Kamer wil geen koning of minister bij wedstrijd Oranje in Bakoe
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt dat er geen regeringsdelegatie naar Bakoe in Azerbeidzjan moet gaan als Nederland de kwartfinale van het Europees kampioenschap voetbal zou bereiken. Een voorstel van de ChristenUnie en GroenLinks hiertoe kreeg woensdag de steun van een meerderheid.
Oranje speelt zondag eerst nog de achtste finale in het Hongaarse Boedapest. Ook daar zal geen afvaardiging van kabinet of koningshuis bij aanwezig zijn. Dat stond sowieso niet op de agenda en heeft niets te maken met de omstreden antihomowet die in Hongarije is aangenomen, aldus demissionair premier Mark Rutte.
Als Oranje deze wedstrijd wint is hun volgende wedstrijd in Azerbeidzjan. Dat land voerde vorig jaar in Nagorno-Karabach oorlog met Armenië. Azerbeidzjan houdt nog zo'n tweehonderd Armeense militairen krijgsgevangen en dat is in strijd met het oorlogsrecht, aldus ChristenUnie en GroenLinks. In de Kamer is veel sympathie voor Armenië.
Het demissionaire kabinet moet nog reageren op de aangenomen motie. Premier Rutte zei dinsdagavond in de Kamer de kwestie in het kabinet te zullen bespreken als het eenmaal zover is. Hij verklaarde toen ook geen voorstander te zijn van het mengen van politiek en sport.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg en het Rijk zouden met partners over de grens in België en Duitsland moeten samenwerken om de wasbeer te bestrijden. Dat is noodzakelijk om te voorkomen dat de invasieve soort zich verder in Limburg en de rest van Nederland verspreidt, zeggen wetenschappers in een rapport dat de provincie en het ministerie van Landbouw (LVVN) lieten opstellen over het bestrijden van de wasbeer.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil onderzoeken hoe elke leerling op school gelijk kan worden behandeld, ongeacht de "levensbeschouwelijke richting" van een school. Dinsdagmiddag werd tot frustratie van de SGP en ChristenUnie een motie van de VVD hiervoor aangenomen. Volgens de christelijke partijen is dit "ongrondwettig en illiberaal" en strijdig met de vrijheid van onderwijs.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voor woningbouw van 2030 tot en met 2035 is naar schatting nog 3,9 miljard euro nodig. Dat heeft adviesbureau Rebel berekend in opdracht van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Het geld zou nodig zijn om in die jaren ruim een miljoen woningen te bouwen.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid geeft toe dat zij fouten maakte in een onderzoek naar de geheime detentielocatie van Inez Weski (70). De voormalige advocate diende in oktober een klacht in tegen de inspectie. Die startte daarop een intern onderzoek.
42 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Niels van der Laan en Jeroen Woe zijn uitgeroepen tot Mediapersonen van het Jaar. De makers van het populaire NPO 1-programma Even tot hier werden dinsdag onderscheiden met de bijbehorende wisselbeker in Beeld & Geluid in Hilversum. De prijs is een initiatief van mediavakblad BM.
44 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft op de eerste zittingsdag in de Stint-zaak vooral over technische details gesproken met de Stint-ondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander. Daarmee gaan de rechters woensdag door.
55 minuten geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe wil een wolf laten afschieten die de afgelopen weken schapen in Beilen heeft aangevallen. Het dier dat GW4890m wordt genoemd, viel de schapen aan nadat het een wolfwerend raster had gepasseerd.
2 uur geleden