
Kamer wil extra maatregelen voor Urgenda-doelen
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet voor 1 april volgend jaar een extra pakket maatregelen presenteren om de Urgenda-klimaatdoelen te halen. Op initiatief van GroenLinks roept de Tweede Kamer het kabinet op hier werk van te maken.
Om aan de doelen door de rechtszaak van groene Stichting Urgenda te voldoen, moet de uitstoot van koolstofdioxide (CO2) in 2020 met een kwart zijn gedaald ten opzichte van 1990. Het Planbureau Leefomgeving (PBL) oordeelde vorige maand al dat dit doel vrijwel zeker niet wordt gehaald. Alleen als alles mee zit, kan de CO2-productie genoeg worden verlaagd.
"We zien dat het kabinet stelselmatig te veel belooft en te weinig levert", zegt GroenLinks-Kamerlid Van der Lee. "Het kabinet is structureel te optimistisch en gaat consequent aan de bovenkant van de bandbreedte zitten."
Het kabinet kondigde als reactie op het PBL al extra maatregelen aan. Maar, stelt GroenLinks, de doelen zijn "op basis van zowel staand als voorgenomen beleid niet binnen bereik". Volgens Van der Lee zijn daarom extra maatregelen nodig. Hij denkt bijvoorbeeld aan het sluiten van kolencentrales.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet blijft bij het standpunt dat zieke of gewonde kinderen uit Gaza beter in de regio kunnen worden geholpen dan in Nederland. Hulp in de regio is het meest effectief, aldus minister-president Dick Schoof. "We willen zo goed mogelijk helpen iets aan dat leed te doen."
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans is "diep geschokt" omdat het kabinet de conclusie van een VN-commissie niet volgt dat Israël zich in de Gazastrook schuldig maakt aan genocide. "Hoe diep zijn wij gezonken als land waar het internationaal recht voorop stond?", vroeg de leider van GroenLinks-PvdA aan premier Dick Schoof tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Mona Keijzer (BBB) doet een beroep op zelfredzame Oekraïners om hun opvang zelf te regelen, bevestigt haar woordvoerder na berichtgeving van NOS. Daarmee hoopt de demissionaire bewindsvrouw ruimte te maken voor Oekraïners die door een tekort aan opvangplekken nergens terecht kunnen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof had PVV-leider Geert Wilders terecht moeten wijzen toen die in het debat over de miljoenennota onder meer de in de Grondwet verankerde vrijheid van godsdienst ter discussie stelde. Partijleiders Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA) en Rob Jetten (D66) misten "normerend optreden" van de partijloze premier.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) gaat in gesprek met COA-baas Milo Schoenmaker over het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat was afgelopen nacht voor de vierde keer in korte tijd boven de grens van 2000 uitgestegen, waardoor de boete die de asielopvangorganisatie moet betalen, is opgelopen naar 200.000 euro. "Ik vind echt dat we alles uit de kast moeten halen om te zorgen dat het én onder de 2000 blijft én dat we Ter Apel ontlasten van de overlastgevers."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen hebben meerdere partijen Joost Eerdmans aangevallen vanwege de wens van JA21 om op termijn weer naar gas te boren in Groningen. SP-fractievoorzitter Jimmy Dijk noemde Eerdmans onbetrouwbaar, omdat de Groningers was beloofd dat er nooit meer naar gas geboord zou worden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijleider Joost Eerdmans (JA21) is in harde aanvaring gekomen met BBB-leider Caroline van der Plas vanwege het nieuwe pensioenstelsel. Van der Plas verweet hem geen inspraak te willen regelen voor pensioengerechtigden die zich willen uitspreken tegen het nieuwe stelsel. Het voorstel van Kamerlid Agnes Joseph, die van NSC overstapte naar de BBB, wilde daar de wet voor aanpassen. Volgens Van der Plas was de stem van Eerdmans doorslaggevend.
6 uur geleden