Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil onafhankelijk onderzoek naar acties voorloper AIVD

Kamer wil onafhankelijk onderzoek naar acties voorloper AIVD

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer steunt een pleidooi van SP'er Michiel van Nispen om extra onafhankelijk onderzoek te doen naar acties van de Binnenlandse Veiligheidsdienst (BVD), de voorloper van de AIVD. Het kabinet had de motie ontraden omdat al veel dossiers van de dienst zijn overgedragen aan het Nationaal Archief om dergelijk historisch onderzoek mogelijk te maken.

Het afgelopen jaar kwamen berichten naar buiten dat de BVD onder anderen een journalist vele jaren heeft gevolgd. Ook hield de dienst na de Tweede Wereldoorlog Joden in de gaten die betrokken waren bij het Nationaal Auschwitz Comité. En Argos en Het Parool meldden in augustus na archiefonderzoek dat de BVD tijdens de Soeharto-dictatuur in Indonesië tientallen Indonesiërs in de gaten hield.

Volgens Van Nispen is het belangrijk om precies te weten wat er is gebeurd. Verantwoordelijk minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken) ziet geen aanleiding voor extra onderzoek, zei ze vorige week in de Kamer. Ze wees naast de overgedragen 10.000 dossiers ook op het feit dat de AIVD een historisch adviseur in dienst heeft genomen "die ook extern onderzoek zal faciliteren als er onderzoekswensen liggen".

Meer uit Binnenland

Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

1 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

2 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

4 uur geleden
Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

8 uur geleden
Weeronline: dodenherdenking en Bevrijdingsdag zijn fris en droog

HOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.

8 uur geleden
Natuurbrand Weert afgeschaald, minder brandweer aanwezig

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.

16 uur geleden
Twee gewonden in Winschoten, mogelijk door steekincident

WINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.

16 uur geleden