Kamer wil na persconferentie verder in debat over steunpakket
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil pas volgende week verder praten met het demissionaire kabinet over aanvullende coronasteun voor ondernemers. Eerst moet duidelijk zijn met welke maatregelen premier Mark Rutte en zorgminister Hugo de Jonge vrijdag komen tijdens hun vervroegde persconferentie.
Minister Stef Blok (Economische Zaken) en de staatssecretarissen Dennis Wiersma (Sociale Zaken) en Hans Vijlbrief (Financiën) zouden de kabinetsplannen woensdagavond in een commissiedebat verdedigen. Maar meerdere Kamerleden voelden ongemak om dat debat door te laten gaan, met mogelijk hardere maatregelen op komst.
VVD'er Thierry Aartsen waarschuwde meteen dat zijn inbreng "geldig is tot vrijdagavond 19.00 uur", wanneer de persconferentie begint. Hij stelde voor de Kamerleden hun zegje te laten doen, maar het debat pas volgende week verder te voeren. Hoeveel steun nodig is om bedrijven door de verwachte lockdown te helpen, hangt volgens hem sterk af van de aard en duur van de te nemen maatregelen.
Aan de magere kant
D66-Kamerlid Romke de Jong drong erop aan het debat dan wel "zo snel mogelijk na het weekeinde" te hervatten. Hij vindt dat ondernemers na de persconferentie van vrijdag snel moeten weten waar zij aan toe zijn. Maar wat CDA'er Mustafa Amhaouch betreft wordt wel de tijd genomen voor overleg met werkgeversorganisaties en vakbonden.
Al voordat duidelijk werd dat het kabinet waarschijnlijk eerder met extra coronamaatregelen komt, vond een ruime meerderheid in de Tweede Kamer het voorgestelde steunpakket aan de magere kant. Bedrijven moeten weer een beroep kunnen doen op loonsteun, vinden veel partijen. Het kabinet houdt die maatregel tot dusver nog "in de achterzak".
Daarnaast dringen veel partijen aan op meer belastinguitstel. "De beste en snelste liquiditeitssteun is het nu niet hoeven betalen van btw en loonbelastingen", aldus Aartsen. Juist daar hebben veel ondernemers dringend behoefte aan. Stephan van Baarle (DENK) roept daarnaast op te wachten met het terugvorderen van teveel betaalde coronasteun.
Meer uit Financieel
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae Myung zei vrijdag dat Zuid-Korea en de Verenigde Staten het eens zijn geworden over samenwerking op het gebied van handel en veiligheid. Vorige maand ontmoette de leider van het Aziatische land de Amerikaanse president Donald Trump.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd dat ze de tarieven op sommige voedingsmiddelen en andere importproducten uit Argentinië, Ecuador, Guatemala en El Salvador zullen afschaffen. Dit gebeurt onder raamovereenkomsten die Amerikaanse bedrijven meer toegang tot die markten geven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De energierekening voor Nederlandse huishoudens pakt volgend jaar waarschijnlijk gunstiger uit. ING Research heeft becijferd dat huishoudens met een gemiddeld energieverbruik naar verwachting zo'n 4 procent minder voor gas en stroom hoeven te betalen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse aandelenbeurzen lieten donderdag stevige verliezen zien. Beleggers schroefden hun verwachtingen wat betreft renteverlagingen terug en dat leidde tot uitverkoop van met name tech- en AI-bedrijven. Wall Street liet zich daarbij leiden door zorgen over de inflatie en recente uitspraken van centrale bankiers over de economie.
5 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon geeft zijn satellietnetwerk Project Kuiper een nieuwe naam. Voortaan gaat het netwerk, waarmee Amazon wil concurreren met de satellietinternetdienst Starlink van Elon Musk, door het leven als Amazon Leo.
5 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Werknemers van de defensietak van Boeing hebben ingestemd met nieuwe loonafspraken. Daarmee komt een einde aan de op een na langste staking ooit bij de Amerikaanse vliegtuigbouwer en de langste sinds 1948.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse investeerder Carlyle wil mogelijk de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. Persbureau Reuters meldt dat op basis van ingewijden. Daarmee lijkt er na de Amerikaanse kritiek op een deal met Gunvor weer een nieuwe gegadigde te zijn om de activiteiten voort te zetten.
5 uur geleden