Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil concretere aanpak seksueel grensoverschrijdend gedrag

Kamer wil concretere aanpak seksueel grensoverschrijdend gedrag

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer mist concrete plannen in de aanpak van het kabinet om seksueel grensoverschrijdend gedrag in de maatschappij tegen te gaan. Ook vroegen Kamerleden zich tijdens het debat af hoe haalbaar de ambities in het plan van aanpak zijn en hoe de effectiviteit gemeten kan worden.

Het actieplan moet seksueel grensoverschrijdend gedrag voorkomen door bijvoorbeeld betere voorlichting te geven. Maar ook regels en wetten om mensen te straffen die over de schreef gaan, zijn onderdeel van de aanpak. Zo kwam de voor het actieplan aangestelde regeringscommissaris grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld Mariëtte Hamer vorige week met een gids voor organisaties over hoe om te gaan met meldingen van zulk wangedrag.

Hoewel Hatte van der Woude (VVD) "blij" is met het actieplan van het kabinet, bevat het volgens haar "veel onderzoek, maar weinig actie". Ook Lisa Westerveld (GroenLinks) sprak haar waardering uit voor de ambities van het kabinet, maar constateerde tegelijkertijd dat veel acties nog in de beginfase zitten.

Cultuurverandering

De verantwoordelijke ministers Robbert Dijkgraaf (Onderwijs) en Karien van Gennip (Sociale Zaken) snappen de hang naar harde doelen, maar benadrukken ook dat het om een cultuurverandering gaat. De minister van Sociale Zaken gaf wel aan dat de publieksmonitor over seksueel grensoverschrijdend gedrag elk jaar zal worden herhaald.

Westerveld vroeg tijdens het debat expliciet om aandacht voor mensen met een beperking, voor wie het vaak lastig is om zelf een melding te maken. CDA-Kamerlid Lucille Werner sloot zich bij dit verzoek aan. Van Gennip deelde de zorg, en zegde toe dit probleem nogmaals onder de aandacht te brengen bij zorgopleidingen.

Het kabinet zal in de zomer met concrete doelstellingen komen.

Meer uit Politiek

Brekelmans tempert verwachtingen over onderzoek naar drones

DEN HAAG (ANP) - De drone-incidenten bij vliegbases Volkel en Eindhoven roepen in de Kamer veel vragen op. Maar in een debat woensdag waarschuwde demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) dat mogelijk veel onopgehelderd blijft.

2 uur geleden
Slechts drie Kamerleden willen parlementaire enquête corona doen

DEN HAAG (ANP) - Slechts drie Kamerleden willen de parlementaire enquête over de coronacrisis uitvoeren. Naast voorzitter Daan de Kort (VVD) hebben Songül Mutluer (GroenLinks-PvdA) en Henk-Jan Oosterhuis (D66) zich gemeld, bevestigen bronnen na berichtgeving door het AD.

2 uur geleden
Onderzoek: stevige keuzes nodig voor ondersteuning kwetsbaren

DEN HAAG (ANP) - Om de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) in de toekomst werkbaar en effectief te houden, zijn stevige politieke keuzes nodig. Dat staat in een onderzoek hiernaar. Demissionair zorgstaatssecretaris Nicki Pouw-Verweij (BBB) zei in een reactie direct dat zij die keuzes niet wil maken, maar dat dit aan een nieuw kabinet en aan de gemeenten is.

4 uur geleden
D66 en CDA laten veel open om later in formatie te bespreken

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA laten in deze fase van de formatie nog veel punten open. Die moeten in een later stadium worden beantwoord als met andere partijen wordt gesproken. Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) schrijven de komende dagen nog aan het eindverslag onder leiding van informateur Sybrand Buma.

5 uur geleden
Aartsen wil onderzoek naar spoor richting Baltische staten

DEN HAAG (ANP) - Onderzoek de kwetsbaarheden van het spoor tussen de Noordzee en de Baltische Staten, schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer, VVD) in een brief aan acht andere Europese landen. Daarmee wil hij belemmeringen wegnemen voor militair transport over het spoor naar het oosten.

5 uur geleden
Kabinet trekt toch meer geld uit voor ruimtevaart

BREMEN (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft besloten extra geld in de ruimtevaart te steken. De bijdrage voor de komende drie jaar gaat omhoog naar 453 miljoen euro. Dat is ruim 100 miljoen euro meer dan in oktober was aangekondigd. Het extra geld moet voorkomen dat ESTEC, een belangrijk testcentrum voor satellieten in Noordwijk, wordt overgeplaatst naar een ander land dat meer geld aan ruimtevaart uitgeeft.

6 uur geleden
GroenLinks-PvdA wil 2 miljard voor Oekraïne om gat te dichten

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil dat het demissionaire kabinet 2 miljard euro extra vrijmaakt om een gat in de militaire hulp aan Oekraïne voor volgend jaar te dichten. In 2026 krijgt de regering in Kyiv 3,5 miljard euro steun, maar daar is dit jaar al 2 miljard van uitgegeven. Dat gat moet worden aangevuld, zegt fractieleider Jesse Klaver. Zijn partij dient donderdag bij een debat over Oekraïne een voorstel in om het ontstane tekort aan te vullen. D66 en CDA hebben al laten weten de motie te steunen.

8 uur geleden