Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil niet dat akkoord jeugdzorg papieren tijger wordt

Kamer wil niet dat akkoord jeugdzorg papieren tijger wordt

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is tevreden dat er eindelijk een inhoudelijk akkoord is over de verbetering van de jeugdzorg, zo blijkt uit de eerste reacties. De Hervormingsagenda Jeugd, waarin de afspraken zijn vastgelegd, moet echter geen papieren tijger worden, waarschuwen Kamerleden tegelijkertijd.

"De Kamer is nu aan zet want papier is geduldig, maar de praktijk moet veranderen en daar moeten we snel mee aan de slag", zegt PvdA-Kamerlid Mohammed Mohandis. Mede op zijn initiatief gaat de Kamer half juni een hoorzitting houden met onder meer jongeren, professionals en zorgaanbieders. Ook komt er voor de zomer een plenair Kamerdebat.

Ruim anderhalf jaar geleden had de hervormingsagenda er al moeten liggen. Kabinet, gemeenten, professionals, jeugdzorgaanbieders en cliëntorganisaties hebben nu een principeakkoord bereikt over een breed pakket aan maatregelen om de jeugdzorg te verbeteren en betaalbaar te krijgen. Zo wordt de jeugdzorg begrensd, moeten gemeenten specialistische jeugdzorg centraal inkopen en worden de administratieve lasten verlaagd.

Tijd verloren

"Goed dat er een agenda ligt. Er is al zoveel tijd verloren", zegt Mohandis. Er staan volgens hem te veel jongeren op wachtlijsten, ervaren ouders bureaucratie en is de jeugdzorg vastgelopen door een woud aan aanbieders. "Deze hervormingsagenda moet snel gegoten worden in wetgeving en vraagt om fundamentele keuzes, zodat jongeren en hun ouders kunnen rekenen op de juiste hulp."

GroenLinks-Kamerlid Lisa Westerveld vindt het fijn dat er een akkoord is, maar mist concrete uitwerking op onderdelen waar ze al jaren om vraagt. Ze doelt onder meer op het terugdringen van wachtlijsten, betere gespecialiseerde hulp en minder marktwerking en bureaucratie. "We blijven hier bovenop zitten."

Goed nieuws

Don Ceder van coalitiepartij ChristenUnie noemt het akkoord "goed nieuws". Het is volgens hem "een belangrijke stap naar snellere en betere hulp voor gezinnen die dit het hardst nodig hebben."

Coalitiegenoten VVD en D66 sluiten zich daarbij aan. "Een belangrijke stap voorwaarts in het belang van kwetsbare kinderen en de mensen die hen zorg verlenen", zegt Ruud Verkuijlen (VVD). Rens Raemakers (D66) noemt het "positief nieuws", maar stelt tegelijkertijd dat er "geen tijd" te verliezen is. "De staatssecretaris moet snel aan de slag met de wetsvoorstellen." Die moeten wat hem betreft nog dit jaar worden ingediend "zodat jongeren met de zwaarste problemen ook echt snel geholpen worden."

Meer uit Politiek

Van den Brink doet 'alles wat nodig is' voor steun asielwetten

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.

1 uur geleden
Palmen: toeslagenouders merken niets van opgedoken datakluis

DEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.

3 uur geleden
Coalitie wil bedrijven tegemoetkomen in elektriciteitskosten

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, CDA en VVD willen bedrijven tegemoetkomen in de kosten voor elektriciteit. Geld dat daarvoor is klaargezet in het coalitieakkoord voor 2028, wil de minderheidscoalitie eerder uitgeven, zeggen de partijen donderdag in een debat over de verduurzaming van de industrie.

3 uur geleden
Kamer wil opheldering over datakluis met toeslagendocumenten

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is zeer ontstemd omdat een datakluis met tientallen miljoenen documenten die betrekking hebben op het toeslagenschandaal jarenlang buiten beeld is gebleven. Onder meer de regeringspartijen D66, CDA en VVD hebben daar in een debat met partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) opheldering over gevraagd.

4 uur geleden
Jetten ontmoet oppositieleider en Nobelprijswinnaar Machado

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.

1 dag geleden
PVV steunt reparatiewet niet die nodig is voor asielwetten Faber

DEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.

1 dag geleden
Berendsen bespreekt missie in Straat van Hormuz met Rubio

WASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.

1 dag geleden