Kamer wil einde aan vrij jagen op haas en konijn
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat de haas en het konijn van de lijst van vrij bejaagbare dieren wordt geschrapt. Op deze lijst staan vijf dieren waarop in het jachtseizoen vrij mag worden gejaagd. Het gaat naast de haas en het konijn om de fazant, wilde eend en houtduif.
Een voorstel van Frank Wassenberg van de Partij voor de Dieren en Frank Futselaar van de SP kreeg donderdag een meerderheid achter zich. Volgens de indieners moeten beide dieren van de lijst, omdat ze sinds vorig jaar op de Rode Lijst van bedreigde zoogdiersoorten staan.
Minister Carola Schouten (Natuur) wil de dieren niet direct van de lijst te halen, schreef ze onlangs nog aan de Kamer. Ze gaat verder onderzoek doen naar de afname van beide dieren. Ze benadrukte ook dat de haas en het konijn op de Rode Lijst niet als 'bedreigd' staan, maar als 'gevoelig'.
Dierenorganisaties pleiten al lang om de lijst van vrij bejaagbare dieren helemaal af te schaffen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - "We moeten door", zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) nadat de Raad van State zijn besluit vernietigde om maximaal 478.000 vluchten van en naar Schiphol toe te staan. "Het is belangrijk dat er een juridische basis komt onder Schiphol, en dat we afgaan van de gedoogsituatie."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse militairen die op uitzending zijn in Erbil in het noorden van Irak zijn daar weggehaald, omdat het te onveilig was. Dat zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) vrijdag. Nabij de Koerdische stad sneuvelde een dag eerder een Franse militair bij een droneaanval, vijf anderen raakten gewond.
1 dag geledenLEIDEN (ANP) - Wonen is "prioriteit 1, 2 en 3" voor GroenLinks-PvdA bij de gemeenteraadsverkiezingen. Jesse Klaver zei tijdens het flyeren met vrijwilligers in Leiden dat iedereen de kans moet krijgen om een eigen leven op te bouwen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Infrastructuur Vincent Karremans kijkt nog of hij een nieuwe poging wil doen om de snelwegen rond Utrecht te verbreden. "Als ik dat al ga doen, gaat het jaren duren", zei de VVD-minister vrijdag voor de ministerraad.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nog niet duidelijk wat de aangenomen motie over niet bezuinigen in de gehandicaptenzorg betekent voor de zorgplannen van het kabinet, stelt zorgminister Sophie Hermans. Voorafgaand aan de ministerraad zei ze dat ze dat samen met haar collega-minister Mirjam Sterk "rustig moet gaan bekijken".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink snapt de frustratie van gemeenten als Hardenberg, waar asielzoekerscentra langer moeten openblijven. "We zijn in staat om het op te lossen, maar we hebben tijd nodig", zei de CDA-minister voorafgaand aan de ministerraad.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De brandstichting afgelopen nacht in een synagoge in Rotterdam "ruikt naar antisemitisme", vindt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid). Onderzoek moet nog uitwijzen wat er precies is gebeurd en wie daarvoor verantwoordelijk is. Maar dat er sprake is van antisemitisch geweld, "die gok durf ik wel te wagen", aldus de VVD-bewindsman bij inloop van de ministerraad.
1 dag geleden