Kamer wil daden van Slob tegen antihomoverklaring
DEN HAAG (ANP) - Meerdere partijen willen vooral daden zien van onderwijsminister Arie Slob, die mogelijk de wet wil aanpassen zodat scholen niet langer een antihomoverklaring van ouders kunnen eisen. De minister kwam maandag onder vuur nadat hij geen afstand nam van reformatorische scholen die leerlingen zonder zo'n ondertekende verklaring weigeren.
"Heel goed. Meteen aan de slag met mijn voorstel dan om deze verklaringen te schrappen", zegt SP-er Peter Kwint. Hij kwam maandag met een motie om "met spoed een einde te maken aan dit soort verklaringen". Een meerderheid van de Tweede Kamer steunt deze motie, waar volgende week over gestemd wordt.
Slob gaf maandag aan deze motie niet uit te kunnen voeren omdat scholen een grondrecht hebben hier om te vragen. Dinsdag zei hij toch te kijken of er ruimte voor een verbod is, hoewel hij eerst de verklaringen die de scholen eisen verder wil onderzoeken.
Niet overtuigd
D66-Kamerlid Paul van Meenen zegt op Twitter dat hij "nog niet overtuigd" is door de woorden van de minister. "Identiteitsverklaring zorgt voor onveiligheid. Dat is geen vraag maar een feit."
SGP-voorman Kees van der Staaij zegt dat scholieren "een veilige school verdienen". Maar scholen moeten ook "de vrijheid hebben om de klassiek-christelijke opvattingen over huwelijk en seksualiteit te vertolken. Dit moeten we niet tegen elkaar uitspelen, maar bij elkaar houden", zegt de streng christelijke partijleider.
Veilige plek
GroenLinks vindt het goed dat de regering haar standpunt wijzigt. "Maar dat moet meer zijn dan alleen mooie woorden", vindt Lisa Westerveld. "De school moet een veilige plek zijn voor iedere leerling. Dus we zien graag wat er nu concreet gaat gebeuren."
Volgens de VVD roepen de uitspraken van Slob veel vragen op. Rudmer Heerema wil weten of en hoe Slob bereid is in te grijpen als scholen toch dergelijke verklaringen vragen. "Staan we nu pal voor veiligheid of niet? Stoppen we nu met die onzinnige antihomo-verklaring of niet?"
Verboden
Het CDA vindt het goed als de anti-homoverklaringen die de reformatorische scholen vragen, verboden worden. "Het gaat hier immers om de identiteit van jongeren", zegt Michel Rog. Een verder verbod op alle identiteitsverklaringen ziet de partij niet zitten. Volgens het CDA mogen scholen vragen dat leerlingen en ouders een bepaalde identiteit onderschrijven. "Maar dit specifieke geval, daar zijn wij tegen."
Een eerdere motie van de SP, die opriep tot concrete maatregelen tegen scholen die niet genoeg aandacht besteden aan seksuele diversiteit, werd dinsdag al wel aangenomen. "Slob kan gelijk aan de bak", aldus indiener Jasper van Dijk.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De demonstranten die langs de A12 bij Houten zaten, zijn door de politie weggehaald. Het ging om demonstranten van Extinction Rebellion (XR) en Utrecht for Palestine (U4P) die probeerden de snelweg te blokkeren. Ze zijn na eerdere waarschuwingen van de politie in een arrestantenbus weggevoerd, zo constateerde een verslaggever van het ANP.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Klimaatdemonstranten van Extinction Rebellion (XR) proberen zaterdag de A12 te betreden. Dat ziet een ANP-verslaggever. Ter hoogte van Laagraven hebben enkele demonstranten rond 12.45 uur een poging gedaan. Ze voeren actie tegen subsidies voor fossiele brandstoffen. Ook Utrecht for Palestine (U4P) doet mee.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De politie is van mening dat het gebruik van geweld tegen een zwangere vrouw door een agent in een asielzoekerscentrum in Zeist "direct noodzakelijk" was. Dat deelt de politie zaterdagochtend in een schriftelijke verklaring nadat de NOS vragen had gesteld over de kwestie. In de verklaring stelt de politie dat "iedere geweldsinzet via een zorgvuldig proces wordt getoetst".
6 uur geledenSNEEK (ANP) - Bij een brand in een flat aan de Oude Koemarkt in Sneek zaterdagochtend is een 61-jarige vrouw om het leven gekomen, meldt de politie. De brand brak rond 05.00 uur uit op de vierde verdieping van het pand in de binnenstad.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Deze zomer gaat 52 procent van de Nederlanders op vakantie. Dat meldt de ANWB op basis van onderzoek onder ruim 4000 Nederlanders. Twee jaar geleden ging nog 73 procent op reis in juli en augustus, vorig jaar 57 procent. "Er gaan deze zomer nog altijd meer dan 7 miljoen Nederlanders op reis, maar we zien dat de zomervakantie voor het eerst geen vanzelfsprekendheid meer is", aldus een woordvoerder van de ANWB.
7 uur geledenAMBT DELDEN (ANP) - In het Overijsselse Ambt Delden is vrijdagavond een fietser zwaargewond geraakt bij een aanrijding. Het ongeluk tussen de fietser en een auto gebeurde rond 23.15 uur op de N740, meldt de politie Oost-Nederland. De fietser is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De drones die eind vorig jaar werden gespot boven de vliegbases Volkel, Gilze-Rijen en Eindhoven, zijn zeer waarschijnlijk opgelaten en bestuurd vanaf schepen uit de Russische schaduwvloot. Die voeren op dat moment op de Noordzee. Dat betogen onderzoekers van het International Institute for Strategic Studies in een rapport, waar Omroep Brabant vrijdagavond over schrijft.
15 uur geleden