Kamer wil concretere aanpak seksueel grensoverschrijdend gedrag
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer mist concrete plannen in de aanpak van het kabinet om seksueel grensoverschrijdend gedrag in de maatschappij tegen te gaan. Ook vroegen Kamerleden zich tijdens het debat af hoe haalbaar de ambities in het plan van aanpak zijn en hoe de effectiviteit gemeten kan worden.
Het actieplan moet seksueel grensoverschrijdend gedrag voorkomen door bijvoorbeeld betere voorlichting te geven. Maar ook regels en wetten om mensen te straffen die over de schreef gaan, zijn onderdeel van de aanpak. Zo kwam de voor het actieplan aangestelde regeringscommissaris grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld Mariëtte Hamer vorige week met een gids voor organisaties over hoe om te gaan met meldingen van zulk wangedrag.
Hoewel Hatte van der Woude (VVD) "blij" is met het actieplan van het kabinet, bevat het volgens haar "veel onderzoek, maar weinig actie". Ook Lisa Westerveld (GroenLinks) sprak haar waardering uit voor de ambities van het kabinet, maar constateerde tegelijkertijd dat veel acties nog in de beginfase zitten.
Cultuurverandering
De verantwoordelijke ministers Robbert Dijkgraaf (Onderwijs) en Karien van Gennip (Sociale Zaken) snappen de hang naar harde doelen, maar benadrukken ook dat het om een cultuurverandering gaat. De minister van Sociale Zaken gaf wel aan dat de publieksmonitor over seksueel grensoverschrijdend gedrag elk jaar zal worden herhaald.
Westerveld vroeg tijdens het debat expliciet om aandacht voor mensen met een beperking, voor wie het vaak lastig is om zelf een melding te maken. CDA-Kamerlid Lucille Werner sloot zich bij dit verzoek aan. Van Gennip deelde de zorg, en zegde toe dit probleem nogmaals onder de aandacht te brengen bij zorgopleidingen.
Het kabinet zal in de zomer met concrete doelstellingen komen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De verschillen tussen wat het kabinet en PRO willen met de begroting van komend jaar zijn nog steeds "levensgroot". Dat benadrukte PRO-leider Jesse Klaver meermaals na afloop van het eerste gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver denkt dat de begrotingsonderhandelingen tussen zijn partij en het kabinet "heel ingewikkeld" zullen worden. Hij wil dat de beoogde bezuinigingen op de sociale zekerheid van tafel gaan, maar ziet ook dat bijvoorbeeld de VVD daar heel anders in staat. "Maar dit is onze inzet", zei hij voorafgaand aan zijn gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).
3 uur geledenAPPINGEDAM (ANP) - Dat inwoners van het aardbevingsgebied in Groningen cynisch worden van het jarenlange wachten op herstel van hun huizen, begrijpt premier Rob Jetten wel. Dat zei hij tijdens een werkbezoek aan Zeerijp en Appingedam. "En dit ene bezoekje gaat ook niet het verschil maken."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland schiet België met twee helikopters van Defensie te hulp om te helpen met het blussen van de natuurbrand in het natuurgebied van de Hoge Venen. Dat meldt buitenlandminister Tom Berendsen op X. Het gaat om twee Chinook-transporthelikopters, die met een speciale waterzak (bambi bucket) duizenden liters water tegelijk kunnen scheppen en die boven een brand uitstorten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Ralf Dekker vervangt Lidewij de Vos als fractievoorzitter van Forum voor Democratie tijdens het zwangerschapsverlof van De Vos. Dat bevestigt hij na een berichtje op X. De Vos meldde eerder dat zij na het zomerreces van de Tweede Kamer met verlof gaat. De Tweede Kamer komt op 1 september terug van het zomerreces.
2 dagen geledenDEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant heeft het voornemen de vergunning van vijf pluimveebedrijven in te trekken, maar "er is nog niets onomkeerbaars gebeurd". Die boodschap gaf gedeputeerde Saskia Boelema (handhaving en vergunningen) vrijdag tijdens de extra vergadering van de Brabantse provinciale politiek over het plan.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten heeft oppositiepartij BBB nog niet uitgenodigd voor gesprekken over de begroting. "Omdat we voor de zomer tot de conclusie kwamen dat het wat minder zin had. Als dat nu wel het geval is, ga ik graag dat gesprek aan", zei hij bij zijn wekelijkse persconferentie. Zonder steun van de BBB heeft de minderheidscoalitie PRO nodig om in de Eerste Kamer tot een meerderheid te komen. Coalitiepartij VVD heeft moeite met samenwerking met de linkse partij.
3 dagen geleden