Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil dat kabinet particuliere bijles op school ontmoedigt

Kamer wil dat kabinet particuliere bijles op school ontmoedigt

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet scholen ontmoedigen particuliere bijlesinstituten in te schakelen en juist aanmoedigen zelf gratis bijles te geven. En scholen moeten al helemaal geen reclame meer maken voor particuliere bijles, vindt de Tweede Kamer.

De Kamer kijkt al langer met argusogen naar de opmars van het zogeheten schaduwonderwijs, omdat ouders met een kleine beurs dat niet voor hun kinderen zouden kunnen betalen. Daardoor zouden kinderen uit welgestelde gezinnen beter onderwijs krijgen dan armere medeleerlingen.

Scholen moeten als een leerling dat nodig heeft zelf aanvullend onderwijs voor hun rekening nemen, vindt de Kamer in navolging van GroenLinks en SP. "Goed onderwijs is geen gunst naar kinderen van rijke ouders, maar een recht voor iedereen", stelt SP'er Peter Kwint.

Het kabinet moet verder met scholen afspreken dat ze niet langer reclame maken voor bijlesinstituten in bijvoorbeeld nieuwsbrieven en op open dagen. Dat helpt niet alleen om de kansen voor alle kinderen gelijk te houden, zegt GroenLinks-Kamerlid Lisa Westerveld, maar remt ook de druk op ouders en kinderen om te presteren.

Meer uit Politiek

Minister steekt 6 miljoen euro in opknapbeurt drie winkelgebieden

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) investeert 6 miljoen euro in opknapbeurten van winkelgebieden in de gemeenten Groningen, Land van Cuijk en Zwolle, meldt hij in een Kamerbrief. Door een gebrek aan geld zijn de subsidieaanvragen voor deze projecten eerder afgewezen. Maar nu krijgen deze groen licht omdat het budget is opgehoogd.

13 minuten geleden
GroenLinks-PvdA en CDA willen ook regionale zenders op NPO Start

DEN HAAG (ANP) - Het moet mogelijk worden om de 13 regionale publieke zenders te bekijken op NPO Start, vinden GroenLinks-PvdA en CDA. De partijen pleiten ervoor om de Mediawet aan te passen, zodat mensen de regionale zenders live kunnen bekijken op de streamingdienst van de publieke omroep en gemiste programma's kunnen terugkijken.

2 uur geleden
Jetten en Bontenbal praten maandag verder over informatiedocument

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelaars van D66 en CDA praten maandag onder leiding van informateur Sybrand Buma verder over de formatie. De twee partijen hebben nog ruim een week om samen een document op te stellen dat kan dienen als basis voor de rest van de kabinetsformatie. Op 9 december moet het af zijn, wat volgens de partijen zeker gaat lukken.

17 uur geleden
Dijksma: landelijke politiek 'halfhartig' richting lokale bestuur

AMSTERDAM (ANP) - Sharon Dijksma verwijt de landelijke politiek "halfhartigheid" in de houding naar het lokale bestuur. De voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) reageerde bij Buitenhof op de advertentie in De Limburger waarin lokale bestuurders protesteren tegen intimidatie.

21 uur geleden
Rijkaart houdt overal rekening mee bij acties VS rond Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Frank Rijkaart van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties "houdt overal rekening mee" bij de acties van de Verenigde Staten rond Venezuela. In WNL Op Zondag zei de BBB-bewindsman dat we "niet kunnen denken dat het lekker rustig is voor de eilanden". Hij bedoelt daarmee Aruba, Bonaire en CuraƧao die niet ver van Venezuela liggen.

23 uur geleden
Overstap senator Griffioen naar D66 doet Van der Plas pijn

APELDOORN (ANP) - De overstap van Eerste Kamerlid Arie Griffioen van BBB naar D66 doet BBB-partijleider Caroline van der Plas pijn. Na afloop van een algemene ledenvergadering in Apeldoorn zei Van der Plas dat ze het moeilijk te begrijpen vindt dat Griffioen overstapt naar D66, een partij die volgens Van der Plas recht tegenover BBB staat.

1 dag geleden
BBB doet in 29 gemeenten mee aan gemeenteraadsverkiezingen

APELDOORN (ANP) - De BBB doet in 29 gemeenten mee aan de gemeenteraadsverkiezingen volgend jaar. De opvallendste gemeente waar de partij meedoet is Amsterdam. In Friesland doen met acht gemeenten de meeste mee.

1 dag geleden