Kamer wil onafhankelijk onderzoek naar dood hulpverleners in Gaza
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt dat er een onafhankelijk internationaal onderzoek moet komen naar de dood van vijftien ambulancemedewerkers vorige maand in het zuiden van Gaza. Een meerderheid steunde donderdag een motie van NSC en ChristenUnie die daartoe oproept.
Het kabinet moet hiervoor in Europees verband steun zoeken, maar er ook bilateraal bij Israël op aandringen, aldus de indieners Isa Kahraman (NSC) en Don Ceder (ChristenUnie). Omdat het mogelijk om een schending van het internationaal oorlogsrecht gaat, is het volgens hen belangrijk dat het onderzoek voor alle partijen geloofwaardig is.
Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) vond de motie te vroeg. Hij wil eerst een onderzoek van Israël zelf afwachten. Maar een ruime meerderheid van de Kamer ziet dat anders. Een motie van Laurens Dassen van Volt en een deel van de oppositie om bij weigering van Israël een sanctiepakket voor te bereiden, haalde het niet.
De Israëlische strijdkrachten zeiden in eerste instantie dat de ambulances onherkenbaar waren en dat leden van Hamas en Islamitische Jihad bij de actie waren gedood. Maar uit telefoonbeelden van een van de slachtoffers bleek dat de voertuigen goed herkenbaar waren als ziekenwagens en ook de zwaailichten aan hadden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal steunt Laurens Dassen van Volt in zijn idee om serieus naar nieuwe regels voor kunstmatige intelligentie (AI) te kijken. Bontenbal vroeg zich wel af of het debat over de miljoenennota, de Algemene Politieke Beschouwingen, de juiste gelegenheid is om dit te bespreken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het opstellen van een begroting vergt van een minderheidscoalitie "meer voorbereiding en overleg". Die les haalt CDA-leider Henri Bontenbal uit de moeizame onderhandelingen over de op Prinsjesdag gepresenteerde miljoenennota, zei hij tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - JA21-leider Joost Eerdmans verwacht dat zijn partij niet de hele begroting van het minderheidskabinet gaat steunen. Hij zei tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen dat hij waarschijnlijk per begroting gaat kijken of zijn partij die kan steunen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans en PRO-leider Jesse Klaver botsten tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen over geld dat mensen aan werken moeten overhouden. Klaver verweet Brekelmans dat hij zei dat jongeren te weinig werken, terwijl iemand van 25 jaar oud volgens Klaver ruim 100 euro meer overhoudt als hij van 32 uur naar 40 uur per week gaat.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens VVD-fractieleider Ruben Brekelmans is zijn partijgenoot minister Eelco Heinen van Financiën niet teruggefloten door coalitiepartijen D66 en CDA. "Ik wil dat even rechtzetten, het beeld dat is ontstaan, dat de minister teruggefloten zou zijn." Volgens Brekelmans "werkt het altijd zo" dat de minister van Financiën "het initiatief neemt" en daarin een coördinerende rol heeft.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen heeft de tabellen van een eerdere conceptbegroting alsnog gepubliceerd. Dit nadat de Tweede Kamer er in meerderheid nogmaals om had gevraagd. Eerder wilde de VVD-bewindsman de stukken niet delen. "Gelet op het brede verzoek van de Kamer," doet hij dat nu wel.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oproep van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie om meer samen te werken met Canada wordt positief ontvangen in Den Haag. Premier Rob Jetten noemde het "heel nuttig" als de samenwerking met landen als Canada, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk wordt geïntensiveerd.
10 uur geleden