Kamer wil geen koning of minister bij wedstrijd Oranje in Bakoe
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt dat er geen regeringsdelegatie naar Bakoe in Azerbeidzjan moet gaan als Nederland de kwartfinale van het Europees kampioenschap voetbal zou bereiken. Een voorstel van de ChristenUnie en GroenLinks hiertoe kreeg woensdag de steun van een meerderheid.
Oranje speelt zondag eerst nog de achtste finale in het Hongaarse Boedapest. Ook daar zal geen afvaardiging van kabinet of koningshuis bij aanwezig zijn. Dat stond sowieso niet op de agenda en heeft niets te maken met de omstreden antihomowet die in Hongarije is aangenomen, aldus demissionair premier Mark Rutte.
Als Oranje deze wedstrijd wint is hun volgende wedstrijd in Azerbeidzjan. Dat land voerde vorig jaar in Nagorno-Karabach oorlog met Armenië. Azerbeidzjan houdt nog zo'n tweehonderd Armeense militairen krijgsgevangen en dat is in strijd met het oorlogsrecht, aldus ChristenUnie en GroenLinks. In de Kamer is veel sympathie voor Armenië.
Het demissionaire kabinet moet nog reageren op de aangenomen motie. Premier Rutte zei dinsdagavond in de Kamer de kwestie in het kabinet te zullen bespreken als het eenmaal zover is. Hij verklaarde toen ook geen voorstander te zijn van het mengen van politiek en sport.
Meer uit Binnenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
11 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
13 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
20 uur geleden