Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil dat banden worden aangehaald met Taiwan

Kamer wil dat banden worden aangehaald met Taiwan

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet de banden met Taiwan "op elke mogelijke wijze" gaat versterken. Een motie met die oproep van D66 en SGP kreeg dinsdag een ruime meerderheid. Nederland onderhoudt geen diplomatieke relaties met Taiwan.

De laatste jaren is de Kamer steeds kritischer geworden over China dat Taiwan als een afvallige provincie beschouwt. En de laatste jaren groeit de steun in de volksvertegenwoordiging voor Taiwan. Zeker sinds de Chinese dreiging richting Taiwan is toegenomen.

De Chinese behandeling van de moslimminderheid in Xinjiang leidde tot woede in de Kamer. Die nam vorig jaar een motie aan waarin wordt verklaard dat China volkerenmoord op de Oeigoerse moslimminderheid in Xinjiang pleegt. Het kabinet wil nog niet van volkerenmoord spreken.

Afhankelijkheid China

Het kabinet moet ook in de EU proberen de banden aan te halen met Taiwan, vindt de Kamer. Daarover wordt in de EU nog wel verschillend gedacht. Wel wil de Europese Commissie minder afhankelijk worden van China. Dat moet gebeuren door meer zaken in de EU te produceren of alternatieve leveranciers te vinden.

Regeringspartij D66 wil ook dat China alvast hoort welke strafmaatregelen volgen mocht het land Taiwan aanvallen. Het kabinet wil niet zo ver gaan. D66 staat ook open voor training en kennisuitwisseling met het leger van Taiwan, zei D66'er Sjoerd Sjoerdsma vorige week in de Kamer.

Meer uit Politiek

Minister Heinen blijft hopen op 'brede steun' voor begroting

DEN HAAG (ANP) - Financiënminister Eelco Heinen (VVD) blijft hoop houden "breed draagvlak" te krijgen in het parlement voor zijn begroting. Kort daarvoor zeiden de partijen PRO en JA21, waar de minderheidscoalitie naar kijkt voor steun, het niet voor zich te zien om gezamenlijk de begroting te steunen. Daarvoor zijn de verschillen tussen het linkse PRO en het rechtse JA21 te groot, denken zij. Heinen moet van hen dan ook kiezen.

1 dag geleden
Tielen verwacht op niet al te lange termijn inspectie FVD-school

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs en Emancipatie, VVD) verwacht dat de onderwijsinspectie "op niet al te lange termijn" gaat kijken bij de FVD-basisschool die maandag openging in Almere. Ze legde bij een persbijeenkomst op het Catshuis uit dat de inspectie bij nieuwe scholen altijd in het eerste schooljaar langskomt, maar in het geval van de Renaissanceschool kan de bewindsvrouw zich voorstellen dat "de inspectie niet wacht tot mei, om het maar zo te zeggen".

1 dag geleden
JA21 heeft twijfels over 'brede steun' met PRO voor begroting

DEN HAAG (ANP) - JA21 heeft "twijfels" bij de wens van het kabinet voor brede steun voor de begroting. De linkse partij PRO zou dan ook steun leveren, maar JA21-Kamerlid Michiel Hoogeveen ziet dat niet voor zich. "Wij denken dat er op een gegeven moment echt wel duidelijke verschillen zichtbaar worden tussen JA21 en PRO", zei hij dinsdag na afloop van een gesprek met financiënminister Eelco Heinen.

1 dag geleden
Oppositiepartijen in gesprek met Heinen over begroting

DEN HAAG (ANP) - Meerdere oppositiepartijen spreken dinsdag met minister Eelco Heinen van Financiën, meldt het ministerie. SGP en JA21 zijn in de ochtend aangeschoven bij de VVD-minister, terwijl PRO in de middag met Heinen in gesprek gaat.

1 dag geleden
Klaver na gesprek met kabinet: verschillen zijn nog levensgroot

DEN HAAG (ANP) - De verschillen tussen wat het kabinet en PRO willen met de begroting van komend jaar zijn nog steeds "levensgroot". Dat benadrukte PRO-leider Jesse Klaver meermaals na afloop van het eerste gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

2 dagen geleden
Klaver vreest 'heel ingewikkelde' begrotingsonderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver denkt dat de begrotingsonderhandelingen tussen zijn partij en het kabinet "heel ingewikkeld" zullen worden. Hij wil dat de beoogde bezuinigingen op de sociale zekerheid van tafel gaan, maar ziet ook dat bijvoorbeeld de VVD daar heel anders in staat. "Maar dit is onze inzet", zei hij voorafgaand aan zijn gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

2 dagen geleden
Jetten snapt cynisme van Groningers die wachten op schadeherstel

APPINGEDAM (ANP) - Dat inwoners van het aardbevingsgebied in Groningen cynisch worden van het jarenlange wachten op herstel van hun huizen, begrijpt premier Rob Jetten wel. Dat zei hij tijdens een werkbezoek aan Zeerijp en Appingedam. "En dit ene bezoekje gaat ook niet het verschil maken."

2 dagen geleden