Kamer wil geen premier of koning bij WK voetbal in Qatar
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt niet dat er een afvaardiging van de regering naar het WK Voetbal in 2022 in Qatar moet gaan, omdat arbeiders die de stadions bouwen worden uitgebuit. Deze week meldde een Britse krant dat daarbij zeker 6500 arbeidsmigranten zijn omgekomen.
De Kamer steunde een motie van SP'er Sadet Karabulut. Ze spreekt van wantoestanden, slavernij en ernstige vormen van uitbuiting bij de bouwwerkzaamheden in de Golfstaat. Ze kreeg onder meer steun van GroenLinks, PvdA, ChristenUnie, D66, SGP, 50PLUS en PVV.
Minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) had de motie ontraden. Volgens hem moeten sport en politiek niet worden vermengd. Hij wees er ook op dat Qatar na kritiek stappen heeft gezet om de situatie voor de arbeidsmigranten te verbeteren. Ook kreeg de VN-organisatie belast met arbeid (ILO) toegang tot het land.
Eerder deze week verklaarden Gert-Jan Segers (ChristenUnie) en Sigrid Kaag (D66) dat Nederland niet zou moeten deelnemen aan het toernooi. "De bodem waarop die stadions zijn gebouwd, is doordrenkt van bloed", zei Segers in een uitzending van NOS op 3. Ook Kaag vindt dat er "een grens" moet worden getrokken.
Sinds Qatar het WK Voetbal in 2010 kreeg toegewezen verschijnen er al berichten en onderzoeken over uitbuiting van arbeidsmigranten.
Meer uit Binnenland
ZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.
26 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van de opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is begonnen, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het door hantavirus getroffen schip kwam zondag vroeg in de ochtend aan in de haven van Granadilla op Tenerife, waar het voor anker ging.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van opvarenden van cruiseschip m/v Hondius is een forse operatie, waarbij 23 landen betrokken zijn. De Spaanse gezondheidsminister Mónica García zegt zondag op Tenerife dat alles tot dusver volgens plan verloopt. De Spaanse opvarenden zijn als eersten aan de beurt om met kleine bootjes van boord te worden gehaald. Daarna volgen de mensen die met een vliegtuig naar Eindhoven worden gebracht.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Spaanse gezondheidsautoriteiten zijn aan boord gegaan van het Nederlandse cruiseschip Hondius, voorafgaand aan de evacuatie van de opvarenden. De passagiers en een groot deel van de bemanning worden van boord gehaald vanwege een uitbraak van het hantavirus.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.
4 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.
4 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip de m/v Hondius is aangekomen bij de haven van Granadilla de Abona op het Spaanse eiland Tenerife.
5 uur geleden