Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil controles aan Hongaarse grens om toelating Russen

Kamer wil controles aan Hongaarse grens om toelating Russen

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet controles aan de Hongaarse grens door zijn buurlanden steunen, vindt de Tweede Kamer. Die moeten voorkomen dat Russische spionnen of saboteurs naar andere EU-landen reizen nu Hongarije de deur voor hen heeft opengezet. Ook maatregelen van de Europese Commissie, die in het uiterste geval het vrije reizen van en naar Hongarije tijdelijk zou kunnen opschorten, verdienen volgens een Kamermeerderheid steun.

Veel EU-landen maken zich zorgen om de sluiproute die Hongarije, de nauwste bondgenoot van Rusland in de Europese Unie, volgens hen heeft geopend voor Russen met kwaad in de zin. De soepele visumregels voor Russen en Belarussen die Hongarije afgelopen zomer heeft ingevoerd, zijn "een acuut veiligheidsrisico", vindt ook de Tweede Kamer. Daar lijkt in het uiterste geval zelfs steun om het land te schorsen uit het Schengengebied, waarbinnen mensen zonder controles de grens over kunnen. Maar een Kamermeerderheid zou liever zien dat zo'n ingrijpende stap niet nodig blijkt.

De Kamer vraagt onder aanvoering van VVD, NSC en ChristenUnie aan het kabinet om zijn steun uit te spreken voor de grenscontroles waarover buurlanden als Duitsland en Slovenië nu denken. "En verdergaande maatregelen indien de Europese Commissie daartoe besluit." Premier Dick Schoof treft donderdag en vrijdag zijn collega's van de andere EU-lidstaten op een EU-top in Brussel.

Meer uit Binnenland

Politie vindt 340.000 euro en wapens in slaapkamer Zutphenaar

ZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.

49 minuten geleden
Evacuatie van opvarenden Hondius begonnen

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van de opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is begonnen, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het door hantavirus getroffen schip kwam zondag vroeg in de ochtend aan in de haven van Granadilla op Tenerife, waar het voor anker ging.

2 uur geleden
Opvarenden die naar Nederland gaan na Spanjaarden van Hondius af

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van opvarenden van cruiseschip m/v Hondius is een forse operatie, waarbij 23 landen betrokken zijn. De Spaanse gezondheidsminister Mónica García zegt zondag op Tenerife dat alles tot dusver volgens plan verloopt. De Spaanse opvarenden zijn als eersten aan de beurt om met kleine bootjes van boord te worden gehaald. Daarna volgen de mensen die met een vliegtuig naar Eindhoven worden gebracht.

2 uur geleden
Spaanse gezondheidsautoriteiten aan boord gegaan van Hondius

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Spaanse gezondheidsautoriteiten zijn aan boord gegaan van het Nederlandse cruiseschip Hondius, voorafgaand aan de evacuatie van de opvarenden. De passagiers en een groot deel van de bemanning worden van boord gehaald vanwege een uitbraak van het hantavirus.

2 uur geleden
Spaans koningspaar volgt situatie Tenerife 'op de voet'

MADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.

4 uur geleden
Hondius in haven van Granadilla, gaat voor anker

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.

5 uur geleden
Hondius aangekomen bij Tenerife

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip de m/v Hondius is aangekomen bij de haven van Granadilla de Abona op het Spaanse eiland Tenerife.

5 uur geleden