dezelfde twee parlementariërs om serieus na te denken over de herinvoering van schoolzwemmen. Mohandis kreeg ook een meerderheid achter zijn oproep om te zorgen dat alle gemeenten in Nederland zwemlessen aanbieden aan kinderen uit gezinnen met een laag inkomen. Een kwart van de kinderen zonder diploma behoort tot die groep.
Zelf haalde Mohandis (38) begin deze maand pas zijn zwemdiploma. Hij maakt zich al langer sterk voor behoud van zwembaden en de aanpak van de lange wachtlijsten voor zwemles waar veel ouders mee te maken hebben.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het schenden van het staakt-het-vuren heeft rampzalige gevolgen voor de mensen in Gaza. Dat zegt CARE Nederland nadat Israël in de nacht van maandag op dinsdag een einde had gemaakt aan de wapenstilstand. De afgelopen weken werden noodhulp en elektriciteit in de Gazastrook al geblokkeerd door Israël, nu de aanvallen daarbij komen dreigt volgens de ontwikkelingsorganisatie "een catastrofe".
57 minuten geledenNAIROBI (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn dinsdagochtend officieel welkom geheten in Kenia door president William Ruto en zijn vrouw Rachel Ruto. Het koningspaar werd ontvangen op State House Nairobi, de officiële residentie en het kantoor van Ruto.
1 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Nog altijd hebben minder jongeren een autorijbewijs in hun bezit dan voor de coronapandemie, becijfert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal nam in 2024 met 2 procent iets toe en daarmee hadden bij de start van dit jaar ruim 201.000 jongeren van 17 tot 20 jaar een rijbewijs. Maar dat is nog altijd 10 procent minder dan het aantal rijbewijzen in die groep op 1 januari 2019.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door internationale spanningen vergaarden de inlichtingendiensten AIVD en MIVD in 2024 wederom meer informatie in het geheim, meldt toezichthouder Toetsingscommissie Inzet Bevoegdheden (TIB) in haar jaarverslag. De toezichthouder kreeg 30 procent meer verzoeken om bijzondere bevoegdheden in te zetten dan een jaar eerder. Het gaat hierbij bijvoorbeeld om telefoons afluisteren, camera's of microfoons plaatsen bij iemand thuis of internetverkeer aftappen.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - Twee demonstranten van klimaatactiegroep Extinction Rebellion gaan dinsdag naar de rechter om een gebiedsverbod aan te vechten. Dat meldt Willem Jebbink, de advocaat van de demonstranten. Dat gebiedsverbod kregen ze vorige week van de burgemeester van Haarlemmermeer voor het herhaaldelijk verstoren van de openbare orde.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De asielopvang in een evenementenhal van de Jaarbeurs in Utrecht stopt per 1 april. Dat bevestigt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) na berichtgeving van RTV Utrecht. In de hal is plek voor honderd mensen, zij worden over verschillende opvanglocaties in het land verspreid.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiezenders brengen deze week een eerbetoon aan Rob de Nijs. De zanger overleed zondag op 82-jarige leeftijd. NPO 1 zendt maandagavond een aflevering uit van de TV Show waarin De Nijs centraal staat.
16 uur geleden