Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil paal en perk stellen aan gokreclames

Kamer wil paal en perk stellen aan gokreclames

DEN HAAG (ANP) - Het moet afgelopen zijn met de ongerichte reclames voor risicovolle kansspelen. Dat vindt een meerderheid in de Tweede Kamer. Het parlement stemde eind vorig jaar al voor een motie waarin het vorige kabinet werd opgeroepen dit soort reclames te verbieden, maar toenmalig minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) weigerde die motie uit te voeren.

Daarom wordt er donderdag op verzoek van SP-Kamerlid Michiel van Nispen een zogenoemd interpellatiedebat gevoerd. Dat is een debat over een specifieke kwestie, waarin in het eerste deel alleen de aanvrager van het debat en de bewindspersoon aan het woord komen. Later kunnen ook andere Kamerleden spreken.

Van Nispens voorstel heeft het gemunt op ongerichte reclames voor risicovolle kansspelen, zoals online goksites en casino's. Het gaat daarbij om reclames waar mensen niet actief naar hebben gezocht, door bijvoorbeeld via een zoekmachine op goksites te zoeken.

Het Kamerlid stelt dat zijn voorstel "richting een totaalverbod" gaat, maar vindt dat mensen niet langer "ongevraagd geconfronteerd" moeten worden met dit soort reclames. Meer van dit soort ongerichte reclames leiden tot meer gokverslavingen, zo redeneert hij. Loterijen vallen niet onder het verbod dat Van Nispen beoogt.

Het SP-Kamerlid hoopt dat de nieuwe minister voor Rechtsbescherming, Franc Weerwind, zich anders zal opstellen dan zijn voorganger. Hij weet zich naar eigen zeggen nog altijd gesteund door dezelfde partijen die vorig jaar voor de motie stemden, die samen goed zijn voor 82 zetels.

Meer uit Politiek

Ongeduldige Kamer wil energierekening voor huishoudens verlagen

DEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.

4 uur geleden
D66, VVD en GL-PvdA willen via wet gratis laptops voor leerlingen

DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.

7 uur geleden
D66, VVD en GL-PvdA willen via wet gratis laptops voor leerlingen

DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.

8 uur geleden
Sjoerdsma trekt boetekleed aan na 'onhandigheid' over UNRWA

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) trekt het boetekleed aan, omdat hij "onhandig" heeft geopereerd bij het herstellen van de relatie met de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA. "Er zijn dingen niet goed gegaan", erkende hij donderdag in de Tweede Kamer.

9 uur geleden
Karremans belooft landelijke aanpak fatbikes, inhoud onbekend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.

1 dag geleden
Van Veldhoven: energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven

DEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.

1 dag geleden
Berendsen: militairen naar Straat van Hormuz nu niet aan de orde

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.

1 dag geleden