Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil opheldering De Jonge over tegenvallend vaccinatietempo

Kamer wil opheldering De Jonge over tegenvallend vaccinatietempo

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil opheldering van minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid over het trage vaccinatietempo in Nederland. Partijen maken zich zorgen over het tegenvallende aantal inentingen tegen corona van afgelopen week, en de gevolgen voor de rest van de vaccinatiecampagne.

De prognose van het kabinet voor afgelopen week - 400.000 prikken - bleek veel te rooskleurig. Uiteindelijk werden er nog geen 300.000 prikken gezet, bleek uit het zogenoemde corona-dashboard op rijksoverheid.nl.

De Kamer wil weten wat de "belangrijkste knelpunten per vaccin" zijn, en wat daaraan kan worden gedaan. Ook zijn er vragen over de relatief grote voorraad vaccinaties die Nederland aanhoudt.

Capaciteit

De Jonge erkende maandag al dat de prognose niet is gehaald. Dat lag volgens hem onder meer aan het feit dat er tijdelijk niet werd geprikt met het vaccin van AstraZeneca, omdat er extra onderzoek werd gedaan naar de veiligheid ervan.

Toen het inenten met AstraZeneca weer werd opgestart, werd niet alle capaciteit bij de GGD’en vol gepland: niet genoeg mensen maakten een afspraak. Waarom de agenda van de GGD’en niet volstroomde, is volgens De Jonge "niet makkelijk" te zeggen. "Dat weten we niet precies."

Drie miljoenste prik

Voor deze week voorspelde het ministerie eerder nog zo’n 500.000 prikken te zullen zetten. De Jonge zegt nu dat hij "hoopt erbij in de buurt te komen."

"Ik denk tussen de 450.000 en 500.000, dat zou moeten kunnen." Zekerder is hij dat volgende week de drie miljoenste prik wordt gezet, en dat in de tweede helft van april de teller op vier miljoen zal staan.

Meer uit Gezond

Rusland: EU-verbod op Russisch gas is 'volledig zelfdestructief'

MOSKOU (ANP/RTR) - De plannen van de Europese Unie om de invoer van vloeibaar aardgas (lng) uit Rusland te verbieden zijn "volledig zelfdestructief", gezien het gebrek aan gasreserves in Europa en het toenemende energieverbruik door kunstmatige intelligentie. Dat zei een woordvoerster van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag.

2 dagen geleden
Aantal abortussen blijft ongeveer gelijk na forse toenames

DEN HAAG (ANP) - Na twee jaar van aanzienlijke toenames is het aantal abortussen in Nederland vorig jaar op hetzelfde relatief hoge niveau gebleven. In totaal werden 39.438 zwangerschappen afgebroken, zo maken jaarlijkse cijfers van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) duidelijk. Een opmerkelijke afname ten opzichte van een jaar eerder ziet de inspectie bij meisjes tot 15 jaar.

2 dagen geleden
Artsenorganisatie vreest 'mokerslag' door bezuinigingen op zorg

AMSTERDAM (ANP) - De maatregelen die veel politieke partijen willen nemen om de zorgkosten minder snel te laten stijgen, leiden onder artsen en patiënten tot grote zorgen. "De lijst met pijnlijke ingrepen is bijna oneindig en een mokerslag voor de toegankelijkheid van de zorg", schrijft de organisatie Dokters van de Wereld donderdag in een "noodkreet" aan politieke leiders.

2 dagen geleden
Studie: vleesconsumptie daalt licht naar laagste niveau in jaren

WAGENINGEN (ANP) - De hoeveelheid vlees die de gemiddelde Nederlander eet, is vorig jaar met ongeveer een halve kilo afgenomen en daarmee op het laagste niveau in twintig jaar gekomen. Onderzoekers van de universiteit van Wageningen hebben dat berekend op basis van statistieken over vleesverkoop en slachtingen. Ze houden de cijfers bij in opdracht van Wakker Dier. Die organisatie is blij dat de vleesconsumptie "langzaam maar gestaag" daalt.

3 dagen geleden
Hoger risico op hart- en vaatziekten in ongezonde woonomgeving

UTRECHT (ANP) - Mensen die wonen in een buurt met weinig mogelijkheden om te wandelen of te sporten en veel restaurants en winkels die ongezond eten verkopen, hebben een grotere kans op hart- en vaatziekten. Het risico blijkt tot bijna 5 procent hoger te kunnen liggen, stellen het UMC Utrecht en het Amsterdam UMC op basis van onderzoek.

4 dagen geleden
FT: EU overweegt verbod op ethanol in handdesinfectie om risico's

BRUSSEL (ANP) - Brussel overweegt ethanol te classificeren als gevaarlijke stof die het risico op kanker verhoogt. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT) op basis van een interne aanbeveling van het Europees Agentschap voor chemische stoffen (ECHA). Als het zover komt, zou het gebruik van veel handdesinfectiemiddelen en schoonmaakmiddelen in ziekenhuizen worden verboden.

4 dagen geleden
Amsterdam UMC gaat luchtvervuiling bijhouden in patiëntendossiers

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam UMC gaat in patiëntendossiers bijhouden in hoeverre patiënten in hun woonomgeving worden blootgesteld aan luchtvervuiling. Het ziekenhuis hoopt patiënten daardoor persoonlijke en praktische tips te kunnen geven om de risico's van luchtverontreiniging te verkleinen, bevestigt kinderarts Berber Kapitein na berichtgeving door RTL Nieuws.

1 week geleden