Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil nog dit jaar einde aan nertsenhouderij

Kamer wil nog dit jaar einde aan nertsenhouderij

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat nog dit jaar een einde komt aan de nertsenhouderij in Nederland. Landbouwminister Carola Schouten moet binnen een week met een verbeterde stoppersregeling komen. Die moet zo aantrekkelijk zijn dat alle nertsenhouders eind 2020 zijn gestopt.

De afgelopen weken zijn verscheidene nertsenbedrijven geruimd nadat was vastgesteld dat het coronavirus er heerste. De dieren bleken de ziekte ook op mensen te kunnen overdragen. Daardoor vormen de infecties bij nertsen een mogelijk risico voor de volksgezondheid. De Kamer wil dat Schouten er alles aan doet om te voorkomen dat nertsenhouders na ruiming van hun bedrijf weer opnieuw beginnen.

Het einde van de nertsenhouderij was toch al in zicht. Vanaf 2024 geldt een algeheel verbod. De Kamer wil dat dit naar voren wordt gehaald, mits daar voor nertsenhouders een fatsoenlijke vergoeding tegenover komt te staan.

Meer uit Binnenland

Familie Hajar blij met aanhouding verdachte, ook in diepe rouw

AMSTERDAM (ANP) - De familie van de in Amsterdam gedode Hajar (29) is "natuurlijk heel blij" dat de politie een verdachte heeft aangehouden, laat Namens de Familie weten. Tegelijkertijd zijn zij ook "in diepe rouw over het verlies van hun dochter, zus, familielid".

5 uur geleden
Storing Calandbrug opgelost, weer open voor verkeer

ROZENBURG (ANP) - De storing bij de Calandbrug is verholpen, meldt Rijkswaterstaat. De voormalige spoorbrug kampte eerder sinds maandagmiddag met een storing, maar die is door beheerder ProRail dinsdagavond opgelost. Zowel het wegverkeer als de scheepvaart kan weer gebruikmaken van de brug.

6 uur geleden
Verdachte aangehouden in zaak overleden Amsterdamse vrouw Hajar

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in de zaak van de overleden 29-jarige Hajar uit Amsterdam, meldt het Amsterdamse OM namens de driehoek. Het gaat om een 23-jarige man van Somalische komaf, zonder vaste woon- of verblijfplaats. Hij verblijft sinds zijn 6e in Nederland.

6 uur geleden
OVV onderzoekt dodelijk ongeluk bij tankbedrijf Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) onderzoekt de explosie bij Gunvor Energy aan de Moezelweg in Rotterdam-Europoort op donderdag 13 augustus dit jaar. Het ongeluk bij het bedrijf voor raffinage en opslag van olieproducten kostte iemand het leven en er raakten vijf mensen gewond.

7 uur geleden
Weer drones boven Eemshavengebied in Groningen

EEMSHAVEN (ANP) - Ook dit weekend heeft de politie meldingen binnengekregen van droneactiviteiten boven het Eemshavengebied. De afgelopen twee weken werden er al meermaals onbekende drones bij de Groningse haven gezien. Volgens de politie is nog onduidelijk waar de drones vandaan komen.

10 uur geleden
Zeven jaar cel voor moeder voor doodslag op haar baby

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag de 34-jarige Faristha S. veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf voor doodslag op haar tien maanden oude zoontje. Volgens de rechtbank is bewezen dat de vrouw de baby op 14 april 2023 in een woning in Voorschoten ernstig hersenletsel heeft toegebracht door heftig geweld op hem toe te passen. Het kind overleed enkele weken later in een ziekenhuis. S. ontkent.

11 uur geleden
Gerard Joling stopt als lid van de Toppers

AALSMEER (ANP) - Gerard Joling stopt na ruim twee decennia als lid van gelegenheidsformatie De Toppers. In een video op Instagram deelt hij dinsdag dat hij zich de komende tijd gaat richten op zijn tv-werkzaamheden en op zijn eigen concerten.

11 uur geleden