Kamer wil hogere uitkering zorgpersoneel met langdurige covid
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat zorgpersoneel met langdurige covid een hogere financiële tegemoetkoming krijgt. Demissionair minister Conny Helder wil niet meer uitkeren dan 15.000 euro per persoon. Dat bedrag moet worden verhoogd naar 24.010 euro, vindt de Tweede Kamer. Een ruime Kamermeerderheid heeft dinsdagmiddag een motie daartoe van de SP gesteund.
PVV en BBB stemden voor de motie, evenals GroenLinks-PvdA, Partij voor de Dieren, Denk en Volt.
Het kabinet heeft inmiddels aan ongeveer 425 zorgmedewerkers een vergoeding van 15.000 euro toegekend. Dat is veel minder dan de vooraf ingeschatte duizend zorgmedewerkers. De regeling van Helder is bedoeld voor zorgmedewerkers die in de eerste coronagolf (maart tot en met juni 2020) ziek werden en klachten bleven houden.
Helder gaat bekijken of de regeling, voor dezelfde doelgroep en onder dezelfde voorwaarden, later dit jaar nog een keer kan worden opengesteld, zei ze vorige week in debat met de Kamer.
Meer uit Gezond
GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip m/v Hondius zijn onderweg naar Nederland vooralsnog geen nieuwe mogelijke gevallen van hanta gemeld. Dat liet topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) weten na contact met de kapitein van het vaartuig.
7 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
1 dag geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De evacuatie van het cruiseschip Hondius na de dodelijke uitbraak van het hantavirus is afgerond, maar "ons werk is nog niet klaar", benadrukt de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De uitbraak van het hantavirus op de Hondius is geen reden om het ziekteprotocol op schepen aan te scherpen, maar het zou wel goed zijn om aan boord sneller mondkapjes te gebruiken bij vermoedens van luchtweginfecties bij opvarenden. Dat zegt Arend Jansen, voorzitter van het Nederlands Medisch Nautisch Genootschap, de vereniging van haven- en scheepsartsen.
3 dagen geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Het Europees Parlement en de lidstaten zijn tot een akkoord gekomen over de productie van essentiële geneesmiddelen. De nieuwe regels moeten het makkelijker maken om productie van medicijnen in Europa met overheidsgeld te ondersteunen.
3 dagen geledenEELDE (ANP) - Het Nederlandse biotechbedrijf MimeCure heeft een investering van 3 miljoen euro opgehaald. Met het geld wil het bedrijf de ontwikkeling van een nieuw geneesmiddel tegen chronische longziekten versnellen. De investeringsronde werd geleid door investeringsmaatschappij Addington Investment Group en ondersteund door mede-investeerder Apsara Investments.
3 dagen geledenBRUSSEL (ANP) - Het risico voor de gezondheid van Europese burgers door het hantavirus is laag, herhaalt een woordvoerder van de Europese Commissie. Dat stelt de Commissie maandag na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.
4 dagen geleden