Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil extra maatregelen voor Urgenda-doelen

Kamer wil extra maatregelen voor Urgenda-doelen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet voor 1 april volgend jaar een extra pakket maatregelen presenteren om de Urgenda-klimaatdoelen te halen. Op initiatief van GroenLinks roept de Tweede Kamer het kabinet op hier werk van te maken.

Om aan de doelen door de rechtszaak van groene Stichting Urgenda te voldoen, moet de uitstoot van koolstofdioxide (CO2) in 2020 met een kwart zijn gedaald ten opzichte van 1990. Het Planbureau Leefomgeving (PBL) oordeelde vorige maand al dat dit doel vrijwel zeker niet wordt gehaald. Alleen als alles mee zit, kan de CO2-productie genoeg worden verlaagd.

"We zien dat het kabinet stelselmatig te veel belooft en te weinig levert", zegt GroenLinks-Kamerlid Van der Lee. "Het kabinet is structureel te optimistisch en gaat consequent aan de bovenkant van de bandbreedte zitten."

Het kabinet kondigde als reactie op het PBL al extra maatregelen aan. Maar, stelt GroenLinks, de doelen zijn "op basis van zowel staand als voorgenomen beleid niet binnen bereik". Volgens Van der Lee zijn daarom extra maatregelen nodig. Hij denkt bijvoorbeeld aan het sluiten van kolencentrales.

Meer uit Politiek

Sybrand Buma wordt informateur namens CDA

DEN HAAG (ANP) - Voormalig CDA-leider Sybrand Buma wordt informateur naast Hans Wijers, die D66 zal voordragen. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws en BNR. Buma is momenteel burgemeester van Leeuwarden. Hij zal de gesprekken met beide partijen gaan leiden de komende drie weken.

3 uur geleden
D66 gaat Hans Wijers aanwijzen als informateur

DEN HAAG (ANP) - D66 wil Hans Wijers aanwijzen als een van de nieuwe informateurs, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Wijers was eerder minister van Economische Zaken in het kabinet-Kok I, president-commissaris van ING en topman van Akzo Nobel. Eerder meldden ingewijden al dat CDA en D66 twee informateurs zullen aanwijzen die de onderhandelingen tussen de twee partijen over een aanzet voor een coalitieakkoord zullen begeleiden.

3 uur geleden
D66 en CDA willen twee informateurs voordragen

DEN HAAG (ANP) - D66 en het CDA willen donderdag na het debat over de kabinetsformatie twee informateurs voordragen, van elke partij één. Dat stellen Haagse bronnen rondom de formatie. Namen zijn nog niet bekend.

4 uur geleden
Nieuwe leden Tweede Kamer leggen eed of belofte af

DEN HAAG (ANP) - De Kamerleden die op 29 oktober zijn verkozen, zijn woensdag beëdigd in de Tweede Kamer ten overstaan van tijdelijk voorzitter Martin Bosma. De Kamerleden legden een voor een de verklaring of de belofte af, nadat de griffier hun naam noemde. Dat mocht in het Nederlands of in het Fries.

7 uur geleden
Daling aantal nieuwe studenten baart onderwijsminister zorgen

DEN HAAG (ANP) - De daling van het aantal studenten dat een studie is begonnen aan een hogeschool of universiteit baart ook demissionair onderwijsminister Gouke Moes zorgen. "Om onze samenleving draaiende te houden, is het cruciaal dat er voldoende goed opgeleide (vak)mensen in de essentiële sectoren zijn", laat de BBB-bewindsman via een woordvoerder weten.

10 uur geleden
Koolmees: Eerste Kamer is belangrijk voor een nieuwe coalitie

DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer is belangrijk voor een nieuwe coalitie, schrijft verkenner Wouter Koolmees (D66) in zijn verslag. Hij ziet dat partijen "ambitieuze plannen" hebben waarvoor "grote wetswijzigingen" moeten worden gedaan. Bovendien maken beoogde investeringen, bijvoorbeeld in defensie, het nodig om te bezuinigen. Dat alles lukt volgens de verkenner alleen als in de Eerste Kamer meerderheden worden gevonden voor die plannen.

22 uur geleden
Klaver: verstandig dat D66 en CDA voortouw nemen in formatie

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver noemt het advies van verkenner Wouter Koolmees om CDA en D66 het voortouw te laten nemen "verstandig". De fractieleider van GroenLinks-PvdA "vertrouwt erop dat het Jetten en Bontenbal lukt inhoudelijk een goede stap vooruit te zetten". Dat schrijft hij op X na het verschijnen van het verslag van de D66-verkenner.

23 uur geleden