Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil beter toezicht en aanpak van misbruik van zorggeld

Kamer wil beter toezicht en aanpak van misbruik van zorggeld

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat niet alleen misbruik van zorggeld beter wordt aangepakt, maar ook legale "excessieve" winsten die sommige aanbieders van zorg maken. De partijen dringen aan op beter toezicht en eenduidige regels voor zorginstanties om te voorkomen dat "zorgcowboys" steeds bedrijfjes oprichten en zorggeld opstrijken terwijl ze slechte of helemaal geen zorg leveren.

Minister Conny Helder (Langdurige Zorg) erkende tijdens een debat over zorgfraude dat het toezicht op meerdere terrein in de zorg nog niet goed loopt. Gemeenten hebben dit vaak niet goed op orde bij bijvoorbeeld de jeugdzorg of maatschappelijke zorg, blijkt uit onderzoek. Ze zegde de Kamer toe dat gemeenten meer ondersteuning krijgen bij het toezicht en de aanpak van fraude.

Misbruik van zorggelden noemde de nieuwe minister "onacceptabel". Ze wees erop dat er al veel stappen zijn gezet om malafide zorgverleners aan te pakken en dat er nog wetsvoorstellen aan komen, waarvan er een ook al een tijd bij de Tweede Kamer ligt voor behandeling. Het gaat volgens haar om een kleine groep zorgaanbieders waarbij sprake is van fraude of belangenverstrengeling.

Regeldruk

Tegelijk is ze huiverig om zoveel controle in te voeren dat de regeldruk voor zorgaanbieders toeneemt. Ook de Tweede Kamer waarschuwt voor te veel administratieve rompslomp in de bedrijfsvoering. Daar moet een goede balans in komen. Wel wezen partijen erop dat de drempels om nu iets nieuws te beginnen in de zorg laag zijn, zodat mensen met slechte intenties mogelijk te makkelijk een zorgbedrijfje kunnen beginnen. Minister Helder wil kijken naar de regels voor toetreding en beter kunnen sturen op een "integere bedrijfsvoering".

De SP wil helemaal af van winstuitkeringen in de zorg, omdat dit misbruik in de hand zou werken. De PVV dringt er ook op aan om "het leegroven van de zorgruif" tegen te gaan, ook al gaat het om legale winsten. PVV'er Fleur Agema wees op onderzoek waarin staat dat zorginstellingen soms winsten maken van 20 procent en dat dit per definitie niet goed kan zijn. De minister en ook de VVD zijn tegen excessieve winsten maar maakten niet duidelijk welk winstpercentage wel acceptabel zou zijn.

Meer uit Binnenland

Politie neemt 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag bij controle

GOIRLE (ANP) - Bij een controle afgelopen zaterdag in het Brabantse Goirle is ongeveer 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat meldt de politie maandag. Agenten controleerden vooral het verkeer dat vanuit Belgiƫ de grens overstak na daar vuurwerk te hebben aangeschaft.

1 uur geleden
Omroep MAX stopt met Carrie op Vrijdag vanwege bezuinigingen

HILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt met de talkshow Carrie op Vrijdag van presentatrice Carrie ten Napel. Dat gebeurt als gevolg van de bezuinigingen bij de publieke omroep, meldt Omroep MAX maandag. De laatste uitzending is komende zomer.

2 uur geleden
Vermoedelijke schutter driedubbele moord Oosterhout zwijgt

SCHIPHOL (ANP) - De 24-jarige Sman O., een van de hoofdverdachten van de driedubbele moord in het Brabantse Oosterhout, weigert vooralsnog een verklaring af te leggen. Dat bleek maandag tijdens de tweede inleidende zitting in de geruchtmakende zaak. O. is vermoedelijk de schutter geweest. Op 28 maart zou hij op klaarlichte dag twee mannen van 32 en een van 25 hebben doodgeschoten.

6 uur geleden
RvS adviseert wet met enkelband als hoofdstraf bij te schaven

DEN HAAG (ANP) - Voordat een enkelband als hoofdstraf opgelegd kan worden, moet het wetsvoorstel hierover nog op verschillende punten worden bijgesteld. De Raad van State (RvS) ziet in het voorstel een rechtvaardige en effectieve vorm van bestraffing, maar wijst onder meer op risico's voor de privacy.

7 uur geleden
Publiek neemt afscheid van overleden Hans van Manen

AMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd mensen hebben maandagochtend gebruikgemaakt van de mogelijkheid om de vorige week overleden Hans van Manen een laatste groet te brengen. Dat gebeurde in de Nationale Opera & Ballet in Amsterdam.

7 uur geleden
Raad van State zeer kritisch over vervangen norm stikstofneerslag

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State is zeer kritisch over een voorstel van demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) om de huidige norm voor stikstofneerslag in kwetsbare natuurgebieden te vervangen door een wettelijk doel om de uitstoot te verminderen. Het natuurherstel waartoe Nederland verplicht is, kan daardoor in gevaar komen, waarschuwt de belangrijkste adviseur van het kabinet op het gebied van wetgeving in een advies.

8 uur geleden
Eis: 1,5 jaar celstraf voor Nederlandse chef Nick Bril na ongeluk

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie in Belgiƫ eist 1,5 jaar cel, 4400 euro boete en drie maanden rijverbod voor de Nederlandse sterrenchef Nick Bril. De rechtszaak begon maandag in Antwerpen.

8 uur geleden