Kamer wil dat kabinet uitleveringsverdrag Hongkong heroverweegt
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt dat Nederland het uitleveringsverdrag met Hongkong dringend moet heroverwegen. Dat is volgens een meerderheid nodig na de invoering door China van de nieuwe omstreden veiligheidswet in Hongkong.
VVD'er Sven Koopmans heeft het kabinet inmiddels gevraagd nog eens naar het uitleveringsverdrag te kijken. Hij krijgt steun van de drie andere coalitiepartijen. "Goed plan", reageert Joël Voordewind van de ChristenUnie.
"De nieuwe Chinese veiligheidswet verandert de situatie drastisch. Een enorme verslechtering in de rechtsstaat en op het gebied van mensenrechten in Hongkong", laat Sjoerd Sjoerdsma van D66 weten.
Afpakken
Sommige partijen zoals GroenLinks willen verder gaan. Het kabinet zou bijvoorbeeld moeten nadenken over het afpakken van handelsvoordelen van China vanwege mensenrechtenschendingen. Door de veiligheidswet worden veel vormen van kritiek op de Chinese overheid strafbaar.
Canada kondigde vorige week aan dat het uitleveringsverdrag met Hongkong wordt opgeschort. Ook de export van gevoelige goederen naar Hongkong is met onmiddellijke ingang door de Canadezen stopgezet.
Meer uit Binnenland
WAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
12 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
15 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
18 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
22 uur geleden