Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil dat minister toch stopt met sluiten politiebureaus

Kamer wil dat minister toch stopt met sluiten politiebureaus

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat minister David van Weel (Justitie en Veiligheid) alsnog "een pas op de plaats maakt" met de sluiting van politiebureaus. Een motie van de SP die daartoe oproept was al eerder aangenomen, maar de minister wil daar niet aan. Hij vindt dat er andere manieren zijn om de zichtbaarheid en bereikbaarheid van de politie overeind te houden, onder meer met de inzet van digitale middelen en nieuwe kleine locaties, zoals politieloketten op treinstations.

Coalitie- en oppositiepartijen gaan niet akkoord met de weigering en houden vast aan de uitvoering van hun verzoek, bleek donderdag tijdens een Kamerdebat. De afgelopen vijf jaar werd bijna een kwart van de politiebureaus in het land opgedoekt. De VVD vindt dat er niet nog meer politiebureaus mogen sluiten als er nog geen goede alternatieven zijn. Voor buitengebieden heeft het verdwijnen van politiebureaus ook effect op de aanrijtijd van de politie bij calamiteiten, benadrukte Ingrid Michon (VVD). Ook NSC en BBB houden er volop aan vast om de huidige volwaardige politiebureaus te behouden. PVV deed niet mee aan het debat.

Van Weel wijst erop dat het volgend jaar 10 miljoen euro meer kost om de bureaus open te houden die volgend jaar zouden moeten sluiten en dat die kosten daarna verder oplopen. Hij wil dat geld liever besteden aan de vergroting van "de slagkracht" van de politie, zoals meer agenten op straat. Als hij de motie uitvoert, leidt dat volgens hem tot grotere financiële problemen en minder inzetbare operationele capaciteit, terwijl er al een tekort is aan politiemensen.

Volgens de bewindsman zijn er lokaal goede afspraken gemaakt over welke bureaus kunnen sluiten. Door de komst van digitale mogelijkheden om bijvoorbeeld aangifte te doen, zijn agenten steeds minder gebonden aan een specifieke locatie. Ook wordt er onderzoek gedaan naar kleinere posten en zijn er initiatieven zoals op Utrecht CS waar een kleine politiepost zit waar mensen kunnen videobellen en waar een medewerker mensen wegwijs maakt. Hoewel dat geen agenten zijn, worden mensen wel geholpen, benadrukte Van Weel. Hij beloofde de Kamer zo snel mogelijk een brief te sturen waarin hij uitlegt hoe hij de zichtbaarheid en bereikbaarheid van de politie op peil kan houden.

Meer uit Politiek

Inwoners Moerdijk vragen perspectief en vergoeding van politiek

DEN HAAG (ANP) - Inwoners van Moerdijk willen duidelijkheid over het lot van hun dorp en hulp bij het leefbaar houden van het dorp. Ook pleiten ze voor een vergoeding voor mensen die noodgedwongen moeten verhuizen. Die boodschap geven vier inwoners van het Brabantse dorp tijdens een gesprek in de Tweede Kamer.

57 minuten geleden
Oppositie wil openingen van kabinet zien bij zorgbezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - De oppositie wil dat het kabinet snel laat zien bereid te zijn de coalitieplannen voor de zorg aan te passen. Nog voor minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport, VVD) een vraag had kunnen beantwoorden tijdens het debat over de zorgbegroting, vroegen meerdere partijen al of ze openstaat voor ideeën.

1 uur geleden
Eerdmans wil 'gasnoodknop' in wet vastleggen

DEN HAAG (ANP) - JA21 wil in de wet vastleggen dat de gasvoorraad uit het Groningenveld als "strategische reserve" achter de hand wordt gehouden, en er dus in bepaalde situaties weer naar geboord kan worden. Volgens partijleider Joost Eerdmans drukken de sterk stijgende energieprijzen "ons met de neus op de feiten". Hij pleit al langer voor het openhouden van het Groningenveld voor noodgevallen.

4 uur geleden
Kamer maakt geld vrij voor defibrillators in arme wijken

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer maakt extra geld vrij voor defibrillators in arme wijken. Een amendement van GroenLinks-PvdA en ChristenUnie om dit te regelen, kan rekenen op steun van de coalitie, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL Nieuws. Het gaat in eerste instantie om 500.000 euro, en later mogelijk nog eens 1 miljoen.

16 uur geleden
Palmen ontkent dat toeslagenouders stukken bewust niet kregen

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft niet bewust documenten over toeslagenouders achtergehouden. Dat zei Sandra Palmen, de partijloze staatssecretaris die over het herstel van de toeslagenaffaire gaat, in een debat met de Tweede Kamer. "Wij houden ons aan de wet. Wij zijn maximaal transparant en leveren wat nodig is."

17 uur geleden
Provincie Groningen houdt kabinet aan sluiting Groningen-gasveld

GRONINGEN (ANP) - Het Groningen-gasveld is en blijft gesloten, ook nu de gasprijzen flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die boodschap heeft de provincie Groningen woensdag gegeven, nadat her en der werd gesuggereerd om toch weer gas te halen uit het Groningenveld. De provincie houdt het kabinet aan de sluiting die in 2024 is vastgelegd, zei gedeputeerde Susan Top na vragen van D66 over de gevolgen van de geopolitieke ontwikkelingen.

17 uur geleden
Berendsen ontbiedt ambassadeur Iran om drone- en raketaanvallen

DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen heeft de Iraanse ambassadeur ontboden vanwege de aanvallen met drones en raketten die het land heeft uitgevoerd op omliggende landen. Dat schrijft de CDA-minister op X. Berendsen noemt daarbij specifiek Cyprus en Turkije.

18 uur geleden