Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil controles aan Hongaarse grens om toelating Russen

Kamer wil controles aan Hongaarse grens om toelating Russen

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet controles aan de Hongaarse grens door zijn buurlanden steunen, vindt de Tweede Kamer. Die moeten voorkomen dat Russische spionnen of saboteurs naar andere EU-landen reizen nu Hongarije de deur voor hen heeft opengezet. Ook maatregelen van de Europese Commissie, die in het uiterste geval het vrije reizen van en naar Hongarije tijdelijk zou kunnen opschorten, verdienen volgens een Kamermeerderheid steun.

Veel EU-landen maken zich zorgen om de sluiproute die Hongarije, de nauwste bondgenoot van Rusland in de Europese Unie, volgens hen heeft geopend voor Russen met kwaad in de zin. De soepele visumregels voor Russen en Belarussen die Hongarije afgelopen zomer heeft ingevoerd, zijn "een acuut veiligheidsrisico", vindt ook de Tweede Kamer. Daar lijkt in het uiterste geval zelfs steun om het land te schorsen uit het Schengengebied, waarbinnen mensen zonder controles de grens over kunnen. Maar een Kamermeerderheid zou liever zien dat zo'n ingrijpende stap niet nodig blijkt.

De Kamer vraagt onder aanvoering van VVD, NSC en ChristenUnie aan het kabinet om zijn steun uit te spreken voor de grenscontroles waarover buurlanden als Duitsland en Slovenië nu denken. "En verdergaande maatregelen indien de Europese Commissie daartoe besluit." Premier Dick Schoof treft donderdag en vrijdag zijn collega's van de andere EU-lidstaten op een EU-top in Brussel.

Meer uit Binnenland

Buitenlandse Zaken: verhoogd risico op nieuwe aardbevingen Japan

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlandse reizigers voor nieuwe, zware aardbevingen in Japan. Het gaat met name om de regio's Tohoku en Hokkaido, meldt het departement in het reisadvies voor het Aziatische land. Hierdoor kunnen er in het vlieg- en treinverkeer problemen ontstaan.

16 minuten geleden
Zo'n zeventig demonstranten proberen asielwetten tegen te houden

DEN HAAG (ANP) - Zo'n zeventig betogers hebben buiten voor de Eerste Kamer in Den Haag geprobeerd senatoren te overtuigen tegen de asielwetten te stemmen. "Senatoren, laat je horen", riepen ze, gevolgd door "uitvoering niet effectief" en "voor niemand biedt dit perspectief".

28 minuten geleden
ON! moet Karskens 100.000 euro betalen, ontslag blijft in stand

DEN HAAG (ANP) - Omroep Ongehoord Nederland! (ON!) moet oud-hoofdredacteur Arnold Karskens 100.000 euro betalen. Dat heeft het gerechtshof Den Haag dinsdag bepaald. Zijn ontslag blijft wel in stand.

1 uur geleden
Nederlander gewond door schietpartij bij piramides in Mexico

TEOTIHUACÁN (ANP) - Door de schietpartij in de Mexicaanse stad Teotihuacán is maandag een Nederlander gewond geraakt, meldt het Duitse persbureau dpa op basis van de Mexicaanse autoriteiten.

1 uur geleden
Inspectie onderzoekt Yes We Can Clinics na BOOS-uitzending

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) doet onderzoek naar Yes We Can Clinics. De kliniek voor hulp aan jonge mensen met psychische problemen of verslaving was onderwerp van een kritische aflevering van het programma BOOS begin deze maand.

4 uur geleden
Studentenbond aan gemeenten: versoepel regels rond kamerverhuur

UTRECHT (ANP) - Veel studentensteden hebben regels die het realiseren van meer studentenkamers belemmeren. Dat meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) na onderzoek onder vijftien gemeenten, waaronder Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Eindhoven. De studentenbond hoopt dat gemeenten het beleid rond woningdeelregels versoepelen, zodat er meer studentenkamers bijkomen en de tekorten worden verminderd.

5 uur geleden
Rode Kruis ziet meer mensen in de knel komen door energiekosten

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.

6 uur geleden