Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil dat kabinet uitleveringsverdrag Hongkong heroverweegt

Kamer wil dat kabinet uitleveringsverdrag Hongkong heroverweegt

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt dat Nederland het uitleveringsverdrag met Hongkong dringend moet heroverwegen. Dat is volgens een meerderheid nodig na de invoering door China van de nieuwe omstreden veiligheidswet in Hongkong.

VVD'er Sven Koopmans heeft het kabinet inmiddels gevraagd nog eens naar het uitleveringsverdrag te kijken. Hij krijgt steun van de drie andere coalitiepartijen. "Goed plan", reageert Joël Voordewind van de ChristenUnie.

"De nieuwe Chinese veiligheidswet verandert de situatie drastisch. Een enorme verslechtering in de rechtsstaat en op het gebied van mensenrechten in Hongkong", laat Sjoerd Sjoerdsma van D66 weten.

Afpakken

Sommige partijen zoals GroenLinks willen verder gaan. Het kabinet zou bijvoorbeeld moeten nadenken over het afpakken van handelsvoordelen van China vanwege mensenrechtenschendingen. Door de veiligheidswet worden veel vormen van kritiek op de Chinese overheid strafbaar.

Canada kondigde vorige week aan dat het uitleveringsverdrag met Hongkong wordt opgeschort. Ook de export van gevoelige goederen naar Hongkong is met onmiddellijke ingang door de Canadezen stopgezet.

Meer uit Binnenland

Vliegtuig met opvarenden Hondius landt op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.

1 uur geleden
Spanje: eind zondag zijn ruim 90 opvarenden Hondius geëvacueerd

TENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.

1 uur geleden
Franse evacué Hondius vertoont symptomen hantavirus

PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".

3 uur geleden
Kabinet bedankt Spanje voor hulp bij repatriëring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.

3 uur geleden
Nederland stuurt tweede vliegtuig naar Tenerife voor ophalen crew

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

4 uur geleden
Nederlandse repatriëringsvlucht stijgt op vanaf Tenerife

GRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.

4 uur geleden
Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

5 uur geleden