Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil meer steun voor bedreigde journalisten

Kamer wil meer steun voor bedreigde journalisten

DEN HAAG (ANP) - Bedreigde freelancejournalisten moeten op meer steun kunnen rekenen van hun opdrachtgevers. De Tweede Kamer steunt een oproep van de VVD aan het kabinet, om samen met uitgeverijen en nieuwsorganisaties te onderzoeken hoe freelancers kunnen worden ondersteund als zij zich moeten beveiligen.

Bovendien wil de Kamer dat journalisten een aanspreekpunt krijgen dat "gelijkwaardig" is aan het Team Bedreigde Politici, een team van de regionale recherche Den Haag, waar politici melding kunnen doen als ze worden bedreigd. Dat zou er dan zijn voor "de zwaardere categorie bedreigde journalisten".

De voorstellen kwamen van VVD-kamerlid Dilan Yeşilgöz-Zegerius, omdat journalisten volgens haar kampen "met serieuze, vrijheidsbeperkende bedreigingen waarmee zij in de uitvoering van hun werk worden beperkt".

Minister Arie Slob (Media, CU) kondigde deze week al aan te willen kijken naar de positie van bedreigde freelancers. De Tweede Kamer is kritisch, omdat freelancers niet altijd kunnen rekenen op steun van hun opdrachtgever als ze worden bedreigd. De minister zei er toen "nadrukkelijk naar te kijken of we daar nog - indien nodig - aanvullend iets voor moeten doen".

Ook justitieminister Ferd Grapperhaus zegde onlangs de Kamer toe dat hij meer wilde doen voor bedreigde journalisten. Aanleiding waren berichten dat de politie soms te weinig actie onderneemt na een melding van journalisten over ernstige bedreigingen.

Meer uit Binnenland

Aantal mensen dat gebruikmaakt van voedselbank gestegen

HOUTEN (ANP) - Het aantal mensen dat gebruikmaakt van voedselbanken is vorig jaar gestegen. Voedselbanken Nederland denkt dat mensen de voedselbanken beter weten te vinden, maar ziet ook steeds meer gepensioneerden zonder aanvullend pensioen, zzp'ers en andere werkenden die niet kunnen rondkomen.

47 minuten geleden
Politie toont 100 verdachten in nieuwe campagne tegen oplichting

DEN HAAG (ANP) - Honderd verdachten van oplichting zijn vanaf maandag te zien op digitale schermen langs de weg, op stations, in reclames op televisie, op sociale media en op de website van de politie. De verdachten worden eerst onherkenbaar getoond. Als zij zich niet melden, gebeurt dat vanaf 23 maart herkenbaar. Deze campagne wordt naast opsporing van verdachten ingezet om nieuwe daders te ontmoedigen.

1 uur geleden
Explosie en brand in Eindhovens restaurant door zwaar vuurwerk

EINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.

5 uur geleden
Meerdere meldingen van felle 'vuurbol' boven Nederland

DEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.

10 uur geleden
Gestrande Nederlanders uit Oman maandag naar Schiphol via Egypte

DEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

13 uur geleden
Ook maandag geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.

14 uur geleden
Zeven gewonden door ongeluk bij Maarssen, toestand onbekend

MAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.

14 uur geleden