Kamer wil begin 2021 wetsvoorstel tegen 'homogenezing'
DEN HAAG (ANP) - Homogenezings- en conversietherapie moet snel strafbaar worden gesteld, zo vindt de Tweede Kamer. Het kabinet moet begin 2021 met een wetsvoorstel komen om de omstreden therapieën, die homoseksualiteit zouden 'genezen', strafbaar te stellen. Een voorstel daartoe werd dinsdag door de Kamer aangenomen. Bovendien moet er een plek komen waar mensen zich kunnen melden als ze slachtoffer zijn geweest van zulke therapie.
Al in 2019 stemde een meerderheid van de Kamer voor een verbod. Indiener van de motie Kamerlid Vera Bergkamp (D66) zei toen: "Homogenezing is beschadigend. Je kunt mensen niet in hun wezen wijzigen, en je zou dat überhaupt niet moeten willen. D66 wil dat iedereen zichtbaar zichzelf kan zijn."
Uit onderzoek in opdracht van de Tweede Kamer kwam in de zomer van 2020 naar voren dat naar schatting vijftien personen en organisaties in Nederland 'homogenezing' aanbieden. Die therapie had voor betrokkenen "schadelijke gevolgen", aldus het rapport.
Meer uit Binnenland
NUNSPEET (ANP) - Slachtofferhulp Nederland heeft maandag ongeveer dertig mensen ondersteund in groepsopvang Het Venster in Nunspeet, onder wie vijf of zes kinderen. Op de Elburgerweg reed in de avond een 56-jarige bestuurster uit die plaats in op een groep mensen. Een woordvoerder zegt dat onder de ooggetuigen die het ongeval van heel dichtbij hebben gezien, ook een aantal kinderen zijn.
31 minuten geledenNUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster van de auto die maandagavond inreed op een groep mensen in Nunspeet ligt in het ziekenhuis, meldt een politiewoordvoerster. Hoe zij eraan toe is, weet ze niet, maar "de medische zorg heeft voorrang op het verloop van het onderzoek", laat ze weten.
1 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - De overleden persoon die in de nacht van maandag op dinsdag in een woning in Zaltbommel is gevonden, is een vrouw. Degene die werd aangehouden is een man, meldt de politie dinsdagochtend.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De hogesnelheidslijn (hsl) tussen Schiphol en Leiderdorp ligt in 2028 er geruime tijd uit om renovatiewerkzaamheden. Een woordvoerder van ProRail bevestigt berichtgeving daarover van De Telegraaf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Paprika is de groente met de meeste resten van bestrijdingsmiddelen; citrusfruit en aardbeien delen de titel voor fruitsoort waarop het vaakst schadelijke residuen zitten. Dat blijkt uit de nieuwe PesticidenEetwijzer, gebaseerd op metingen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - 76 journalisten van ruim twintig verschillende media roepen politiek Den Haag dinsdag in een open brief in De Telegraaf op om de Wet open overheid (Woo) "niet te begrenzen". De journalisten benadrukken in de brief aan de formerende partijen dat die wet "cruciaal is voor de uitoefening van ons vak".
6 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - In het Gelderse Zaltbommel is in de nacht van maandag op dinsdag rond 01.15 uur een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie Gelderland op X. Het slachtoffer werd gevonden in een woning aan de Wichard van Pondlaan. "Hulp mocht helaas niet meer baten", aldus de politie.
7 uur geleden