Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil NAM houden aan afspraken over herstel Groningen

Kamer wil NAM houden aan afspraken over herstel Groningen

DEN HAAG (ANP) - De weigering van de NAM om nog langer mee te betalen aan herstel van het sociaal-economisch perspectief in Groningen wekt van links tot rechts woede in de Tweede Kamer. Een ruime meerderheid wil dat verantwoordelijk staatssecretaris Eddie van Marum alles op alles zet om te zorgen dat het gaswinningsbedrijf de nog openstaande rekeningen alsnog voldoet.

De NAM beloofde zes jaar geleden dat zij bij elkaar 500 miljoen euro zou steken in verbetering van de leefbaarheid en economisch perspectief in de provincie, die al jaren wordt geplaagd door aardbevingen als gevolg van de gaswinning. Maar nu de gaskraan eerder is dichtgedraaid dan destijds de verwachting was, acht het bedrijf zich niet meer gehouden aan deze afspraak. Van Marum liet al weten daar zeer ontstemd over te zijn.

PVV-Kamerlid Alexander Kops vindt het "triest en schandalig" dat de NAM wegloopt voor deze verantwoordelijkheid. Dat de gaswinning gestopt is, wil niet zeggen dat aan "alle ellende" een einde is gekomen, zei hij in een Kamerdebat over het herstel van Groningen. Wat hem betreft zet het kabinet alle middelen in om de NAM desnoods te dwingen. "Het zou ons een lief ding waard zijn als er gewoon betaald wordt."

VVD'er Peter de Groot is voorzichtiger. De Kamer gaat volgens hem "van nul naar honderd in vijf seconden" door meteen harde maatregelen te eisen. Hij wil eerst weten hoe de afspraken uit 2018 precies in elkaar zitten. Als de staatssecretaris op pad wordt gestuurd om alsnog geld op te halen bij de NAM, "moet dat juridisch wel hout snijden", aldus de liberaal.

Meer uit Politiek

Inwoners Gorinchem op woensdag 29 april opnieuw naar stembus

GORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.

2 uur geleden
Nederland had contact met VS na dreigen met vertrek uit NAVO

DEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.

3 uur geleden
Minister blij dat gestolen Roemeense kunstschatten terecht zijn

DEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.

3 uur geleden
Van den Brink: handelen rond UNRWA niet voor herhaling vatbaar

DEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).

3 uur geleden
Kabinet verlengt missie Evertsen in Middellandse Zee met maand

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.

4 uur geleden
Oud-BBB'er Van Gasteren gaat zelfstandig door in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.

21 uur geleden
CDA botst met oppositie over eigen bijdrage wijkverpleging

DEN HAAG (ANP) - PVV, SP en 50PLUS vinden het een slecht idee om een eigen bijdrage te vragen voor wijkverpleging vanwege de nadelige gevolgen. Dat bleek woensdag tijdens een zorgdebat. Coalitiepartij CDA gaf aan niet doof te zijn voor de zorgen, maar desondanks voor het plan te zijn.

21 uur geleden