Kamer wil opheldering over versoepeling studiepuntennorm
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil opheldering over de soepeler studievoortgangseisen voor eerstejaarsstudenten die onderwijsminister Ingrid van Engelshoven vorige week met het hoger onderwijs heeft afgesproken. Universiteiten en hogescholen leggen die afspraken verschillend uit en er heerst verwarring, stelt een ruime Kamermeerderheid.
Van Engelshoven meldde donderdag dat eerstejaars die door de coronacrisis dit jaar niet genoeg studiepunten halen om door te mogen met hun opleiding, meer tijd krijgen. Ze kunnen ook volgend collegejaar nog aan het zogeheten bindend studieadvies (bsa) voldoen.
Maar betekent dat nu dat alle eerstejaars op dat respijt mogen rekenen?, vraagt SP-Kamerlid Frank Futselaar zich af. Of kunnen studenten daarop alleen achteraf aanspraak maken, mits ze bovendien kunnen aantonen dat ze zijn gehinderd door de virusuitbraak of de ingrijpende maatregelen daartegen? Onder andere regeringspartijen VVD, CDA en D66 hebben dezelfde vragen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in het Haagse Zuiderpark een 35-jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehouden. Hij wordt verdacht van zware mishandeling. Twee mannen raakten dusdanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moesten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van de WorldPride in Amsterdam heeft "met grote verslagenheid" kennisgenomen van de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Ze spreekt van tragisch nieuws en betuigt medeleven met "de slachtoffers, hun dierbaren en de gehele LGBTQIA+-gemeenschap in Berlijn".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) wacht voor verdere duiding van de aanslag in Berlijn nadere informatie uit Duitsland af. De NCTV spreekt in een verklaring van een "vreselijke gebeurtenis" en leeft mee met slachtoffers en nabestaanden. "Waar de Pride staat voor tolerantie en vrijheid, eindigt deze in chaos en verdriet."
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zijn afschuw uitgesproken over de "laffe en brute aanval op mensen die in Berlijn vreedzaam bijeenkwamen om vrijheid, gelijkwaardigheid en het leven te vieren".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam laat weten dat er bij de WorldPride in haar stad "waar nodig" extra maatregelen worden getroffen. Dit naar aanleiding van de aanslag in Berlijn zaterdag. De Amsterdamse driehoek (politie, burgemeester en Openbaar Ministerie) heeft overlegd en er is nauw contact met de organisatie, stelt ze.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Zomercarnaval in Rotterdam is zaterdag wat de politie betreft rustig verlopen. Er waren her en der opstootjes waar de politie moest optreden, maar er deden zich geen grote incidenten voor, aldus de politie. Er zijn in totaal 29 mensen aangehouden, voor allerlei verschillende zaken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De zon wordt binnenkort bijna helemaal verduisterd. Zoiets komt in Nederland niet vaak voor, en daarom komen mensen op meerdere plekken samen om dat te bekijken. Zo openen sterrenwachten hun deuren, en sommige gaan juist naar buiten, naar mensen toe.
3 uur geleden