Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil makkelijker omgangsregeling grootouders met kleinkind

Kamer wil makkelijker omgangsregeling grootouders met kleinkind

DEN HAAG (ANP) - Het moet voor oma's en opa's makkelijker worden omgang te regelen en onderhouden met hun kleinkind als dit door omstandigheden niet of te weinig gebeurt. Dat kan het geval zijn na een echtscheiding van hun eigen kind, waardoor ze hun kleinkind minder of niet meer zien. De Tweede Kamer stemde voor een voorstel van het CDA dat het kabinet verzoekt om voor grootouders de juridische drempel te verlagen om een omgangsregeling te krijgen.

Volgens onderzoekers ligt die drempel in de rechtspraktijk in Nederland relatief hoog in vergelijking met omringende landen. De Kamer wil daarom een andere uitleg van het juridische begrip van "een nauwe persoonlijke betrekking" en de wens van het kind leidend laten zijn in de omgangsafspraken.

Volgens CDA'er Madeleine van Toorenburg komt het veel voor dat grootouders hun kleinkinderen niet zien terwijl ze dit wel graag willen. Veel partijen sturen hier al langer op aan, maar minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) wilde er volgens haar niet aan. Het nieuwe kabinet moet nog dit jaar een wetsvoorstel hiertoe indienen, besloot de Kamer op de laatste Kamerdag voor de verkiezingen.

Meer uit Binnenland

Kabinet bedankt Spanje voor hulp bij repatriëring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.

34 minuten geleden
Nederland stuurt tweede vliegtuig naar Tenerife voor ophalen crew

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

1 uur geleden
Nederlandse repatriëringsvlucht stijgt op vanaf Tenerife

GRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.

1 uur geleden
Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

2 uur geleden
Opnieuw protestactie op spoorlijn haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.

2 uur geleden
Eerste Nederlanders van cruiseschip Hondius gehaald

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Meisje (15) overlijdt tijdens halve marathon in Leiden

LEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.

3 uur geleden