Kamer wil landelijke coördinatie voor beschermingsmiddelen
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet meer de regie pakken over de organisatie van de zorg buiten de ziekenhuizen, en over de verdeling van beschermingsmiddelen daar. Die oproep doen diverse partijen in de Tweede Kamer. Het tekort aan beschermingsmiddelen buiten de ziekenhuizen baart de Kamer zorgen.
Jaap van Dissel van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu gaf eerder woensdag aan dat in 30 tot 40 procent van de Nederlandse verpleeghuizen een of meerdere mensen besmet zijn. Daar schrokken diverse Kamerleden van. Vanuit de verpleeghuizen en bijvoorbeeld ook de wijkverpleging en de thuiszorg komen al langer signalen over tekorten aan beschermingsmiddelen.
"Het is een schande dat het kabinet zorgpersoneel onbeschermd laat werken", vindt PVV-voorman Geert Wilders. Ook PvdA, GroenLinks, SP en de VVD voelen wel voor een meer centrale rol voor het Rijk bij het verdelen van beschermingsmiddelen.
Hugo de Jonge
Minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) zei dinsdag dat de vraag van werken zonder beschermingsmiddelen "nu niet speelt". Beroepsverenigingen en vakbonden zeggen echter wel veel meldingen te krijgen van zorgverleners die zich voor deze keuze zien gesteld.
De inspecteur-generaal van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd ging woensdag ook op de situatie in. "Ik verwacht dat er zeker situaties zijn waar die veiligheid niet overal gewaarborgd is", zei Ronnie van Diemen-Steenvoorde.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Lisa Westerveld van GroenLinks-PvdA vindt het onbegrijpelijk dat D66 in het pas afgesproken coalitieakkoord belooft mee te werken aan de uitvoering van de strenge asielwetten van het kabinet-Schoof. Dat terwijl de partij hier eerder zeer kritisch op was. "Waarom heeft D66 dit niet uitonderhandeld?", vroeg ze bij het debat over de asielbegroting aan D66'er Jan Paternotte.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is geen goede zaak dat het demissionaire kabinet het aantal reclames op de televisiezenders van de publieke omroep wil verhogen, vindt een meerderheid van de Tweede Kamer. Een motie van GroenLinks-PvdA hierover kreeg woensdagmiddag ruim voldoende steun.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA zijn het woensdag nog niet eens geworden over de verdeling van de kabinetsposten. Dat maakte VVD-leider Dilan Yeşilgöz woensdag bekend. Donderdag praten de partijen verder.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De zeven Kamerleden die zich onlangs afsplitsten van de PVV, hebben in een stemverklaring hard uitgehaald naar hun voormalige partijleider Geert Wilders. Een motie waarin hij samen met Kamerlid Marjolein Faber oproept tot het denaturaliseren en uitzetten van "Marokkaans tuig", vinden zij "misleidend en onnodig grievend".
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kleine partijen zijn ongerust over het voornemen van de coalitie om onderzoek te doen naar een kiesdrempel. Partijen die een bepaald aantal zetels niet halen, komen door zo'n drempel niet in het parlement. ChristenUnie, SGP, BBB en DENK stelden hier in een debat bezorgde vragen over.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De NPO moet vier omroephuizen krijgen en een taakomroep van de NOS en NTR, vindt een meerderheid in de Tweede Kamer. Een motie van coalitiepartijen VVD, D66 en CDA die hiertoe oproept, kan in ieder geval rekenen op de steun van GroenLinks-PvdA, die al een vergelijkbaar voorstel deed in haar verkiezingsprogramma.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Beoogd premier Rob Jetten zoekt voor zijn minderheidskabinet ministers "zonder een al te groot ego". Zij moeten bereid zijn ook andere partijen iets te gunnen, zei de D66-leider vlak voordat hij begon als formateur. Met de onderlinge verdeling van de posten zijn D66, VVD en CDA al "vrij ver", zei Jetten.
16 uur geleden