Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil ook op internet geen reclames meer voor online gokken

Kamer wil ook op internet geen reclames meer voor online gokken

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat gokbedrijven ook op internet geen reclames meer mogen maken voor onlinekansspelen. Een SP-motie die het kabinet oproept tot een uitbreiding van het reclameverbod voor online gokken is dinsdag aangenomen. Eerder werd op verzoek van de Kamer al een verbod ingesteld op reclames voor online gokken op televisie, op posters en bushokjes.

Demissionair minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) zag een onlinereclameverbod niet zitten. Hij wilde onder meer een evaluatie afwachten. Zo is per 1 juli vorig jaar een verbod op ongerichte reclames voor online gokken ingegaan om juist kwetsbare groepen te beschermen tegen de risico's op verslaving.

Maar volgens SP-Kamerlid Michiel van Nispen is het niet nodig om te wachten, omdat de negatieve gevolgen van het online gokken al lang bekend zijn. Sinds de invoering van de nieuwe gokwet in 2021 zijn er honderdduizenden nieuwe gokkers bij gekomen. Ook blijkt dat verslaving eerder op de loer ligt als het om online gokken gaat en mensen hierdoor in grote geldproblemen komen. Onlangs nam de Kamer nog een motie aan om een financiƫle goklimiet in te stellen voor alle onlinecasino's.

Van Nispen is blij met het verbod. "Van het gereguleerde gokken is in 2021 een gokmarkt gemaakt. En deze markt is door en door ziek. Elke dag dat deze bedrijven door kunnen gaan met hun foute praktijken, raken er meer mensen verslaafd aan gokken. Een verbod op onlinegokreclames is weer een stap vooruit naar een land zonder foute gokbedrijven." Zijn motie was mede-ondertekend door GroenLinks-PvdA, NSC, CDA en CU.

Meer uit Binnenland

Vogelgriep vastgesteld in Bennekoms pluimveebedrijf

DEN HAAG (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Gelderse dorp Bennekom is vogelgriep vastgesteld, meldt het ministerie van Landbouw. De 20.000 dieren in dit zogeheten vermeerderingsbedrijf worden geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Voor de 87 pluimveebedrijven binnen een straal van 10 kilometer van die locatie geldt een vervoersverbod.

34 minuten geleden
Nog vier tieners veroordeeld voor rellen Scheveningen

DEN HAAG (ANP) - Voor de rellen in Scheveningen eerder dit jaar zijn opnieuw vier mensen veroordeeld. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Zoetermeer, een 15-jarige jongen uit Den Haag, een 15-jarige jongen uit Rotterdam en een 14-jarig meisje uit Den Haag. Ze krijgen van de rechter taakstraffen tot 50 uur.

2 uur geleden
Zuid-Holland omarmt miljoenen voor nieuw dorp en komst Eli Lilly

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland "kan echt flink aan de slag" met de honderden miljoenen die het Rijk geeft voor de aanleg van onder meer wegen, fietspaden en tramlijnen, om zo nieuwe woningen mogelijk te maken. Zo gaat er ruim 200 miljoen euro naar de ontwikkeling van Cortelande, een nieuw dorp met 8000 huizen in de polder van de gemeente Zuidplas. Ook trekt het Rijk 14 miljoen uit voor een project in de gemeente Katwijk. Daar moet een pillenfabriek komen van de Amerikaanse farmaceut Eli Lilly, met daaromheen woningen.

3 uur geleden
Uithoorn eist dat Schiphol zich aan geluidsregels houdt

UITHOORN (ANP) - De gemeente Uithoorn is de geluidsoverlast van luchthaven Schiphol zat en heeft een officieel handhavingsverzoek ingediend bij de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) en de minister van Infrastructuur en Waterstaat. Dat meldt de gemeente. Er zijn in de gemeente "grote zorgen over de verslechterde leefbaarheid in Uithoorn".

4 uur geleden
Pietje Paniek keert na tien jaar terug in Sinterklaasjournaal

HILVERSUM (ANP) - Het personage Pietje Paniek is maandagavond na tien jaar teruggekeerd in het Sinterklaasjournaal. In de eerste aflevering is te zien hoe Sinterklaas het contact met de stoomboot verliest als Pietje Paniek de leiding krijgt over de cadeautjes die op Texel in de schoenen moeten worden gestopt.

4 uur geleden
NS heeft nog geen oplossing voor onterechte ov-fietsboetes

UTRECHT (ANP) - De NS verstuurt nog steeds maandelijks honderden onterechte boetes aan mensen die een OV-fiets met een elektronisch slot huren. RTL signaleerde dat probleem begin augustus. Een NS-woordvoerder zegt maandag dat het bedrijf werkt aan een oplossing, maar dat die er nog altijd niet is. "Er worden nog steeds boetes foutief verstuurd, maar sinds de zomer worden klanten wel beter geholpen."

5 uur geleden
Gemeente: verhalen zwarte soldaten VS verdienen plek in Margraten

MARGRATEN (ANP) - De beheerder van de Amerikaanse begraafplaats in Margraten moet de verhalen van zwarte Amerikaanse soldaten een permanente plek geven in het bezoekerscentrum van de begraafplaats. Die oproep doet burgemeester Alain Krijnen van de gemeente Eijsden-Margraten maandagmiddag, een paar dagen nadat via NRC bekend was geworden dat twee informatiepanelen over Afro-Amerikaanse militairen zonder toelichting waren weggehaald.

6 uur geleden