Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil duidelijkheid over mogelijke misstanden Tata Steel

Kamer wil duidelijkheid over mogelijke misstanden Tata Steel

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet zich duidelijker uitspreekt over vermeende misstanden bij Tata Steel. Vanuit de kas van het staalbedrijf in IJmuiden zouden via schimmige constructies jaarlijks miljarden wegvloeien naar de Indiase moedermaatschappij, meldde het Noordhollands Dagblad afgelopen weekeinde op basis van eigen onderzoek.

Minister Eric Wiebes (Economische Zaken) moest tijdens het wekelijkse vragenuur naar de Kamer komen om zijn mening over de zaak te geven. De bewindsman nam het op voor Tata Steel, dat volgens hem de afgelopen jaren juist flink heeft geïnvesteerd in Nederland, en van plan is dat te blijven doen.

Op de aantijging dat het bedrijf de winst laag houdt om minder belasting te betalen, wilde Wiebes evenmin ingaan. "Ik kan de aangifte van Tata hier niet bespreken. Ten eerste omdat ik het niet weet, ten tweede omdat het niet mag." Hij zou het wel toejuichen als de onderneming zelf openheid verschaft. "Ik heb begrepen dat ze voornemens in die richting hebben."

Imago niet onterecht schaden

Wiebes nam afstand van termen als "supersprinkhaan", zoals GroenLinks-Kamerlid Tom van der Lee Tata noemde. "Als we geen harde aanwijzingen hebben dat er iets onoorbaars gebeurt, moeten we onze woorden zorgvuldig kiezen. Dat is ook een oproep die ik hier doe", aldus de bewindsman. Politici moeten erop letten dat ze het imago van een bedrijf niet onterecht schaden.

Van der Lee is niet te spreken over de reactie van Wiebes. "Erger dan een medewerker public affairs van Tata", oordeelde hij. PvdA'er William Moorlag maakt zich eveneens zorgen. "De woorden van de minister hebben een hoog niks- aan-de-handgehalte." Ook de coalitiepartijen D66 en CDA willen een steviger antwoord van het kabinet.

Zelf heeft Tata Steel afstand genomen van het onderzoek van het Noordhollands Dagblad. "De artikelen zijn grotendeels misleidend en onjuist", aldus topman Henrik Adam van de Europese tak van het staalconcern in een verklaring.

Meer uit Politiek

Jetten: Europeanen zijn in staat om continent zelf te verdedigen

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten lijkt niet onder de indruk van het dreigement van Donald Trump dat hij alle Amerikaanse troepen kan terugtrekken uit Europa, als de EU niet meewerkt aan zijn ambities om Groenland te controleren. "We hebben de laatste maanden laten zien dat we goed in staat zijn om dit continent zelf te verdedigen", reageerde de premier bij de NAVO-top in Ankara. "Maar natuurlijk, met de hulp van de Amerikanen", voegde hij daar wel aan toe.

17 uur geleden
Sjoerdsma: kabinet wil actief investeren in relatie met China

BEIJING (ANP) - Het kabinet wil "actief" investeren in de relatie tussen Nederland en China. Dat zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) op de eerste dag van zijn handelsmissie tijdens een ontmoeting met Wang Wentao, de Chinese minister van Handel. Maar de relatie moet ook eerlijker, maakte hij duidelijk.

1 dag geleden
Nederland gaat Stinger-luchtdoelraketten produceren met Duitsland

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat samen met Duitsland Stinger-luchtdoelraketten produceren, maakte defensieminister Dilan Yeşilgöz dinsdag bekend vanuit de NAVO-top in Ankara. Ze meldde daarbij niet om welke bedragen en aantallen het gaat. De aankondiging is onderdeel van een pakket defensieovereenkomsten die de VVD-bewindsvrouw ondertekende, waarvan een deel al bekend was.

1 dag geleden
Pahlavi kijkt terug op 'positief gesprek' in de Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Reza Pahlavi kijkt terug op een "positief gesprek" met Tweede Kamerleden. Dat de zoon van de laatste sjah van Iran hiervoor was uitgenodigd, leidde binnen en buiten de Tweede Kamer tot veel commotie. Hij werpt zich op als een prominente vertegenwoordiger van de oppositie, terwijl een deel van de oppositie en de Iraanse diaspora het daar niet mee eens is.

2 dagen geleden
Iraanse oppositieleden bij Tweede Kamer kritisch op zoon van sjah

DEN HAAG (ANP) - Tijdens een gesprek met Tweede Kamerleden waren verschillende vertegenwoordigers van de Iraanse oppositie en diaspora kritisch op Reza Pahlavi. De zoon van de laatste sjah van het land presenteert zich volgens hen ten onrechte als de vertegenwoordiger van de oppositie tegen het huidige regime in Iran. Zij spraken voordat Pahlavi zelf aan het woord kwam tijdens het besloten deel van het gesprek.

2 dagen geleden
Asielminister ontbiedt 10 gemeenten vanwege spreidingswet

DEN HAAG (ANP) - Tien gemeenten moeten zich op het ministerie van Asiel en Migratie melden, omdat ze niet voldoen aan hun wettelijke taak om voor voldoende opvangplekken te zorgen. Het gaat om Aalten, Achtkarspelen, Bergen (Limburg), Beverwijk, Gemert-Bakel, Overbetuwe, Sluis, Valkenswaard, Voerendaal en Westland.

2 dagen geleden
Minister Sjoerdsma naar China om handelsrelatie te versterken

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) begint dinsdag met zeventien Nederlandse bedrijven een drie dagen durende handelsmissie in China. Hij werd als Kamerlid vijf jaar geleden nog door Beijing op een sanctielijst geplaatst vanwege onder meer zijn kritiek op mensenrechtenschendingen in China.

2 dagen geleden