Kamer wil dat kroegen WK-wedstrijden gratis kunnen vertonen
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil niet dat de NOS horecaondernemers geld vraagt om wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK voetbal op schermen te vertonen. Zolang er niet meer dan 5000 mensen bij zijn, zou dat gratis moeten zijn, vindt een ruime meerderheid.
De NOS brengt hoge tarieven in rekening aan bijvoorbeeld ondernemers, verenigingen en zorginstellingen die wedstrijden voor een groter publiek willen vertonen. VVD-Kamerlid Arend Kisteman vindt dat niet passen bij een publieke omroep die al met belastinggeld is gefinancierd.
Kisteman vraagt het kabinet de NOS daarop aan te spreken en ervoor te zorgen dat het uitzenden van dergelijke grote sportevenementen gratis wordt. Dat moet geregeld zijn voor het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, dat over twee weken begint. Vrijwel alle partijen in de Kamer steunen die oproep.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Niemand wilde een avondklok instellen om de coronapandemie te bestrijden, maar door een gebrek aan alternatieven kwam die er toch. Dat zei toenmalig minister Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken, D66) woensdagochtend bij haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. Aanvankelijk verzette ze zich tegen de maatregel, maar gaandeweg raakte ze ervan overtuigd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij alle coronamaatregelen werd vooraf een inschatting gemaakt van wat het voor de grondrechten van mensen betekende, zei voormalig minister van Binnenlandse Zaken Kajsa Ollongren woensdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Volgens de oud-vicepremier deed haar ministerie de eerste weging en werd het daarna in het kabinet besproken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 750 jongeren zaten in mei in een vorm van jeugdzorg waarbij ze het grootste deel van de dag exclusief met één begeleider of meer zijn. Minister Mirjam Sterk (Jeugd, CDA) is "geschrokken" van dat aantal, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Zembla schatte eerder dat het in drie jaar tijd om minimaal 400 kinderen in zo'n "een-op-eenplaatsing" ging. Over de kwaliteit van deze zorg bestaan ernstige twijfels.
16 uur geledenWICKLOW (ANP) - Ook Nederlandse inlichtingendiensten zien "het patroon" waaruit Duitsland opmaakt dat Rusland achter een droneaanval op het vliegveld van Leipzig zit, zegt buitenlandminister Tom Berendsen. Het is volgens hem "glashelder dat deze acties onaanvaardbaar zijn".
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de kinderopvangtoeslag volgend jaar minder laten stijgen dan het oorspronkelijk van plan was. Ouders krijgen nog altijd een groter deel van hun kosten vergoed dan dit jaar, maar het verschil is wel minder groot. Dat bevestigen Haagse bronnen na een bericht van RTL Nieuws.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Nederland mag van de rechtbank Den Haag nog altijd geen asielzoekers terugsturen naar Italië. Ook niet nu het Europese Asiel- en Migratiepact van kracht is. Dat komt naar voren uit een uitspraak die gedaan is in de asielzaak van een Russische man.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) gaat met buurlanden onderhandelen over de aantallen wolven die elk land herbergt. Als de Europese Commissie de wolven in meerdere landen als één populatie ziet, zijn er minder in Nederland nodig, verwacht hij.
19 uur geleden