Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil dat kabinet uitleveringsverdrag Hongkong heroverweegt

Kamer wil dat kabinet uitleveringsverdrag Hongkong heroverweegt

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt dat Nederland het uitleveringsverdrag met Hongkong dringend moet heroverwegen. Dat is volgens een meerderheid nodig na de invoering door China van de nieuwe omstreden veiligheidswet in Hongkong.

VVD'er Sven Koopmans heeft het kabinet inmiddels gevraagd nog eens naar het uitleveringsverdrag te kijken. Hij krijgt steun van de drie andere coalitiepartijen. "Goed plan", reageert Joël Voordewind van de ChristenUnie.

"De nieuwe Chinese veiligheidswet verandert de situatie drastisch. Een enorme verslechtering in de rechtsstaat en op het gebied van mensenrechten in Hongkong", laat Sjoerd Sjoerdsma van D66 weten.

Afpakken

Sommige partijen zoals GroenLinks willen verder gaan. Het kabinet zou bijvoorbeeld moeten nadenken over het afpakken van handelsvoordelen van China vanwege mensenrechtenschendingen. Door de veiligheidswet worden veel vormen van kritiek op de Chinese overheid strafbaar.

Canada kondigde vorige week aan dat het uitleveringsverdrag met Hongkong wordt opgeschort. Ook de export van gevoelige goederen naar Hongkong is met onmiddellijke ingang door de Canadezen stopgezet.

Meer uit Binnenland

Premier Curaçao: regering was niet betrokken bij reis van Machado

WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.

7 uur geleden
Steun in Brabantse Staten voor nieuwe stikstofkoers provincie

DEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.

11 uur geleden
Aanhoudingen om bedreigen boer die in nieuws kwam door misstanden

MOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.

11 uur geleden
Drenthe wil ook een wolf zenderen en afschrikken met paintballs

ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.

12 uur geleden
Man opgepakt voor zedenmisdrijven in Rotterdamse massagesalon

ROTTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Schiedam is zaterdag opgepakt omdat hij ervan verdacht wordt mensen te hebben verkracht en aangerand in een Rotterdamse massagesalon. Dat meldt de politie vrijdag.

13 uur geleden
Zonder ingreep loopt wachttijd arbeidsongeschikten op tot 3 jaar

DEN HAAG (ANP) - Als het stelsel voor arbeidsongeschiktheid niet drastisch wordt aangepakt, loopt de wachttijd voor een beoordeling op tot drie jaar in 2030. Daarvoor waarschuwen ambtenaren van verschillende ministeries in een gezamenlijk beleidsadvies. In dat geval zouden bijna 200.000 mensen wachten op een definitieve uitkering.

15 uur geleden
OM: verdachte dodelijke steekpartij 2003 moet vrijuit gaan

ROTTERDAM (ANP) - De 52-jarige Sofian A., verdacht van het doodsteken van de 33-jarige Lassaad Chourou in een woning aan de Duivenvoordestraat in de Rotterdamse wijk Middelland, is daarvoor niet strafbaar, vindt het Openbaar Ministerie. Volgens de officier van justitie is aannemelijk dat A. heeft gestoken om zichzelf te verdedigen. De steekpartij vond ruim 22 jaar geleden plaats.

16 uur geleden