Kamer wil dat veel meer nieuwe woningen worden gebouwd
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er snel meer huizen worden gebouwd om het woningtekort tegen te gaan. Het kabinet moet een plan maken om op korte termijn het oorspronkelijke doel van 75.000 woningen per jaar te halen, staat in een aangenomen motie van VVD en CDA. De coalitiepartijen stellen daarin dat minister Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken) hierin de regie moet nemen.
De woningbouwproductie zal dit jaar naar verwachting op 60.000 uitkomen en volgend jaar dalen naar 50.000. Dat is flink minder dan de 75.000 nieuwbouwwoningen die als doel waren gesteld. De Kamer wil bovendien dat het aantal te bouwen woningen op middellange termijn verder omhoog moet naar 90.000 per jaar. Dat is volgens de Kamer nodig om het tekort in te kunnen lopen.
Ook nam de Kamer moties aan van coalitiepartijen waarin het kabinet wordt opgeroepen om in kaart te brengen waar grote locaties zijn waar veel woningen kunnen worden gebouwd en wat eventuele obstakels zijn die voor vertraging zorgen. Daarbij moet nadrukkelijk worden gekeken naar de locatie Rijnenburg bij Utrecht.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Kamerleden en staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid, VVD) zijn vol afschuw over de ongeregeldheden in het land tijdens de jaarwisseling, bleek dinsdagmiddag bij het wekelijkse vragenuur. Hulpverleners werden "geconfronteerd door sneue, zielige, kleine - voornamelijk - mannetjes", stelde Rutte.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Utrecht, de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) en de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) onderzoeken mogelijkheden om de omstreden islamitische prediker Mohamed Baajour uit Nederland te weren. Op 20 januari spreekt de Amerikaan in een Utrechtse moskee.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het beoogde minderheidskabinet van D66, VVD en CDA moet "niet te snel op steun van JA21 rekenen", zei partijleider Joost Eerdmans voorafgaand aan zijn gesprek met de drie partijleiders en informateur Rianne Letschert. "Ze kunnen wel op ons rekenen wat betreft een open mind. We kijken gewoon constructief naar voorstellen in de toekomst." En later verzekerde hij: "Er hoeft ook niemand een motie van wantrouwen te verwachten van JA21."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Mirjam Bikker gaat constructief naar plannen van een mogelijk minderheidskabinet kijken. Voorafgaand aan de stemmingen in de Tweede Kamer zei ze dinsdag dat haar partij elk plan apart wil beoordelen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jan Struijs ziet kansen voor zijn partij 50PLUS om "wat voor elkaar te krijgen" in een samenwerking met D66, VVD en CDA. Die drie partijen willen een minderheidskabinet gaan vormen en hebben daarbij steun van andere partijen nodig. Struijs staat daar welwillend tegenover. "Die twee zetels kunnen soms cruciaal zijn", zei hij na zijn gesprek met de andere drie partijleiders en informateur Rianne Letschert.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geert Wilders gaat deze week niet in gesprek met D66, VVD en CDA over eventuele steun voor een minderheidskabinet en weigert daarmee de uitnodiging van de informateur. Hij gaat "géén koffie drinken met Jetten, Yeşilgöz en Bontenbal", deelt hij mee. De PVV-voorman had al eerder gezegd dat hij niet van plan was steun te verlenen aan de plannen die D66 en CDA samen op papier hadden gezet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om het gewelddadige optreden tegen demonstranten door het streng-islamitische regime. Dat meldt de demissionaire bewindsman op X.
4 uur geleden