Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil NAM houden aan afspraken over herstel Groningen

Kamer wil NAM houden aan afspraken over herstel Groningen

DEN HAAG (ANP) - De weigering van de NAM om nog langer mee te betalen aan herstel van het sociaal-economisch perspectief in Groningen wekt van links tot rechts woede in de Tweede Kamer. Een ruime meerderheid wil dat verantwoordelijk staatssecretaris Eddie van Marum alles op alles zet om te zorgen dat het gaswinningsbedrijf de nog openstaande rekeningen alsnog voldoet.

De NAM beloofde zes jaar geleden dat zij bij elkaar 500 miljoen euro zou steken in verbetering van de leefbaarheid en economisch perspectief in de provincie, die al jaren wordt geplaagd door aardbevingen als gevolg van de gaswinning. Maar nu de gaskraan eerder is dichtgedraaid dan destijds de verwachting was, acht het bedrijf zich niet meer gehouden aan deze afspraak. Van Marum liet al weten daar zeer ontstemd over te zijn.

PVV-Kamerlid Alexander Kops vindt het "triest en schandalig" dat de NAM wegloopt voor deze verantwoordelijkheid. Dat de gaswinning gestopt is, wil niet zeggen dat aan "alle ellende" een einde is gekomen, zei hij in een Kamerdebat over het herstel van Groningen. Wat hem betreft zet het kabinet alle middelen in om de NAM desnoods te dwingen. "Het zou ons een lief ding waard zijn als er gewoon betaald wordt."

VVD'er Peter de Groot is voorzichtiger. De Kamer gaat volgens hem "van nul naar honderd in vijf seconden" door meteen harde maatregelen te eisen. Hij wil eerst weten hoe de afspraken uit 2018 precies in elkaar zitten. Als de staatssecretaris op pad wordt gestuurd om alsnog geld op te halen bij de NAM, "moet dat juridisch wel hout snijden", aldus de liberaal.

Meer uit Politiek

Jetten ontmoet oppositieleider en Nobelprijswinnaar Machado

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.

15 uur geleden
PVV steunt reparatiewet niet die nodig is voor asielwetten Faber

DEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.

15 uur geleden
Berendsen bespreekt missie in Straat van Hormuz met Rubio

WASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.

1 dag geleden
Jetten geeft nog niets prijs over verzachten gevolgen Iran-oorlog

LONDEN (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) wil nog niets zeggen over mogelijke maatregelen die het kabinet voorbereidt om de gevolgen van de oorlog in Iran voor Nederlanders te verzachten. Er lijken maatregelen voor honderden miljoenen euro's te worden voorbereid, maar Jetten zei dat de plannen eerst nog besproken moeten worden in de ministerraad.

1 dag geleden
Van Weel over in brand steken man in rolstoel: alle grenzen over

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid heeft geschrokken gereageerd op het nieuws dat een man in een elektrische rolstoel in Utrecht in brand is gestoken. "Dit gaat alle grenzen over."

1 dag geleden
CDA 'gaat rustig kauwen' op asielwetten na debat in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - Het CDA "gaat rustig kauwen" op de asielwetten waar de Eerste Kamer maandag en dinsdag over heeft gedebatteerd. De partij bezit de sleutel tot een meerderheid voor de wetten, maar senator Madeleine van Toorenburg wilde dinsdag nog niet prijsgeven of haar fractie voor gaat stemmen. De stemming is volgende week.

1 dag geleden
Kabinet wil voorzichtig de knip trekken voor gevolgen Iran-oorlog

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet lijkt bereid honderden miljoenen euro's uit te trekken voor maatregelen om de gevolgen van de oorlog in Iran voor burgers en bedrijven te verzachten. Hoeveel precies, is volgens ingewijden nog niet te zeggen omdat het pakket nog "volop in beweging" is.

1 dag geleden