Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil nog dit jaar einde aan nertsenhouderij

Kamer wil nog dit jaar einde aan nertsenhouderij

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat nog dit jaar een einde komt aan de nertsenhouderij in Nederland. Landbouwminister Carola Schouten moet binnen een week met een verbeterde stoppersregeling komen. Die moet zo aantrekkelijk zijn dat alle nertsenhouders eind 2020 zijn gestopt.

De afgelopen weken zijn verscheidene nertsenbedrijven geruimd nadat was vastgesteld dat het coronavirus er heerste. De dieren bleken de ziekte ook op mensen te kunnen overdragen. Daardoor vormen de infecties bij nertsen een mogelijk risico voor de volksgezondheid. De Kamer wil dat Schouten er alles aan doet om te voorkomen dat nertsenhouders na ruiming van hun bedrijf weer opnieuw beginnen.

Het einde van de nertsenhouderij was toch al in zicht. Vanaf 2024 geldt een algeheel verbod. De Kamer wil dat dit naar voren wordt gehaald, mits daar voor nertsenhouders een fatsoenlijke vergoeding tegenover komt te staan.

Meer uit Binnenland

Schilderij Lieuwe van Gogh beschadigd bij mislukte roof

AMSTERDAM (ANP) - Een schilderij van Lieuwe van Gogh is onherstelbaar beschadigd geraakt toen een man het probeerde te ontvreemden. Dat gebeurde donderdag tijdens de opening van de expositie Rebirth in Shelter in Amsterdam, zo liet Van Goghs manager zaterdag weten.

1 uur geleden
Politie schiet in Someren als auto op agent inrijdt

SOMEREN (ANP) - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in het Brabantse Someren meerdere keren geschoten toen er werd ingereden op een agent. Twee verdachten afkomstig uit Polen van 24 en 41 jaar oud, zijn aangehouden. Niemand raakte gewond, meldt de politie. De agent doet aangifte van poging tot doodslag.

1 uur geleden
Politie deelt nog niets over verdachte schietincident NDSM-kade

AMSTERDAM (ANP) - De politie deelt nog niets over de verdachte die vastzit voor het schietincident op de NDSM-kade in Amsterdam-Noord. Daarbij kwam een medewerker van het Justitieel Complex Zaanstad om het leven. De verdachte zit in beperkingen en mag daardoor alleen contact hebben met zijn advocaat, meldt de politie.

2 uur geleden
Minder asielzoekers in nachtopvanglocaties Warffum en Zuidwolde

TER APEL (ANP) - In de nachtopvanglocaties voor asielzoekers in het Groningse Warffum en het Drentse Zuidwolde was het in de nacht van vrijdag op zaterdag minder druk dan voorgaande nachten. Volgens het Rode Kruis sliepen er in totaal 113 mensen; 43 in Warffum en 70 in Zuidwolde.

4 uur geleden
Dode bij ongeval op A76 tussen Heerlen en Geleen

SCHINNEN (ANP) - Op de A76 ter hoogte van Schinnen is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.00 uur een persoon om het leven gekomen. De politie meldt dat het slachtoffer op het stuk snelweg tussen Heerlen en Geleen is geraakt door meerdere voertuigen.

8 uur geleden
Politie lost waarschuwingsschoten bij aanhouding in Someren

SOMEREN (ANP) - De politie heeft waarschuwingsschoten gelost bij een aanhouding in Someren. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag een melding van een bedreiging met een vuurwapen aan de Ter Hofstadlaan in de Noord-Brabantse plaats, waarna een agent met een dienstwapen meerdere schoten loste.

11 uur geleden
Stankoverlast in Hengelo kan nog dagen aanhouden

HENGELO (ANP) - Inwoners van Hengelo kunnen nog dagen last houden van stankoverlast, meldt de veiligheidsregio Twente Veilig. Er kwamen vrijdagavond vanuit de buurten Tuindorp-Zuid en Nijverheid meerdere meldingen binnen van een hinderlijke lucht. De stank blijkt afkomstig van een bedrijf aan de Onyxstraat op het bedrijventerrein Twentekanaal. De lucht levert geen gevaar op voor de gezondheid, maar kan volgens de brandweer wel "als hinderlijk worden ervaren".

11 uur geleden