Kamer wil opheldering over versoepeling studiepuntennorm
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil opheldering over de soepeler studievoortgangseisen voor eerstejaarsstudenten die onderwijsminister Ingrid van Engelshoven vorige week met het hoger onderwijs heeft afgesproken. Universiteiten en hogescholen leggen die afspraken verschillend uit en er heerst verwarring, stelt een ruime Kamermeerderheid.
Van Engelshoven meldde donderdag dat eerstejaars die door de coronacrisis dit jaar niet genoeg studiepunten halen om door te mogen met hun opleiding, meer tijd krijgen. Ze kunnen ook volgend collegejaar nog aan het zogeheten bindend studieadvies (bsa) voldoen.
Maar betekent dat nu dat alle eerstejaars op dat respijt mogen rekenen?, vraagt SP-Kamerlid Frank Futselaar zich af. Of kunnen studenten daarop alleen achteraf aanspraak maken, mits ze bovendien kunnen aantonen dat ze zijn gehinderd door de virusuitbraak of de ingrijpende maatregelen daartegen? Onder andere regeringspartijen VVD, CDA en D66 hebben dezelfde vragen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.
4 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.
12 uur geledenOEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.
13 uur geleden