Kamer wil plan om openbare zwembaden in publieke handen te houden
DEN HAAG (ANP) - Openbare zwembaden moeten in publieke handen blijven en daar moet het kabinet samen met gemeenten een plan voor maken. Een meerderheid in de Tweede Kamer steunt een oproep daartoe van GroenLinks-PvdA en SP en gaat daarmee in tegen het advies van verantwoordelijk minister Conny Helder.
De linkse partijen wijzen erop dat het aantal openbare zwembaden de afgelopen decennia is afgenomen, terwijl de bevolking bleef groeien. Intussen is het aantal kinderen zonder zwemdiploma tussen 2018 en 2022 verdubbeld. Het is aan de overheid om te zorgen dat er voldoende geschikte zwembaden zijn, aldus de Kamerleden Mohammed Mohandis (GroenLinks-PvdA) en Michiel van Nispen (SP).
De Kamer stemde eveneens in met een voorstel van dezelfde twee parlementariërs om serieus na te denken over de herinvoering van schoolzwemmen. Mohandis kreeg ook een meerderheid achter zijn oproep om te zorgen dat alle gemeenten in Nederland zwemlessen aanbieden aan kinderen uit gezinnen met een laag inkomen. Een kwart van de kinderen zonder diploma behoort tot die groep.
Zelf haalde Mohandis (38) begin deze maand pas zijn zwemdiploma. Hij maakt zich al langer sterk voor behoud van zwembaden en de aanpak van de lange wachtlijsten voor zwemles waar veel ouders mee te maken hebben.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht roept mensen op om niet richting het gebied te gaan waar een brand woedt in het centrum van Utrecht. Er zijn veel hulpdiensten opgeroepen en die hebben de ruimte nodig, aldus de veiligheidsregio.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bijdragen aan de kosten voor de herbouw van de afgebrande Vondelkerk. Amsterdam zal afzien van 421.000 euro aan dividend over 2025 dat kerkeigenaar Stadsherstel dit jaar zou uitkeren aan de gemeente. Het geld moet dan wel ten goede komen aan het herstelwerk, zei wethouder Alexander Scholtes (monumenten) donderdag in de gemeenteraad.
15 minuten geledenUTRECHT (ANP) - In het centrum van Utrecht zijn meldingen van een grote brand en meerdere explosies in de Visscherssteeg. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Hij is onderweg naar de locatie en kan daar vermoedelijk meer vertellen.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 43-jarige man heeft een gevangenisstraf van 10,5 jaar gekregen voor het doden van een dakloze Pool (40) in Amsterdam Nieuw-West. Daartoe oordeelde het gerechtshof Amsterdam in hoger beroep.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam heeft aangifte gedaan van de bekladding met een racistische leus bij het standbeeld Moments Contained op het plein voor station Rotterdam Centraal. Dat vertelde burgemeester Carola Schouten aan de gemeenteraad bij een debat over dit onderwerp.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt een officier van de marine voor een verkenningsmissie naar Groenland, meldt demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD). Hij gaat samen met andere NAVO-bondgenoten deelnemen aan een verkenning voor een militaire oefening in het Arctische gebied.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Presentator Robert Jensen is op 52-jarige leeftijd overleden. Dat werd donderdag op zijn website gemeld. Hij overleed maandagavond aan een hartstilstand.
2 uur geleden