
Kamer wil meer geld voor opvang vluchtelingen op Griekse eilanden
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet meer geld vrijmaakt voor de opvang van vluchtelingen op Griekse eilanden. De opvang op verschillende eilanden waaronder Lesbos is nog ontoereikend, liet staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Asiel) vorige week weten.
ChristenUnie, CDA, D66, GroenLinks, PvdA en SP vragen om de extra middelen. Hoeveel staat niet in de motie die woensdag wordt ingediend. Het kabinet heeft vorig jaar 1,7 miljoen euro vrijgemaakt voor hulp aan de Griekse eilanden en eerder deze maand nog driekwart miljoen.
"Kwetsbare vluchtelingen moeten van de eilanden worden gehaald en meer geld is nodig om de leefomstandigheden flink te verbeteren", aldus Joël voordewind (ChristenUnie). Op Griekse eilanden verblijven tienduizenden vluchtelingen. Vorig jaar brandde nog een groot opvangkamp op Lesbos af.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - De 24-jarige voetbaltrainer Stijn P., die terechtstaat voor het verleiden van minderjarige pupillen tot het maken van seksueel getinte foto's en voorstelde om af te spreken voor seks, was eerder verdachte in een zedenzaak. Hij zou, toen hij actief was bij een voetbalclub, in 2019 een minderjarige jongen hebben gevraagd om seksuele handelingen in ruil voor vuurwerk. Een ander zou hij hebben gevraagd om een foto van diens geslachtsdeel. De zaak werd uiteindelijk geseponeerd wegens gebrek aan bewijs.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De strafzaak over de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag wordt waarschijnlijk medio volgend jaar inhoudelijk behandeld. "Voor de zomer zou mooi zijn", zei de voorzitter van de rechtbank Den Haag donderdag tijdens de derde voorbereidende zitting. Er was opnieuw veel belangstelling van nabestaanden en andere slachtoffers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft meerdere tips binnengekregen over het meisje uit Abcoude dat in de nacht van dinsdag op woensdag dood werd aangetroffen langs een berm in Duivendrecht. Deze worden allemaal op bruikbaarheid onderzocht, laat een woordvoerder weten. Om hoeveel tips het precies gaat, heeft hij niet direct paraat.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - De ontvoering van twee kinderen van 6 en 11 jaar oud in Dalfsen in maart door hun biologische ouders was goed voorbereid. De verdachten wisten het geheime adres van het pleeggezin te achterhalen, dwongen de kinderen tijdens de ontvoering vermommingen te dragen en wisselden onderweg van auto.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de tweede dag van SAIL in Amsterdam zijn alweer flink wat mensen op de been. De bezoekers lopen over de kades langs de vele schepen die liggen aangemeerd. Het nautische evenement begon donderdag met onder meer de vlootschouw van varend erfgoed, een optocht met ongeveer honderd historische schepen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal aanvallen van wolven op schapen en ander vee neemt opnieuw toe. In de eerste zes maanden van 2025 zijn 497 aanvallen op dieren geregistreerd, tegen 360 in diezelfde periode een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie handelt voor de provincies wolvenzaken af.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met een lichtshow op het water is de eerste dag van SAIL Amsterdam tot een einde gekomen. Rond 22.30 uur begon Waves of Light rond de A'DAM Toren, een 750 seconden durende show met licht, vuurwerkelementen en beelden.
9 uur geleden