Kamer wijkt uit naar Ridderzaal voor debatten in zomerreces
DEN HAAG (ANP) - Mocht de Tweede Kamer besluiten het zomerreces te onderbreken voor een plenair debat, dan wordt dat gehouden in de Ridderzaal. De eigen vergaderzaal is dan al dicht in verband met de renovatie van het Binnenhof, en het tijdelijke onderkomen is nog niet beschikbaar.
Commissievergaderingen kunnen deze zomer eventueel wel in het Kamergebouw zelf worden gehouden. Daarvoor is dan de Troelstrazaal beschikbaar.
De Ridderzaal is nu al in gebruik als vergaderruimte van de Eerste Kamer. De senatoren kunnen in hun eigen gebouw niet vergaderen met inachtneming van de 1,5 meter afstand die de coronaregels voorschrijven.
Alle gebouwen aan het Binnenhof worden vanaf de komende zomer gerenoveerd. De Tweede Kamer verhuist voor enkele jaren naar een tijdelijk pand aan de Bezuidenhoutseweg in Den Haag. Ook de Eerste Kamer, de Raad van State en het ministerie van Algemene Zaken krijgen voorlopig een ander onderkomen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans heeft als reactie op de verhoging van de zorgpremie door verzekeraar DSW herhaald dat er maatregelen nodig zijn om "de zorg betaalbaar en toegankelijk te houden". De "aanhoudende groeiende vraag naar zorg en de stijgende lonen en prijzen" zijn volgens haar belangrijke oorzaken van de gestegen zorgkosten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het feit dat veel websites offline zijn gehaald vanwege twee kwetsbaarheden in programmeertaal PHP "heeft impact in onze digitale samenleving", aldus justitieminister David van Weel. Het is de eerste reactie van het kabinet, op het moment dat er al een oplossing beschikbaar is gesteld door PHP.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van meerdere politieke partijen zijn woensdag offline. In de nacht van dinsdag op woensdag werd gewaarschuwd voor kwetsbaarheden in de veelgebruikte programmeertaal PHP.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende zorgwoordvoerders in de Tweede Kamer willen verandering zien in het zorgstelsel. Die herhaalde oproep doen ze nadat zorgverzekeraar DSW woensdag bekendmaakte de premie voor de basisverzekering volgend jaar met 14,75 euro per maand te verhogen. Het ministerie van Volksgezondheid ging op Prinsjesdag nog uit van een stijging van 12,50 euro per maand.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten zal rond de geboorte van zijn kind enkele dagen met verlof gaan. Dat blijkt uit een Q&A op de site van D66. Maandag kondigden Jetten en zijn partner Nicolás Keenan aan komend voorjaar een kind te verwachten.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten en zijn partner Nicolás Keenan verwachten in 2027 een kind. De twee kondigden dat maandag aan op Instagram. Bij een foto waarop ze een echofoto vasthouden, schrijven ze dat ze hun eiceldonor, hun draagmoeder Lisa en hun gezinnen "super dankbaar" zijn.
4 dagen geledenGRONINGEN (ANP) - Groningen en Noord-Drenthe roepen JA21 op het initiatiefwetsvoorstel om delen van het Groningenveld te behouden als gasreserve niet in te dienen. De regio wijst erop dat het voorstel haaks staat op de eerdere belofte van Den Haag om het Groningenveld definitief te sluiten.
4 dagen geleden