Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil dat afgewezen leraren alsnog een beurs krijgen

Kamer wil dat afgewezen leraren alsnog een beurs krijgen

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat minister Arie Slob (Onderwijs) gaat zorgen dat 2400 docenten dit jaar alsnog een lerarenbeurs krijgen. De pot met geld voor de beurzen bleek dit jaar veel te klein.

Met de beurs kunnen leraren zich verder ontwikkelen. Veel van de afgewezen leraren hadden al verlof genomen of vervanging geregeld om te kunnen studeren. Daarom moet Slob ze toch nog een beurs geven, vindt de Kamer.

De bewindsman moet nu voor 1 oktober met voorstellen komen hoe hij de docenten alsnog een beurs wil geven. Hij moet als het aan de Kamer ligt desnoods geld bestemd voor komende jaren ervoor gebruiken.

In voorgaande jaren was er steeds voldoende geld om alle leraren een beurs te geven. Er bleef zelfs geld over. Minister Slob zei eerder dat hij geen geld meer heeft om de afgewezen leraren nog een beurs te geven.

Meer uit Binnenland

Koning benadrukt belang van intensievere band met Duitsland

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander vindt dat Nederland en Duitsland hun vriendschap moeten intensiveren om samen sterker te staan in een tijd van internationale onzekerheid. Dat zei hij dinsdag in een persverklaring aan het begin van het staatsbezoek van de Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier aan Nederland.

5 minuten geleden
Verwerking cocaïne binnen EU vindt vooral in Nederland plaats

BRUSSEL (ANP) - De illegale verwerking van cocaïne vindt binnen de EU vooral in Nederland plaats. Dat concludeert het Drugsagentschap van de Europese Unie (EUDA) in zijn jaarlijkse rapport, gebaseerd op cijfers van 2024. Van de 42 ontmantelde locaties waar cocaïne werd verwerkt, stonden er 24 in Nederland, aldus het agentschap.

1 uur geleden
Den Bosch wil af van mensenmassa's op donderdag voor carnaval

DEN BOSCH (ANP) - Het gemeentebestuur van Den Bosch wil af van grote mensenmassa's op de donderdag voor carnaval. Daarom stelt het college van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad voor die dag geen carnavalsevenementen meer toe te staan. Horecazaken die drank verkopen, mogen volgens het voorstel pas om 18.00 uur open. Kroegen en restaurants die geen carnavalsactiviteiten organiseren, kunnen "eenvoudig een ontheffing aanvragen".

1 uur geleden
Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi heeft nieuwe advocaten

AMSTERDAM (ANP) - Ridouan Taghi (48) heeft twee nieuwe advocaten. Dat heeft het gerechtshof Amsterdam dinsdag laten weten. Het gaat om Ronald van der Horst en Anique Slijters. Het was al bekend dat zij bereid waren om Taghi te gaan bijstaan. De hoofdverdachte in het Marengo-proces zit al meer dan een jaar zonder advocaten, sinds de aanhouding van zijn raadsman Vito Shukrula.

2 uur geleden
Voedselverspilling Nederlanders nog verder gedaald

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders verspillen steeds minder voedsel, meldt het Voedingscentrum. Vorig jaar werd gemiddeld 25,5 kilo vast voedsel per persoon weggegooid. Bij de vorige meting in 2022 was dat nog 33,4 kilo. Sinds 2010 brengt het Voedingscentrum iedere drie jaar de voedselverspilling van mensen thuis in kaart.

2 uur geleden
Cultuursector komt met beraad voor eigen klimaataanpak

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse culturele en creatieve sector gaat een gezamenlijke klimaataanpak ontwikkelen. Dat gebeurt met ideeën en bijdragen uit de eigen gelederen. Het zogeheten Cultuurberaad Klimaat gaat komend najaar van start.

5 uur geleden
Natuurorganisaties waarschuwen voor achteruitgang zoetwaternatuur

ZEIST (ANP) - Het herstel van de Nederlandse zoetwaternatuur hapert. Milieubeleid wierp jarenlang zijn vruchten af, maar op meerdere terreinen is de stijgende lijn gestopt of gaat het zelfs weer de verkeerde kant op. "Het biodiversiteitsherstel in beken en rivieren is omgeslagen in achteruitgang", waarschuwen het Wereld Natuur Fonds (WWF-NL), SoortenNL en Sovon in een dinsdag verschenen editie van het Living Planet Report.

12 uur geleden