Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil meer koopwoningen onder de 250.000 euro

Kamer wil meer koopwoningen onder de 250.000 euro

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt dat er meer écht betaalbare woningen moeten worden gebouwd, met een verkoopprijs van onder de 250.000 euro. Dat moet de regering als voorwaarde opnemen bij bouwsubsidies en in woonafspraken, zo wil de Kamer. Een motie van D66-Kamerlid Faissal Boulakjar is dinsdag aangenomen.

Demissionair minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) kwalificeert een woning tot 355.000 euro als betaalbaar. Maar voor een heel groot deel van de woningzoekenden is dat helemaal niet betaalbaar, vindt een meerderheid van de Kamer net zoals Boulakjar. Volgens het D66-Kamerlid komen veel woningzoekenden er op de woningmarkt nauwelijks tussen. "De koopwoningen die beschikbaar zijn, zijn voor veel mensen te groot of te duur." De Jonge moet nu met de opdracht van de Kamer aan de slag om betaalbare huizen te bouwen.

"Dit voorstel lost het woningtekort niet in één klap op, maar is een belangrijk begin van een bouwomslag. Die omslag is hard nodig om starters en mensen met een middeninkomen weer zicht te geven op een écht betaalbaar huis", zegt Boulakjar.

De Kamer wil ook een tochtkorting, hoewel het kabinet dat niet ziet zitten. Een motie van PvdA-Kamerlid Henk Nijboer kreeg dinsdag de steun van een Kamermeerderheid. De huur van een tochtig huis wordt verlaagd, zodat de bewoners hun hoge energierekening kunnen betalen. Volgens Nijboer biedt deze maatregel de "perfecte prikkel" voor verhuurders en huurders om huurwoningen "aangenamer en beter geïsoleerd te maken".

Meer uit Politiek

Lokale partijen willen meer steun van het kabinet voor veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Lokale partijen willen meer steun van het kabinet als het gaat om veiligheid, zeiden meerdere partijen tijdens het radiodebat van de NOS vrijdag. Zo laat de landelijke overheid de gemeente Den Haag, net als andere gemeenten, in de steek, betoogde Richard de Mos van Hart voor Den Haag toen het ging over criminaliteit in de stad en het tekort aan politieagenten.

4 uur geleden
Jetten tevreden met lagere drempel om te stemmen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat de drempel om te gaan stemmen lager wordt gemaakt door meer stembureaus en de proef met kleinere stembiljetten. In zijn wekelijkse persconferentie riep de D66-minister-president iedereen op om te gaan stemmen. "Dit is toch het meest dichtbij."

9 uur geleden
Kabinet kritisch over besluit VS sancties Rusland te verlichten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft kritiek op het besluit van de Verenigde Staten om de oliesancties tegen Rusland tijdelijk te verlichten. "Zeer onverstandig", noemde premier Rob Jetten de beslissing op zijn wekelijkse persconferentie na de ministerraad.

10 uur geleden
Karremans na uitspraak over Schiphol: we moeten door

DEN HAAG (ANP) - "We moeten door", zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) nadat de Raad van State zijn besluit vernietigde om maximaal 478.000 vluchten van en naar Schiphol toe te staan. "Het is belangrijk dat er een juridische basis komt onder Schiphol, en dat we afgaan van de gedoogsituatie."

12 uur geleden
Nederlandse militairen weggehaald uit Erbil in Noord-Irak

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse militairen die op uitzending zijn in Erbil in het noorden van Irak zijn daar weggehaald, omdat het te onveilig was. Dat zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) vrijdag. Nabij de Koerdische stad sneuvelde een dag eerder een Franse militair bij een droneaanval, vijf anderen raakten gewond.

13 uur geleden
Klaver: wonen is hoogste prioriteit bij gemeenteraadsverkiezingen

LEIDEN (ANP) - Wonen is "prioriteit 1, 2 en 3" voor GroenLinks-PvdA bij de gemeenteraadsverkiezingen. Jesse Klaver zei tijdens het flyeren met vrijwilligers in Leiden dat iedereen de kans moet krijgen om een eigen leven op te bouwen.

13 uur geleden
Nieuw plan voor Ring Utrecht zou jaren duren, zegt Karremans

DEN HAAG (ANP) - Minister van Infrastructuur Vincent Karremans kijkt nog of hij een nieuwe poging wil doen om de snelwegen rond Utrecht te verbreden. "Als ik dat al ga doen, gaat het jaren duren", zei de VVD-minister vrijdag voor de ministerraad.

13 uur geleden