Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil meer urgentie bij aanpak woningnood

Kamer wil meer urgentie bij aanpak woningnood

DEN HAAG (ANP) - De woningnood is zo nijpend dat er veel meer haast moet worden gemaakt met de bouw van nieuwe woningen. Een groot deel van de Tweede Kamer, waaronder regeringspartijen VVD en CDA, drong in een debat over de woningmarkt aan op meer en snelle actie van minister Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken).

"We moeten de aanjaagfunctie meer aanzetten" vindt CDA-Kamerlid Julius Terpstra. Hij dient er volgende week een motie over in. VVD'er Daniel Koerhuis drong aan op de inzet van 15.000 flexwoningen. De minister moet volgens hem langs locaties gaan en met lokale bestuurders praten om deze verplaatsbare en stapelbare woningen snel te regelen. Volgens de liberaal staan de woningen klaar om de fabriek uit te rollen en kan het een oplossing zijn voor de ergste nood. Ollongren ziet de flexwoningen ook als een oplossing op sommige locaties, maar volgens haar ligt de plaatsing in de praktijk wel iets complexer dan zoals de VVD schetst.

Beide coalitiepartijen willen ook dat de minister meer gebruikmaakt van haar aanwijzingsbevoegdheid. Daarmee kan ze obstakels of verzet van lagere overheden doorbreken. Ollongren zal dat doen als het nodig is "maar het is het laatste waar je naar grijpt". Ze zei er hard aan te trekken om de woningbouw een impuls te geven. Volgens haar wordt er nu ook volop gebouwd en samengewerkt in de bouwsector. Vanwege de crisis is ze erop gebrand de woningbouw ook op de langere termijn aan de gang te houden.

Woningtekort

In Nederland is een tekort van ruim 300.000 woningen. Tussen 2020 en 2030 moeten er 845.000 woningen worden gebouwd. Maar ook dan blijft Nederland kampen met een woningtekort, staat in een onderzoek.

Ollongren zei de oproep van een woningbouwalliantie voor meer investeringen van het Rijk "als steun in de rug te ervaren". Volgens haar zijn er al enkele stappen in die richting gezet. Ook sluit ze andere voorstellen niet uit.

De oppositie refereerde aan de patstelling tussen Ollongren en de Eerste Kamer. Daar wordt dinsdag over een motie van afkeuring gestemd, omdat ze weigert de jaarlijkse huurverhoging te stoppen. De minister bestrijdt niet dat veel mensen last van de coronacrisis hebben, maar voor veel mensen verandert er vooralsnog volgens haar financieel niet veel. Haar zorgen zitten vooral bij mensen die ontslagen worden of zzp'ers die geen inkomen hebben.

Meer uit Politiek

Verstappen wint voor het eerst Grote Prijs van Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de Grote Prijs van Singapore op zijn naam geschreven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de Formule 1 leidde van start tot finish en bleef Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes voor.

3 uur geleden
Berendsen: dieseldeal Trump met Poetin ongewenst en onverstandig

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is kritisch op de deal die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gesloten met Rusland over de levering van diesel. De Europese NAVO-bondgenoten proberen juist de economische druk op de Russen op te voeren. "Dan is het niet verstandig om dit soort deals te sluiten", zei de CDA-bewindsman in het televisieprogramma Buitenhof.

6 uur geleden
Ledenvergadering NSC eindigt in chaos na aftreden bestuur

BREDA (ANP) - De algemene ledenvergadering van NSC is zaterdag in chaos geëindigd na het aftreden van het voltallige bestuur. Het partijbestuur en de aanwezige leden werden het al niet eens over de agenda, omdat een aantal kritische moties niet in stemming mocht worden gebracht. Na een korte schorsing liet waarnemend voorzitter Ronald de Bruin weten de situatie "niet meer werkbaar" te vinden.

1 dag geleden
Heinen: stemmen niet in met Iers voorstel EU-meerjarenbegroting

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat niet instemmen met het voorstel voor de EU-meerjarenbegroting dat door het Ierse voorzitterschap zaterdag is gepresenteerd. Dat zegt minister Eelco Heinen (Financiën) in een reactie.

1 dag geleden
Keijzer op bezoek bij NSC: conservatieven moeten elkaar vinden

BREDA (ANP) - Partijloos Tweede Kamerlid Mona Keijzer vindt het belangrijk "dat mensen die op een conservatieve manier naar de wereld kijken, elkaar weten te vinden". Daarom is zij ingegaan op de uitnodiging van het bestuur van NSC om te spreken op het congres van die partij. Lang niet alle NSC'ers zaten daarop te wachten; veel aanwezigen verlieten de zaal toen zij het podium beklom. "Nou, gelukkig regent het niet buiten", grapte Keijzer daarover.

1 dag geleden
NSC doet volgend jaar niet mee aan provinciale verkiezingen

BREDA (ANP) - NSC doet niet mee aan de provinciale verkiezingen van volgend jaar. Dat heeft waarnemend partijvoorzitter Ronald de Bruin gezegd tijdens een ledenbijeenkomst in Breda. Het partijbestuur heeft volgens hem bij alle provinciale besturen gepolst of er voldoende "draagvlak en draagkracht" is om deel te nemen. "Uiteindelijk is het antwoord daarop in alle provincies geweest: nee."

1 dag geleden
Yesilgöz wil bij volgende verkiezingen weer lijsttrekker worden

VEGHEL (ANP) - VVD-leider Dilan Yesilgöz wil bij de volgende verkiezingen weer lijsttrekker worden van haar partij. Dat laat ze weten in een interview met de NOS na een VVD-bijeenkomst in Veghel. Yesilgöz is sinds 2023 partijleider, na het vertrek van Mark Rutte. Op de vraag of zij de volgende lijsttrekker is van de VVD antwoordde ze: "Ja, dat ben ik".

1 dag geleden