Kamer wil concretere aanpak seksueel grensoverschrijdend gedrag
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer mist concrete plannen in de aanpak van het kabinet om seksueel grensoverschrijdend gedrag in de maatschappij tegen te gaan. Ook vroegen Kamerleden zich tijdens het debat af hoe haalbaar de ambities in het plan van aanpak zijn en hoe de effectiviteit gemeten kan worden.
Het actieplan moet seksueel grensoverschrijdend gedrag voorkomen door bijvoorbeeld betere voorlichting te geven. Maar ook regels en wetten om mensen te straffen die over de schreef gaan, zijn onderdeel van de aanpak. Zo kwam de voor het actieplan aangestelde regeringscommissaris grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld Mariëtte Hamer vorige week met een gids voor organisaties over hoe om te gaan met meldingen van zulk wangedrag.
Hoewel Hatte van der Woude (VVD) "blij" is met het actieplan van het kabinet, bevat het volgens haar "veel onderzoek, maar weinig actie". Ook Lisa Westerveld (GroenLinks) sprak haar waardering uit voor de ambities van het kabinet, maar constateerde tegelijkertijd dat veel acties nog in de beginfase zitten.
Cultuurverandering
De verantwoordelijke ministers Robbert Dijkgraaf (Onderwijs) en Karien van Gennip (Sociale Zaken) snappen de hang naar harde doelen, maar benadrukken ook dat het om een cultuurverandering gaat. De minister van Sociale Zaken gaf wel aan dat de publieksmonitor over seksueel grensoverschrijdend gedrag elk jaar zal worden herhaald.
Westerveld vroeg tijdens het debat expliciet om aandacht voor mensen met een beperking, voor wie het vaak lastig is om zelf een melding te maken. CDA-Kamerlid Lucille Werner sloot zich bij dit verzoek aan. Van Gennip deelde de zorg, en zegde toe dit probleem nogmaals onder de aandacht te brengen bij zorgopleidingen.
Het kabinet zal in de zomer met concrete doelstellingen komen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De oppositiepartijen zijn kritisch op het pakket aan maatregelen dat het kabinet neemt om de energieprijzen te compenseren, maar zijn het niet eens over welke plannen er dan bij moeten komen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de Tweede Kamer is kritisch over het kansrijke schooladvies, omdat leerlingen daardoor terecht kunnen komen in onderwijs dat niet bij hen past. Fracties als D66, CDA en PVV zetten tijdens een debat over praktijkonderwijs en vmbo vraagtekens bij de manier van adviseren, waarbij het schooladvies wordt bijgesteld na een hoger uitgevallen doorstroomtoets.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD vindt het "verstandig" dat het kabinet met de maatregelen tegen de fors gestegen brandstofprijzen "ruimte heeft gelaten" om nog meer te doen als de energiecrisis de komende maanden verergert. Fractievoorzitter Ruben Brekelmans zei dat in een Kamerdebat over het maandag aangekondigde pakket, dat van met name de rechtse oppositie een dikke onvoldoende krijgt.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Terwijl wereldwijd de energieprijzen stijgen, maakt het kabinet beleid dat het leven van mensen duurder maakt, vindt Jesse Klaver. De fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA noemt die tegenstelling in het beleid "wrang". Hij hekelt dat deze week een pakket met compensatiemaatregelen bekend werd en tegelijk voorstellen klaarliggen voor hogere huur, een stijging van het eigen risico en meer inkomstenbelasting voor werkenden.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel partijen in de Tweede Kamer hebben woensdag zorgen geuit over de dinsdag aangekondigde stop voor nieuwe stroomaansluitingen in een deel van de provincie Utrecht. Kamerleden willen weten of de stop die in juli ingaat echt tijdelijk blijft en hoe het kabinet voorkomt dat ook andere regio's hiermee te maken krijgen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtse oppositiepartijen JA21 en PVV willen dat de vrachtwagenheffing, die op 1 juli van kracht wordt, voorlopig wordt uitgesteld. "Kan die verzwaring van tafel?", vroeg JA21-leider Joost Eerdmans in een Kamerdebat over de hoge brandstofprijzen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten wil na vragen van journalisten niet zeggen of hij druk heeft uitgeoefend op D66-senatoren om de asielwetten door de Eerste Kamer te krijgen. Dinsdag sneuvelde de asielnoodmaatregelenwet in de Eerste Kamer.
14 uur geleden