Kamer wil debat over mishandeld pleegkind
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil een debat over het 10-jarige pleegkind uit Vlaardingen dat zwaargewond in het ziekenhuis ligt. Een Kamermeerderheid steunde dinsdag het verzoek daartoe van JA21-voorman Joost Eerdmans. Het debat wordt pas gehouden als de onderzoeken van de inspecties klaar zijn en daar een "grondige reactie" van het kabinet op is gekomen, zei Eerdmans.
De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) gaat onderzoek doen naar de zorg voor het meisje. De Inspectie Justitie en Veiligheid en de Onderwijsinspectie worden ook bij het onderzoek betrokken. De pleegouders van het meisje zijn vorige week door de politie opgepakt. Zij worden onder meer verdacht van poging tot doodslag, zware mishandeling en vrijheidsberoving. Het is niet bekend wanneer het onderzoeksrapport klaar is.
"Wij willen weten hoe dit heeft kunnen gebeuren, wie er verantwoordelijk voor is en of er op dit moment meer kinderen in gevaar zijn", zei Eerdmans. Hij wil dat de ministers van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en van Justitie en Veiligheid bij het debat aanwezig zijn.
NSC, CDA, VVD, BBB en SGP wilden (nog) geen debat. Onder meer NSC, BBB, CDA en SGP vinden het onverstandig om er nu al een openbaar debat over te voeren, terwijl het meisje nog zwaargewond in het ziekenhuis ligt. BBB en SGP willen bovendien, later, een breder debat over problemen in de jeugdzorg.
Meer uit Politiek
LA PAZ (ANP/AFP) - Met de installatie van de rechtse Rodrigo Paz als president, heeft Bolivia voor het eerst in bijna 20 jaar geen linksradicale president meer. Paz zei dat hij "voor God, familie en vaderland" de eed aflegde en dat Bolivia nu anders en open naar de wereld kijkt. "Nooit meer een geïsoleerd Bolivia, dat wordt geketend door falende ideologieën en dat de rug naar de wereld toekeert", zei Paz bij zijn aantreden.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Amsterdam heeft haar einduitslag voor de Tweede Kamerverkiezingen pas donderdagavond doorgegeven aan de Kiesraad. "Echt heel laat", zei de voorzitter van de raad, Wim Kuijken, vrijdag bij het vaststellen van de uitslag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Frank Rijkaart (Binnenlandse Zaken, BBB) heeft "niet zo'n moeite" met de X-berichten waarin Geert Wilders vorige week de suggestie wekte dat er gesjoemeld is met stemmen bij de Tweede Kamerverkiezingen, zonder bewijs te leveren. "Er worden wel vaker in het vuur van de strijd dat soort berichten de ether in geslingerd. Ik kan me dat ook wel indenken. Soms zit er ook wel een beetje emotie in, een primaire reactie", zei de demissionaire bewindsman voor de ministerraad.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In de vijf gemeenten waar kiezers als proef met een kleiner stembiljet hebben gestemd, zijn minder stemmen ongeldig verklaard dan bij het vorige experiment, bij de Europese verkiezingen vorig jaar. De Kiesraad noemt dat verheugend.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66 heeft de meeste stemmen gekregen bij de Tweede Kamerverkiezingen vorige week. De partij komt met 26 zetels in de Kamer. De PVV van Geert Wilders heeft evenveel zetels. Het verschil tussen de twee partijen is 29.668 stemmen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Haar relatief grote populariteit onder BBB-kiezers smaakt voor Mona Keijzer "een beetje bitterzoet". Dat heeft de demissionaire woonminister en vicepremier gezegd voor aanvang van de wekelijkse ministerraad. "Ik had natuurlijk liever gezien dat er nog veel meer mensen op BBB gestemd hadden."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Lidewij de Vos van Forum voor Democratie wil dat de Tweede Kamer eerst over grote thema's stemt, om vervolgens ministers te zoeken die die wensen gaan uitwerken. Dat idee legt De Vos ook voor aan verkenner Wouter Koolmees (D66), zei ze voordat ze met hem in gesprek ging.
2 dagen geleden