Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil alle lijken nu uit de kast bij de Belastingdienst

Kamer wil alle lijken nu uit de kast bij de Belastingdienst

DEN HAAG (ANP) - Als er nog meer problemen zijn bij de Belastingdienst dan er nu al bekend zijn, dan wil de Tweede Kamer dat graag snel weten. De afgelopen week moest staatssecretaris Hans Vijlbrief (Financiën) opnieuw een aantal miskleunen van de fiscus opbiechten, van onterechte invorderingen tot te hoge aanslagen bij de vermogensbelasting.

Vijlbrief is sinds eind januari verantwoordelijk voor onder meer de belastinginning, zijn collega Alexandra van Huffelen met name voor het toeslagengedeelte. De Tweede Kamer spreekt woensdag voor het eerst met beide bewindspersonen over de puinhoop bij de fiscus die hun voorganger Menno Snel eind vorig jaar de kop kostte.

Daarbij gaat het vooral over de 'nieuwe' blunders die de laatste tijd aan het licht zijn gekomen. "Twee staatssecretarissen en het lijkt alsof we nu twee keer zoveel problemen hebben," zegt GroenLinks-Kamerlid Bart Snels. "Zij zijn net begonnen en meteen een paar lijken uit de kast", aldus Farid Azarkan van DENK.

Paar kasten

CDA'er Pieter Omtzigt stelt voor de staatssecretarissen nog een paar weken te geven "om nog een paar kasten open te maken" bij de fiscus. Zij moeten bij de dienst duidelijk maken dat dit het moment is om schoon schip te maken en misstanden te melden. "Anders hebben we als Kamer een probleem met wat er dan niet gemeld is."

Ook het bestaan van een geheime zwarte lijst waarop burgers terechtkwamen bij vermoedens of signalen van fraude, verbijstert Kamerleden. RTL Nieuws en Trouw onthulden afgelopen weekeinde het bestaan van die lijst met 180.000 namen erop, waarop het ministerie ook met de billen bloot moest. Voormalig staatssecretaris Snel had juist expliciet ontkend dat zo'n lijst er was.

SP'er Renske Leijten wil van Vijlbrief en Van Huffelen weten of zij al eerder wisten van die zwarte lijst. "En als u het wist, waarom heeft u het dan niet gemeld?"

Meer uit Binnenland

'Golf van emoties' nabestaanden Mieke Oort na melding dood dader

LEEUWARDEN (ANP) - Een melding dat de moordenaar van de Amerikaanse studente Mieke Oort is overleden, brengt "een golf van emoties met zich mee" voor de nabestaanden van Mieke. Dat meldt advocaat Sébas Diekstra in een reactie. De 21-jarige Oort werd in 2022 in Leeuwarden vermoord door Thomas R. uit Leek in een zaak die bekendstond als de 'Tindermoord'.

53 minuten geleden
Nu ook negatief reisadvies voor Bahrein van Buitenlandse Zaken

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandse Zaken heeft vanwege de veiligheidsrisico's in Bahrein het reisadvies aangescherpt naar rood. Dat betekent dat mensen wordt afgeraden om naar Bahrein te reizen, in welke situatie dan ook. "Het is er te gevaarlijk. De Nederlandse ambassade kan u niet helpen als u in de problemen komt," schrijft het ministerie.

2 uur geleden
Feestelijke optocht Amsterdam geëindigd bij Amerikaans consulaat

AMSTERDAM (ANP) - De optocht van mensen die in Amsterdam de aanvallen op Iran en de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei vierden, is na zo'n twee uur geëindigd bij het Amerikaanse consulaat aan het Museumplein. Enkele duizenden mensen trokken zondagmiddag vanuit de Dam dansend, zingend en leuzen scanderend door het centrum.

2 uur geleden
Honderden dansen op Amsterdamse Dam na dood Khamenei

AMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.

5 uur geleden
Zo'n tweehonderd feestende mensen bij Iraanse ambassade Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.

6 uur geleden
Buitenlandse Zaken ontvangt 1000 telefoontjes uit Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.

7 uur geleden
Iraanse academici: volk moet landsbestuur kiezen

DEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."

9 uur geleden