Kamer wil alle lijken nu uit de kast bij de Belastingdienst
DEN HAAG (ANP) - Als er nog meer problemen zijn bij de Belastingdienst dan er nu al bekend zijn, dan wil de Tweede Kamer dat graag snel weten. De afgelopen week moest staatssecretaris Hans Vijlbrief (Financiën) opnieuw een aantal miskleunen van de fiscus opbiechten, van onterechte invorderingen tot te hoge aanslagen bij de vermogensbelasting.
Vijlbrief is sinds eind januari verantwoordelijk voor onder meer de belastinginning, zijn collega Alexandra van Huffelen met name voor het toeslagengedeelte. De Tweede Kamer spreekt woensdag voor het eerst met beide bewindspersonen over de puinhoop bij de fiscus die hun voorganger Menno Snel eind vorig jaar de kop kostte.
Daarbij gaat het vooral over de 'nieuwe' blunders die de laatste tijd aan het licht zijn gekomen. "Twee staatssecretarissen en het lijkt alsof we nu twee keer zoveel problemen hebben," zegt GroenLinks-Kamerlid Bart Snels. "Zij zijn net begonnen en meteen een paar lijken uit de kast", aldus Farid Azarkan van DENK.
Paar kasten
CDA'er Pieter Omtzigt stelt voor de staatssecretarissen nog een paar weken te geven "om nog een paar kasten open te maken" bij de fiscus. Zij moeten bij de dienst duidelijk maken dat dit het moment is om schoon schip te maken en misstanden te melden. "Anders hebben we als Kamer een probleem met wat er dan niet gemeld is."
Ook het bestaan van een geheime zwarte lijst waarop burgers terechtkwamen bij vermoedens of signalen van fraude, verbijstert Kamerleden. RTL Nieuws en Trouw onthulden afgelopen weekeinde het bestaan van die lijst met 180.000 namen erop, waarop het ministerie ook met de billen bloot moest. Voormalig staatssecretaris Snel had juist expliciet ontkend dat zo'n lijst er was.
SP'er Renske Leijten wil van Vijlbrief en Van Huffelen weten of zij al eerder wisten van die zwarte lijst. "En als u het wist, waarom heeft u het dan niet gemeld?"
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius waarop het hantavirus is uitgebroken, ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.
4 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
11 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
12 uur geleden