Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil deel arbeidsongeschiktheidsuitkeringen niet verlagen

Kamer wil deel arbeidsongeschiktheidsuitkeringen niet verlagen

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer voelt er weinig voor om bij de vereenvoudiging van het arbeidsongeschiktheidsstelsel de uitkeringen te verlagen voor mensen die niet meer aan het werk kunnen. Dat werd duidelijk tijdens een debat op dinsdagavond over de arbeidsongeschiktheidsregelingen. Minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken) had een voorstel gedaan om het aantal regelingen te verminderen. Consequentie daarvan kan zijn dat de uitkering voor duurzaam arbeidsongeschikten (IVA) omlaag gaat.

Mariƫtte Patijn (GroenLinks-PvdA) vindt dat NSC-bewindsman Van Hijum een uitruil oppert, die zij in het debat "cynisch en onbegrijpelijk" noemde. Ook de PVV is kritisch: "Het opheffen van het onderscheid tussen blijvende en tijdelijke arbeidsongeschiktheid op een manier dat de uitkering voor mensen die permanent zijn afgekeurd omlaaggaat, is enorm teleurstellend", zei Kamerlid Edgar Mulder. "Waarom is het nodig om die groep te laten betalen waar zij part noch deel aan hebben?", vroeg de PVV'er zich af.

SP'er Bart van Kent was fel in het debat. "Ik vraag het me eerlijk gezegd af hoe de minister het in zijn hoofd haalt", zei hij, wijzend op de onzekerheid rond arbeidsongeschiktheidsuitkeringen vanwege problemen bij uitvoerder UWV. Een eventuele verlaging van de IVA maakt volgens hem de zorgen bij die groep alleen maar groter. Hij hoopt dat het plan van tafel gaat, omdat een meerderheid zich uitsprak tegen verlaging.

Meer uit Politiek

Letschert en Vijlbrief worden minister voor D66 in nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.

5 uur geleden
Beoogd zorgminister Hermans: ingewikkelde opgave op nieuwe post

DEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.

9 uur geleden
Bart van den Brink wordt minister van Asiel en Migratie

DEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.

1 dag geleden
Palmen: toeslagenjongeren met schulden weten hulp niet te vinden

DEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.

1 dag geleden
Partijloze staatssecretaris Palmen vroeg om rugdekking in kabinet

DEN HAAG (ANP) - Sandra Palmen gaat verder als staatssecretaris van Toeslagen en wordt daarmee de enige partijloze bewindsvrouw van het nieuwe kabinet. Ze heeft de aanstaande premier Rob Jetten (D66) gevraagd of ze kan rekenen op rugdekking. Die stelde Palmen volgens haar gerust door te zeggen "dat dit kabinet zich gaat kenmerken door samenwerking en verbinding zoeken met alle partijen". Ze heeft "voor de zekerheid een nieuw koffiezetapparaat aangeschaft".

1 dag geleden
Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs namens D66

DEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.

1 dag geleden
VVD draagt bekende namen aan voor kabinetsposten

DEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.

1 dag geleden