Kamer wil meer en snel actie van minister tegen ggz-problemen
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil snelle en concrete acties van zorgminister Conny Helder om de problemen in de ggz aan te pakken. De wachtlijsten zijn al jaren veel te lang en ggz-instellingen sluiten afdelingen voor complexe hulp, of gaan zelfs helemaal dicht. Mensen die dringend hulp nodig hebben, komen daardoor zonder zorg op straat te staan.
Zowel coalitie als oppositie vindt dat Helder meer moet doen, en vooral ook nu meteen. De Kamer wil niet wachten op plannen, visies en onderzoeken van de minister. Daarvoor is de problematiek zowel te urgent als te lang bestaand. Veel partijen missen het gevoel van urgentie bij de minister, waaronder de VVD.
De minister moet meer regie krijgen, vinden onder meer CDA en D66. Bij sluiting van afdelingen of zelfs de instellingen, zoals recent een aantal keer is gebeurd, moet de minister "dichter op de bal zitten", vindt D66-Kamerlid Rens Raemakers. Nu is het vaak een zaak tussen de instelling en de zorgverzekeraars.
Zorgplicht
De PvdA vindt dat de verzekeraars hun zorgplicht verzaken als ggz-instellingen door financiële problemen afdelingen moeten sluiten of er helemaal mee ophouden. Fractievoorzitter Attje Kuiken wil dat Helder die zorgplicht wettelijk gaat afdwingen.
De minister moet voorkomen dat de komende periode nog meer instellingen dicht moeten, door financiële problemen of personeelstekorten, vindt de Kamer van links tot rechts. De minister moet zowel de instellingen als de zorgverzekeraars stevig aansporen de continuïteit en kwaliteit van de ggz te garanderen.
Meer uit Binnenland
LONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.
47 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar in Grave (gemeente Land van Cuijk), meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 14 november aan in de Brabantse plaats. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan op Texel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 37-jarige Sander K. voor het verkrachten en doden van Arina Sasina (34) uit Amsterdam. K. sneed het lichaam van de vrouw daarna in stukken. Hij werd opgepakt voordat hij de lichaamsdelen kon laten verdwijnen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De alarmcentrales van de ANWB en Eurocross hebben dit wintersportseizoen voorlopig meer hulpverzoeken gekregen na wintersportongelukken vergeleken met vorig jaar. De hulpdiensten staan Nederlandse wintersporters bij na ongevallen. Beide centrales repatrieerden dit jaar al meer dan tweehonderd onfortuinlijke wintersporters.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is in december gestopt met het Criminaliteits Anticipatie Systeem (CAS), een algoritme dat het risico op criminaliteit voorspelde. Dat bevestigt de politie na berichtgeving in de Volkskrant. De Algemene Rekenkamer constateerde jaren geleden al dat het algoritme niet voldeed.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shell en Eneco hebben afgelopen najaar meerdere adviezen genegeerd om vogels te beschermen door windturbines op zee enkele uren stil te zetten. De bedrijven wilden hun windpark maximaal 15 uur stilzetten, terwijl de minister van Klimaat en Groene Groei adviezen heeft afgegeven om ze dat seizoen in totaal 36 uur te laten stilstaan.
4 uur geleden