Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil meer koopwoningen onder de 250.000 euro

Kamer wil meer koopwoningen onder de 250.000 euro

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt dat er meer écht betaalbare woningen moeten worden gebouwd, met een verkoopprijs van onder de 250.000 euro. Dat moet de regering als voorwaarde opnemen bij bouwsubsidies en in woonafspraken, zo wil de Kamer. Een motie van D66-Kamerlid Faissal Boulakjar is dinsdag aangenomen.

Demissionair minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) kwalificeert een woning tot 355.000 euro als betaalbaar. Maar voor een heel groot deel van de woningzoekenden is dat helemaal niet betaalbaar, vindt een meerderheid van de Kamer net zoals Boulakjar. Volgens het D66-Kamerlid komen veel woningzoekenden er op de woningmarkt nauwelijks tussen. "De koopwoningen die beschikbaar zijn, zijn voor veel mensen te groot of te duur." De Jonge moet nu met de opdracht van de Kamer aan de slag om betaalbare huizen te bouwen.

"Dit voorstel lost het woningtekort niet in één klap op, maar is een belangrijk begin van een bouwomslag. Die omslag is hard nodig om starters en mensen met een middeninkomen weer zicht te geven op een écht betaalbaar huis", zegt Boulakjar.

De Kamer wil ook een tochtkorting, hoewel het kabinet dat niet ziet zitten. Een motie van PvdA-Kamerlid Henk Nijboer kreeg dinsdag de steun van een Kamermeerderheid. De huur van een tochtig huis wordt verlaagd, zodat de bewoners hun hoge energierekening kunnen betalen. Volgens Nijboer biedt deze maatregel de "perfecte prikkel" voor verhuurders en huurders om huurwoningen "aangenamer en beter geïsoleerd te maken".

Meer uit Politiek

Boekholt 'in beginsel positief' over landelijk huurregister

DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) is "in beginsel positief" over haar eigen voorstel voor een landelijk huurregister. Donderdag publiceerde ze het voorstel, maar van de reacties laat ze nog afhangen of ze het register daadwerkelijk invoert.

2 dagen geleden
Asielminister: stemming over asielwetten nog tot dinsdag spannend

DEN HAAG (ANP) - Het blijft volgens asielminister Bart van den Brink (CDA) nog tot en met de stemmingen van volgende week dinsdag "spannend" of de Eerste Kamer twee asielwetten steunt. Steun voor de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet is onzeker, omdat er nog geen gegarandeerde meerderheid is voor een aanpassing daarvan. Zonder die aanpassing, die regelt dat helpers van illegale asielzoekers niet gestraft worden, gaan het CDA en de SGP niet voor de wet stemmen.

2 dagen geleden
Geen strafzaak tegen FVD om controversiële video's

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft de aangiftes die zijn gedaan tegen twee verschillende campagnevideo's van Forum voor Democratie (FVD) geseponeerd. In totaal ging het om vier verdenkingen.

2 dagen geleden
Van Weel: we gaan steeds vaker grote cybercriminaliteit zien

DEN HAAG (ANP) - Grote hacks zoals bij ChipSoft en eerder Odido gaan steeds vaker voorkomen, denkt justitieminister David van Weel. Volgens de VVD'er neemt cybercriminaliteit wereldwijd toe en moet daarom ook meer gebeuren om het tegen te gaan.

2 dagen geleden
Eerenberg heeft zelf ook veel vragen over gevonden toeslagendata

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) zit zelf ook nog vol vragen over de datakluis met informatie over de toeslagenaffaire die jaren verborgen bleef. "Wat er tussen nu en 2019 is gebeurd, dat is voor mij ook een vraagteken", zegt hij voorafgaand aan de ministerraad.

2 dagen geleden
GL-PvdA en CU komen met wet die kinderarmoede terugdringt

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) en Don Ceder (ChristenUnie) komen met een wetsvoorstel om kinderarmoede structureel terug te dringen. De initiatiefnemers verwachten dat de wet volgende week in internetconsultatie gaat.

2 dagen geleden
Van den Brink doet 'alles wat nodig is' voor steun asielwetten

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.

3 dagen geleden