Kamer wil dat Hermans nu al naar afbouw fossiele regelingen kijkt
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat klimaatminister Sophie Hermans komend voorjaar ook met "concrete voorstellen" komt om regelingen die de fossiele industrie bevoordelen af te bouwen. Zij heeft al aangekondigd dan met een aanvullend pakket klimaatmaatregelen te komen, en daar moet zij die voorstellen bij betrekken. Een nipte meerderheid is dat eens met oppositiepartij GroenLinks-PvdA.
Het klimaatvraagstuk vormt een mogelijk struikelblok voor het rechtse kabinet van PVV, VVD, NSC en BBB. Zij hebben afgesproken dat de bestaande klimaatdoelen gehaald moeten worden, maar met name de PVV staat niet te springen bij de extra maatregelen die daar volgens een recente doorrekening van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) voor nodig zijn.
In het coalitieakkoord is ook afgesproken dat fossiele subsidies en belastingkortingen worden afgebouwd, maar ook dat dit in Europees verband moet gebeuren. Dat weerhield NSC er niet van voor de oproep van GroenLinks-PvdA te stemmen. Die haalde daardoor net aan een meerderheid. PVV, VVD en BBB stemden tegen.
Meer uit Binnenland
OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
2 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
11 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
13 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
23 uur geleden