Kamer wil plan om openbare zwembaden in publieke handen te houden
DEN HAAG (ANP) - Openbare zwembaden moeten in publieke handen blijven en daar moet het kabinet samen met gemeenten een plan voor maken. Een meerderheid in de Tweede Kamer steunt een oproep daartoe van GroenLinks-PvdA en SP en gaat daarmee in tegen het advies van verantwoordelijk minister Conny Helder.
De linkse partijen wijzen erop dat het aantal openbare zwembaden de afgelopen decennia is afgenomen, terwijl de bevolking bleef groeien. Intussen is het aantal kinderen zonder zwemdiploma tussen 2018 en 2022 verdubbeld. Het is aan de overheid om te zorgen dat er voldoende geschikte zwembaden zijn, aldus de Kamerleden Mohammed Mohandis (GroenLinks-PvdA) en Michiel van Nispen (SP).
De Kamer stemde eveneens in met een voorstel van dezelfde twee parlementariërs om serieus na te denken over de herinvoering van schoolzwemmen. Mohandis kreeg ook een meerderheid achter zijn oproep om te zorgen dat alle gemeenten in Nederland zwemlessen aanbieden aan kinderen uit gezinnen met een laag inkomen. Een kwart van de kinderen zonder diploma behoort tot die groep.
Zelf haalde Mohandis (38) begin deze maand pas zijn zwemdiploma. Hij maakt zich al langer sterk voor behoud van zwembaden en de aanpak van de lange wachtlijsten voor zwemles waar veel ouders mee te maken hebben.
Meer uit Binnenland
BADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) vraagt het gerechtshof in Amsterdam zijn voorarrest op te heffen, zodat hij voor zijn vijf kinderen kan zorgen. Promes zit nu zes maanden in voorlopige hechtenis en wil de inhoudelijke behandeling van zijn strafzaak in hoger beroep in vrijheid afwachten.
7 uur geleden