Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil onafhankelijk onderzoek naar acties voorloper AIVD

Kamer wil onafhankelijk onderzoek naar acties voorloper AIVD

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer steunt een pleidooi van SP'er Michiel van Nispen om extra onafhankelijk onderzoek te doen naar acties van de Binnenlandse Veiligheidsdienst (BVD), de voorloper van de AIVD. Het kabinet had de motie ontraden omdat al veel dossiers van de dienst zijn overgedragen aan het Nationaal Archief om dergelijk historisch onderzoek mogelijk te maken.

Het afgelopen jaar kwamen berichten naar buiten dat de BVD onder anderen een journalist vele jaren heeft gevolgd. Ook hield de dienst na de Tweede Wereldoorlog Joden in de gaten die betrokken waren bij het Nationaal Auschwitz Comité. En Argos en Het Parool meldden in augustus na archiefonderzoek dat de BVD tijdens de Soeharto-dictatuur in Indonesië tientallen Indonesiërs in de gaten hield.

Volgens Van Nispen is het belangrijk om precies te weten wat er is gebeurd. Verantwoordelijk minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken) ziet geen aanleiding voor extra onderzoek, zei ze vorige week in de Kamer. Ze wees naast de overgedragen 10.000 dossiers ook op het feit dat de AIVD een historisch adviseur in dienst heeft genomen "die ook extern onderzoek zal faciliteren als er onderzoekswensen liggen".

Meer uit Binnenland

BBB-senator zegt lidmaatschap partij op, blijft actief in fractie

BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.

2 uur geleden
Mona Keijzer zegt lidmaatschap BBB op

BARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.

2 uur geleden
Emoties lopen hoog op bij extra ledenbijeenkomst BBB

BARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.

3 uur geleden
Lokale partijen niet blij met nieuwe naam GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".

5 uur geleden
Hermans maakt miljoenen vrij voor pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.

5 uur geleden
ANP Verkiezingsdienst: lokaal niet de grote winnaar verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.

5 uur geleden
Van Essen trekt 150 miljoen uit stikstofpot voor natuur en boeren

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.

5 uur geleden