Kamer wil meer koopwoningen onder de 250.000 euro
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt dat er meer écht betaalbare woningen moeten worden gebouwd, met een verkoopprijs van onder de 250.000 euro. Dat moet de regering als voorwaarde opnemen bij bouwsubsidies en in woonafspraken, zo wil de Kamer. Een motie van D66-Kamerlid Faissal Boulakjar is dinsdag aangenomen.
Demissionair minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) kwalificeert een woning tot 355.000 euro als betaalbaar. Maar voor een heel groot deel van de woningzoekenden is dat helemaal niet betaalbaar, vindt een meerderheid van de Kamer net zoals Boulakjar. Volgens het D66-Kamerlid komen veel woningzoekenden er op de woningmarkt nauwelijks tussen. "De koopwoningen die beschikbaar zijn, zijn voor veel mensen te groot of te duur." De Jonge moet nu met de opdracht van de Kamer aan de slag om betaalbare huizen te bouwen.
"Dit voorstel lost het woningtekort niet in één klap op, maar is een belangrijk begin van een bouwomslag. Die omslag is hard nodig om starters en mensen met een middeninkomen weer zicht te geven op een écht betaalbaar huis", zegt Boulakjar.
De Kamer wil ook een tochtkorting, hoewel het kabinet dat niet ziet zitten. Een motie van PvdA-Kamerlid Henk Nijboer kreeg dinsdag de steun van een Kamermeerderheid. De huur van een tochtig huis wordt verlaagd, zodat de bewoners hun hoge energierekening kunnen betalen. Volgens Nijboer biedt deze maatregel de "perfecte prikkel" voor verhuurders en huurders om huurwoningen "aangenamer en beter geïsoleerd te maken".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Dit jaar kan de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA alweer rekenen op de oorspronkelijke subsidie van 19 miljoen euro, schrijft minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) maandag aan de Tweede Kamer. In het coalitieakkoord was al aangekondigd dat de bezuiniging ongedaan zou worden gemaakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland sluit zich aan bij de aan Israël gerichte oproep van Duitsland, Frankrijk, Italië en het Verenigd Koninkrijk om de doodstraf niet uit te breiden, meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) op X.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State oordeelt mild over het wetsvoorstel waardoor het verheerlijken van terrorisme verboden wordt. De belangrijke kabinetsadviseur heeft een aantal opmerkingen bij het plan, maar wijst het niet af. Zo vraagt de raad aan justitieminister David van Weel om de toelichting te verbeteren, zodat officieren van justitie en rechters beter begrijpen hoe ze de wet moeten toepassen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een promotieonderzoek gericht op de praktijk moeten ook hbo'ers een doctorstitel kunnen halen. Dat wil onderwijsminister Rianne Letschert (D66) regelen met een nieuwe wet. Er komen twee nieuwe titels: Professional Doctor (PD) en Engineering Doctor (EngD). Die laatste is voor technologische ontwerptrajecten aan universiteiten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) heeft in de eerste twee dagen na de lancering 1500 aanmeldingen ontvangen. Dat meldt een woordvoerder van de nog op te richten partij aan het ANP. Donderdag maakte partijleider Jesse Klaver de naam bekend van de partij waarin GroenLinks en PvdA in juni opgaan.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.
1 dag geledenBARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.
2 dagen geleden