Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil dat Hermans nu al naar afbouw fossiele regelingen kijkt

Kamer wil dat Hermans nu al naar afbouw fossiele regelingen kijkt

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat klimaatminister Sophie Hermans komend voorjaar ook met "concrete voorstellen" komt om regelingen die de fossiele industrie bevoordelen af te bouwen. Zij heeft al aangekondigd dan met een aanvullend pakket klimaatmaatregelen te komen, en daar moet zij die voorstellen bij betrekken. Een nipte meerderheid is dat eens met oppositiepartij GroenLinks-PvdA.

Het klimaatvraagstuk vormt een mogelijk struikelblok voor het rechtse kabinet van PVV, VVD, NSC en BBB. Zij hebben afgesproken dat de bestaande klimaatdoelen gehaald moeten worden, maar met name de PVV staat niet te springen bij de extra maatregelen die daar volgens een recente doorrekening van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) voor nodig zijn.

In het coalitieakkoord is ook afgesproken dat fossiele subsidies en belastingkortingen worden afgebouwd, maar ook dat dit in Europees verband moet gebeuren. Dat weerhield NSC er niet van voor de oproep van GroenLinks-PvdA te stemmen. Die haalde daardoor net aan een meerderheid. PVV, VVD en BBB stemden tegen.

Meer uit Binnenland

Protest bij GelreDome tegen komst rapper Ye

ARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem is een protest tegen de komst van rapper Ye. De Amerikaanse artiest treedt zaterdagavond op in het stadion. In een speciaal ingericht demonstratievak ter hoogte van ingang Noord worden banners getoond met onder meer waarschuwingen.

33 minuten geleden
Geen noodpaspoorten afgegeven door storing

DEN HAAG (ANP) - Mensen die op reis gaan, kunnen zaterdag geen noodpaspoort krijgen. De Koninklijke Marechaussee kan die niet verstrekken door een landelijke storing. Het is niet bekend wat de oorzaak van de storing is en hoelang het duurt om die te verhelpen.

1 uur geleden
Politie Amsterdam ziet meer geweld van mensen zonder perspectief

AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.

5 uur geleden
Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

9 uur geleden
Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

11 uur geleden
Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

14 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

16 uur geleden