Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil alle lijken nu uit de kast bij de Belastingdienst

Kamer wil alle lijken nu uit de kast bij de Belastingdienst

DEN HAAG (ANP) - Als er nog meer problemen zijn bij de Belastingdienst dan er nu al bekend zijn, dan wil de Tweede Kamer dat graag snel weten. De afgelopen week moest staatssecretaris Hans Vijlbrief (Financiën) opnieuw een aantal miskleunen van de fiscus opbiechten, van onterechte invorderingen tot te hoge aanslagen bij de vermogensbelasting.

Vijlbrief is sinds eind januari verantwoordelijk voor onder meer de belastinginning, zijn collega Alexandra van Huffelen met name voor het toeslagengedeelte. De Tweede Kamer spreekt woensdag voor het eerst met beide bewindspersonen over de puinhoop bij de fiscus die hun voorganger Menno Snel eind vorig jaar de kop kostte.

Daarbij gaat het vooral over de 'nieuwe' blunders die de laatste tijd aan het licht zijn gekomen. "Twee staatssecretarissen en het lijkt alsof we nu twee keer zoveel problemen hebben," zegt GroenLinks-Kamerlid Bart Snels. "Zij zijn net begonnen en meteen een paar lijken uit de kast", aldus Farid Azarkan van DENK.

Paar kasten

CDA'er Pieter Omtzigt stelt voor de staatssecretarissen nog een paar weken te geven "om nog een paar kasten open te maken" bij de fiscus. Zij moeten bij de dienst duidelijk maken dat dit het moment is om schoon schip te maken en misstanden te melden. "Anders hebben we als Kamer een probleem met wat er dan niet gemeld is."

Ook het bestaan van een geheime zwarte lijst waarop burgers terechtkwamen bij vermoedens of signalen van fraude, verbijstert Kamerleden. RTL Nieuws en Trouw onthulden afgelopen weekeinde het bestaan van die lijst met 180.000 namen erop, waarop het ministerie ook met de billen bloot moest. Voormalig staatssecretaris Snel had juist expliciet ontkend dat zo'n lijst er was.

SP'er Renske Leijten wil van Vijlbrief en Van Huffelen weten of zij al eerder wisten van die zwarte lijst. "En als u het wist, waarom heeft u het dan niet gemeld?"

Meer uit Binnenland

Vier aanhoudingen bij pro-Israëlmanifestatie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Bij de pro-Israëlmanifestatie op de Dam zijn woensdagavond vier personen aangehouden, meldt de politie. Ze zijn aangehouden voor het verstoren van de demonstratie en het afsteken van een "rookpot", aldus een woordvoerder. De personen zitten vast.

6 uur geleden
Choreograaf Hans van Manen (93) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Choreograaf Hans van Manen is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat laat het Nationale Opera & Ballet weten aan het ANP. Van Manen stierf woensdagavond in zijn huis in Amsterdam een natuurlijke dood. De details over de uitvaart worden op een later moment bekendgemaakt.

6 uur geleden
Amsterdams corps schorst leden na seksistisch gedicht

AMSTERDAM (ANP) - Onder Amsterdamse studenten gaat een seksistisch sinterklaasgedicht rond waarin respectloos en met naam en toenaam wordt gerijmd over vrouwelijke leden van de corporale studentenvereniging ASC/AVSV. De verantwoordelijke leden zijn daarvoor geschorst, laat rector Quirine Postma van ASC/AVSV woensdagavond weten.

7 uur geleden
Veel politie bij pro-Israëlmanifestatie op de Dam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam waar om 19.30 uur een pro-Israëlmanifestatie is begonnen, is veel politie aanwezig. Volgens een agent zijn er zo'n 2000 mensen aanwezig. Zij dragen Israëlische vlaggen bij zich en hebben zich om een podium verzameld waar onder meer SGP-leider Chris Stoffer en opperrabijn Binyomin Jacobs spreken. Veel aanwezigen hebben een Israëlische vlag bij zich.

7 uur geleden
Cornald Maas volgend jaar geen commentator tijdens songfestival

HILVERSUM (ANP) - Cornald Maas verzorgt volgend jaar niet het commentaar tijdens het Eurovisie Songfestival. Omdat AVROTROS zich uit het evenement heeft teruggetrokken, vindt de omroep het "niet passend" om dat door een gezicht van de omroep te laten doen.

12 uur geleden
F-35's naar Lelystad, nog geen besluit over passagiersvluchten

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet volgt de wens van de Tweede Kamer en laat een besluit over de opening van Lelystad Airport voor passagiersvluchten aan zijn opvolger. Op de luchthaven worden wel F-35-gevechtsvliegtuigen gestationeerd. Dat besluit ligt vrijdag voor in de ministerraad, bevestigen Haagse bronnen na een bericht van De Telegraaf.

13 uur geleden
NS kampt met storing reisinformatie

UTRECHT (ANP) - Op NS-stations is momenteel geen of verkeerde roisinformatie te zien op de borden. Dat komt door een technische storing. Ook komen vertragingen en wijzigingen niet goed door in de NS-reisplanner-app.

15 uur geleden