Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil geld om verbod lachgas en designer drugs in te voeren

Kamer wil geld om verbod lachgas en designer drugs in te voeren

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil haast maken met een verbod op lachgas en designer drugs. Een wetsvoorstel hiervoor ligt al klaar maar er is nog geen geld beschikbaar om het verbod te kunnen uitvoeren en handhaven. Een motie van ChristenUnie en CDA die het kabinet oproept om op korte termijn extra en structureel geld vrij te maken, werd op de laatste Kamerdag met brede steun aangenomen.

Volgens ChristenUnie-Kamerlid Mirjam Bikker heeft onder meer de politie miljoenen euro's nodig om de drugs bijvoorbeeld in beslag te nemen en op te kunnen slaan. Zodra het geld is geregeld, kan het wetsvoorstel wat de Kamer betreft nog voor 1 september naar de Raad van State voor advies. Daarna kan de Tweede Kamer het voorstel meteen in behandeling nemen. In april had demissionair justitieminister Ferd Grapperhaus nog gemeld dat hij geen geld vrij kon maken en dat het aan een nieuw kabinet was. Daardoor zou de wetswijziging pas volgend jaar in behandeling komen.

Maar dat duurt volgens Bikker te lang, want burgemeesters in het land springen om een verbod. Vooral designer drugs kunnen een verwoestende werking hebben op de gezondheid van gebruikers, vaak jonge mensen. Sommige gemeenten zijn al overgegaan tot lokale verboden, maar een landelijk verbod op productie, handel en verspreiding is veel krachtiger, stelt Bikker.

In het wetsvoorstel wordt geregeld dat nieuwe psychoactieve stoffen (NPS), ook wel designer drugs genoemd, onder de Opiumwet komen op lijst I van harddrugs. Lachgas voor recreatief gebruik komt op lijst II voor softdrugs.

Meer uit Politiek

Karremans belooft landelijke aanpak fatbikes, inhoud onbekend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.

12 uur geleden
Van Veldhoven: energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven

DEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.

15 uur geleden
Berendsen: militairen naar Straat van Hormuz nu niet aan de orde

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.

15 uur geleden
D66 gaat toch praten met Hart voor Den Haag over coalitie

DEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.

16 uur geleden
ChristenUnie en CDA vinden dat Ye niet moet worden toegelaten

DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).

1 dag geleden
Jetten hoopt op terughoudendheid VS na dreigement tegen Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.

1 dag geleden
Ministerie: UWV maakt te vaak fouten bij beoordelingen WW

DEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.

1 dag geleden