Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil meer stukken van oud-verkenners

Kamer wil meer stukken van oud-verkenners

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil meer stukken van de oud-verkenners Annemarie Jorritsma (VVD) en Kajsa Ollongren (D66). Die hebben tien pagina's naar de volksvertegenwoordigers gestuurd, maar de Kamer wil meer. Het gaat dan onder meer om ambtelijke stukken, de verslagen van de vertrouwelijke gesprekken met de lijsttrekkers en verslagen van telefoontjes en sms'jes.

"Alles willen we hebben anders komt de onderste steen niet boven", zei PVV-leider Geert Wilders. Hij kreeg steun van alle andere partijen. CDA-voorman Wopke Hoekstra riep op ook de gespreksverslagen die zijn gemaakt door de oud-verkenners met de lijsttrekkers te openbaren. Andere partijleiders sloten zich hierbij aan.

Ollongren zei alle stukken aan de Kamer te hebben overgedragen die in het bezit zijn van de voormalige verkenners. "Wij hebben niet meer dan dit." De andere stukken zoals de gespreksverslagen liggen bij het bureau belast met de verkenning. Kamervoorzitter Khadija Arib gaat het verzoek van de Kamer bij dit bureau neerleggen. Het debat is opnieuw geschorst.

Meer uit Binnenland

Bewoners monumentaal pand landgoed Breda ongedeerd na brand

BREDA (ANP) - Achttien bewoners van een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, zijn ongedeerd na een verwoestende brand in het pand, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.

3 uur geleden
Zeer grote brand bij monumentaal pand in Breda op landgoed Burgst

BREDA (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag heeft een grote brand gewoed in een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. De brand is inmiddels onder controle. Volgens een woordvoerder van de brandweer is het nog steeds niet duidelijk of er mensen aanwezig waren in het pand op landgoed Burgst.

7 uur geleden
Buienradar meldt hagelstenen zo groot als knikkers in Limburg

MAASTRICHT (ANP) - In Limburg zijn hagelstenen zo groot als knikkers naar beneden gekomen, zegt Buienradar. Het KNMI waarschuwde eerder al voor onweer en mogelijk wateroverlast in het zuiden van de provincie.

16 uur geleden
Timmermans: overheid moet aandeelhouder defensiebedrijven worden

DEN HAAG (ANP) - De overheid moet mede-aandeelhouder worden van 'strategisch relevante' defensiebedrijven, bepleit Frans Timmermans zaterdagavond in de talkshow Dit is Tijs. "Die bedrijven hebben maar één klant, en dat is de belastingbetaler", aldus de leider van de grootste oppositiepartij GroenLinks-PvdA. Daarom vindt hij dat de overheid er ook wat over te zeggen moet hebben.

17 uur geleden
42-jarige Poolse man overleden in meer bij Weert

WEERT (ANP) - Een 42-jarige Poolse man is zaterdag overleden tijdens het zwemmen in een meer bij het Limburgse Weert. Het gaat volgens de politie om een noodlottig ongeval.

17 uur geleden
Inspectie ziet stijgend aantal meldingen van verwaarloosde dieren

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen over verwaarloosde huisdieren is vorig jaar verder toegenomen, meldt de Landelijke Inspectie Dierenwelzijn (LID). Vooral het aantal verwaarloosde katten is gestegen.

20 uur geleden
Actie XR op Media Park rustig verlopen

HILVERSUM (ANP) - Het protest van enkele tientallen activisten van Extinction Rebellion (XR) op het Media Park in Hilversum, bij het gebouw van de NOS, is zonder incidenten verlopen. De actie, die rond het middaguur begon, is omstreeks 14.30 uur beëindigd.

21 uur geleden